Instagram Hata Mücadelesi Gerekli – Ne Yapmalı?

Instagram’ı günlük olarak kullanıyorsanız, muhtemelen en az bir kez bir Instagram hatası veya hatası sorunuyla karşılaşmışsınızdır. Farklı arıza türleri için yüzlerce Instagram hata mesajı olmasına rağmen, kullanıcılar çoğunlukla bunlardan sadece birkaçını yaşıyor. Bu makale, sorunu çözmenize yardımcı olur Zorluk_Gerekli Instagram hatası ve diğer Instagram hatalarını da düzeltebilecek çözümler sunar. Instagram Challenge_Required Hatası Nasıl Düzeltilir Birkaç […]

Instagram Hata Mücadelesi Gerekli – Ne Yapmalı?

Instagram’ı günlük olarak kullanıyorsanız, muhtemelen en az bir kez bir Instagram hatası veya hatası sorunuyla karşılaşmışsınızdır. Farklı arıza türleri için yüzlerce Instagram hata mesajı olmasına rağmen, kullanıcılar çoğunlukla bunlardan sadece birkaçını yaşıyor.

Bu makale, sorunu çözmenize yardımcı olur Zorluk_Gerekli Instagram hatası ve diğer Instagram hatalarını da düzeltebilecek çözümler sunar.

Instagram Challenge_Required Hatası Nasıl Düzeltilir

Birkaç farklı versiyonu meydan okuma_gerekli mesaj var, ancak en yaygın olanı InstagramAPI/Response/LoginResponse: Meydan okuma gerekli.

Bu hata mesajını veya bunun Challenge_Required içeren başka bir sürümünü görürseniz, bu, Instagram’ın doğru şekilde çalışması için gereken uygun güvenlik protokollerini oluştururken bir sorun olduğu anlamına gelir. Challenge_Required, Instagram geliştiricilerinin kullanıcıların insan olup olmadığını kontrol etmek ve botların platformu kullanmasını engellemek için oluşturduğu bir yöntemdir.

Ancak, Challenge_Required yönteminin arkasında başka bir amaç daha vardır. Diğer amacı, hesabın sahibi olduğunuzdan emin olmaktır.

Challenge_Required hata mesajı ile istendiğinde Instagram, hesabın size ait olduğunu kanıtlamanızı ister. Bir web sunucusundan Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda genellikle hata mesajı görüntülenir.

instagram hatası

Neyse ki, bu sorun çözülebilir.

 1. Tek yapmanız gereken Instagram uygulamasını veya Instagram’ın resmi web sitesini kullanarak mobil cihazınızdan hesabınıza giriş yapmak. Bilinen bir cihazı kullanmak, başarı şansınızı artırır.

  Instagram Giriş sayfası

 2. Tekrar giriş yaptıktan sonra, uygulamanın ayarlarından iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmak iyi bir fikirdir.

Hala aynı hata mesajını alıyorsanız bu, Instagram’ın sunucunuzun IP’sinin bağlanmasına izin vermek istemediği anlamına gelir. Bu durumda, bir proxy sunucusu kullanmanız gerekir.

Yorumlarda bahsedildiği gibi, yorumlarınızdan biri rahatsız edici veya Instagram politikalarına aykırı olarak işaretlenmiş olabilir, bu da challenege_required hatasına neden olabilir. Yapabiliyorsanız, soruna bunun neden olup olmadığını görmek için başka bir cihazdaki son gönderi etkinliğinizi kontrol edin.

Instagram Hatalarını Giderme

Sorun gidermeye başlamanın en iyi yollarından biri, sorun başladığında telefonunuzda veya hesabınızda yaptığınız değişiklikleri düşünmektir. Kulağa basit geliyor, ancak birçok şey Instagram’ınızın çalışmasına engel olabilir.

Bazı Instagram hataları aşağıdakilerden dolayı oluşur:

 • Telefonunuz yakın zamanda bir güncelleme yaptı mı?
 • Kolaj uygulamaları gibi Instagram hesabınıza erişmesi gereken üçüncü taraf uygulamaları indirdiniz mi?
 • Instagram’ı başka bir cihazda mı kullandınız?
 • Yeni bir kötü amaçlı yazılım veya casus yazılım önleme programı mı kullanıyorsunuz?

Hataya neden olan herhangi bir değişiklik yaptığınızdan hala emin değilseniz veya bunları nasıl düzelteceğinizden emin değilseniz, okumaya devam edin.

Instagram Sunucu Sorunlarını Kontrol Edin

Denenecek ilk şeylerden biri Instagram kesintilerini kontrol etmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, Instagram’ın resmi web sitesini ziyaret etmek ve son mesajları aramaktır. Bildirilen herhangi bir sorun için Down Detector web sitesini de kontrol edebilirsiniz. Instagram sunucularında sorun varsa, ya beklemeniz ya da durum güncellemesini beklemeniz gerekir.

Geliştiriciler genellikle uygulamanın resmi web sitesinde yayınlayarak kullanıcılara sunucularının kapalı olduğunu bildirir. Instagram’ın web sitesinde hiçbir şey yoksa, onu kullanan arkadaşlarınıza Hikayelerini yayınlayıp güncelleyemeyeceklerini sorun.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Sunucu sorunlarını kontrol ettikten sonra, Instagram uygulamanızın görevlerini yerine getirmek için yeterli bant genişliği aldığından emin olmalısınız. Wi-Fi kullanıyorsanız, kapatmayı ve hücresel veriye bağlanmayı deneyin ve bunun tersi de geçerlidir. İnternetinizin doğru çalıştığından emin olmak için bir hız testi yapabilirsiniz.

Zorluk_Gerekli

Instagram Uygulamasını Kapatın ve Yeniden Başlatın

İçerik yayınlamama gibi garip hatalara neden olan geçici bir aksaklık meydana gelebilir. Telefonunuzdaki çoklu görev merkezine gidin ve uygulamayı hızlıca kaydırın. Android ve iPhone farklı işletim sistemleri olmasına rağmen, uygulama kapatma işlemi benzerdir.

Uygulamayı yeniden açın ve aynı içeriği göndermeyi deneyin. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, denenecek daha çok şey var.

Instagram Güncellemelerini Kontrol Edin

Instagram, hataları düzeltmek ve performansı artırmak için düzenli olarak güncellemeler yayınlar. Ne yazık ki, uygulamanın eski bir sürümü, işletim sisteminizin daha yeni bir sürümüyle çalışırken sorun yaşayabilir. Google Play Store’u veya Apple’ın App Store’unu ziyaret ederek uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Güncellemeleri kontrol etmenin en kolay yolu yazmaktır. instagram arama çubuğunda Varsa güncelleme seçeneği sunmalıdır. Değilse, şu adresi ziyaret edin: Güncellemeler seçeneği seçin ve oradan güncelleyin.

Instagram Uygulama Önbelleğini Temizle

Android kullanıcıları, işletim sistemleri kullanıcı verilerini silmeden uygulama önbelleğini temizlemelerine izin verdiği için şanslı.

 1. Musluk Uygulamalareski Android sürümleri onu arayabilir Uygulamalar.

 2. Aşağı kaydırın ve seçin instagram.

 3. Üzerine dokunun Önbelleği Temizle.

Uygulamayı Boşaltın

Apple kullanıcılarının önbelleği temizleme seçeneği yoktur. iPhone’unuzdaki ayarları ziyaret ederek erişim verilerini “Boşaltabilirsiniz”.

 1. Açık Ayarlar ve dokunun Genel.

 2. Musluk iPhone Depolama.

 3. Seçme Uygulamayı Boşalt.

 4. dokunarak onaylayın Uygulamayı Boşalt Tekrar.

 5. Seçmek Uygulamayı Yeniden Yükle.

Bu işlem, sorunlara neden olabilecek fazla verileri kaldırır. Yeniden yüklendikten sonra, Instagram uygulamanız ve tüm verileri beklendiği gibi görünür.

Çoğu Instagram sorunu, özellikle de Error_Challenge sorunu ciddi değildir ve genellikle yukarıdaki çeşitli prosedürler kullanılarak düzeltilebilir. Sorun devam ederse, en iyisi Instagram’ın Yardım Merkezi. Onlara bir e-posta göndererek veya Facebook’ta mesaj göndererek de ihtiyacınız olan yardımı alabilirsiniz.

Instagram Hataları Çözüldü

İdeal olarak, tanınan bir cihazla oturum açtıktan sonra Instagram Challenge_Required hatasıyla sorunlarınız çözülmelidir. Durum böyle değilse, bu sorun için diğer düzeltmeleri deneyin. Bir hesaba erişiminizi kaybetmeniz her zaman can sıkıcıdır; umarım bu yardımcı olmuştur.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow