Instagram’ın Twitter rakibi ‘akıllıca yönetilecek’ ve işte böyle görünüyor

Curtis Joe / Android Kurumu TL;DR Instagram’ın rakibi Twitter’ın sızdırılan ekran görüntüleri internette ortaya çıktı. Ekranlar, hizmet sonunda başladığında ne bekleyeceğimiz konusunda bize iyi bir fikir veriyor. Bir Meta yöneticisinin, platformun “aklı başında işletileceğini” iddia ettiği bildirildi. Bir süredir Instagram’ın, Elon Musk’ın şirketi satın almasının ardından hoşnutsuz Twitter kullanıcılarından yararlanmayı umarak, Twitter’a bir rakip üzerinde […]

Instagram’ın Twitter rakibi ‘akıllıca yönetilecek’ ve işte böyle görünüyor

Curtis Joe / Android Kurumu

TL;DR

  • Instagram’ın rakibi Twitter’ın sızdırılan ekran görüntüleri internette ortaya çıktı.
  • Ekranlar, hizmet sonunda başladığında ne bekleyeceğimiz konusunda bize iyi bir fikir veriyor.
  • Bir Meta yöneticisinin, platformun “aklı başında işletileceğini” iddia ettiği bildirildi.

Bir süredir Instagram’ın, Elon Musk’ın şirketi satın almasının ardından hoşnutsuz Twitter kullanıcılarından yararlanmayı umarak, Twitter’a bir rakip üzerinde çalıştığını biliyorduk.

Şimdi, Sınır Meta’nın şu anda kod adı Project 92 olan ancak sonunda Threads olarak adlandırılabilecek rakibinin ekran görüntülerini aldı. Ekran görüntüleri bize kullanıcı arayüzünü, Instagram kimlik bilgilerinizle giriş yapma olanağını ve gönderilere verilen yanıtları gösterir. Aşağıdaki ekranlara göz atın.

Instagram Konuları The Verge

Ekran görüntüleri, bir şirket toplantısı sırasında Meta baş ürün sorumlusu Chris Cox tarafından paylaşıldı. Toplantı ayrıca Instagram’ın Twitter rakibi hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkardı.

Yeni başlayanlar için, Instagram’ın Twitter’a yaklaşımı, merkezi olmayan ActivityPub protokolüyle entegre olacak ve potansiyel olarak kullanıcıların hesaplarını ve takipçilerini protokolü destekleyen diğer platformlara (Mastodon gibi) kolayca aktarmalarına olanak tanıyacak. Ancak yönetici, görünüşe göre Elon Musk’ın şimdiye kadar Twitter’ı nasıl ele aldığını da inceledi.

Cox’un, “Akıllıca yönetilen bir platforma sahip olmakla ilgilenen, dağıtım için güvenebileceklerine ve itimat edebileceklerine inandıkları yaratıcılardan ve tanınmış kişilerden haber aldık” dedi.

Twitter’dan Instagram’ın rakip uygulamasına geçer miydiniz?

331 oy

Cox ayrıca şirketin uygulamayı kullanmak için Oprah ve Dalai Lama gibi önde gelen kişilerle görüşmelerde bulunduğunu doğruladı.

Peki uygulamayı ne zaman kullanabilirsiniz? Yöneticinin bir zaman çizelgesi taahhüdü vermediği, yalnızca “olabildiğince çabuk” hazır olacağını söylediği bildirildi.

Instagram’ın Twitter rakibi ‘akıllıca yönetilecek’ ve işte böyle görünüyor

Teknory