“Into The Spiderverse” Öncesinde Bir Marvel Hayranı, Miles Morales’ten Bazılarının Neden Nefret Ettiği Hakkında Sert Gerçekler Söyledi

YouTube aracılığıyla ekran kaydı Kapı bekçiliği, önemsiz tartışmalar ve bağnazlık: Bunlar, belirli bir boyuta ulaştıklarında her fandomu tanımlayan üç özelliktir ve hiç kimse onun kadar büyük olamaz. hayret. Çizgi romandan her şeye dönen medya devi, her gün internette sayısız baytlık içerikten sorumlu ve bunun çoğu biraz kurnazca. Ancak bazen, Twitter’da bile, özellikle fandomunun ırkçılığıyla ilgiliyse, […]

“Into The Spiderverse” Öncesinde Bir Marvel Hayranı, Miles Morales’ten Bazılarının Neden Nefret Ettiği Hakkında Sert Gerçekler Söyledi

YouTube aracılığıyla ekran kaydı

Kapı bekçiliği, önemsiz tartışmalar ve bağnazlık: Bunlar, belirli bir boyuta ulaştıklarında her fandomu tanımlayan üç özelliktir ve hiç kimse onun kadar büyük olamaz. hayret. Çizgi romandan her şeye dönen medya devi, her gün internette sayısız baytlık içerikten sorumlu ve bunun çoğu biraz kurnazca. Ancak bazen, Twitter’da bile, özellikle fandomunun ırkçılığıyla ilgiliyse, MCU’nun dürüst bir şekilde yayından kaldırılmasını alırsınız.

Çeşitliliğin Marvel (ve Disney, DC, vb.) versiyonunun, gerçek bir değişim yaratmak için pek bir şey yapmayan, sayılarla boyanmış, üniversite broşürü türü olduğuna dair bir tartışma olsa da, Miles Morales kesinlikle yapmayan bir karakter. bu kategoriye girer. 2011’de yaratıldı, Peter Parker’ın rolünü (ve yalnızca alternatif bir zaman çizelgesinde) hem uzun süredir çizgi roman okuyucularını hem de yeni hayranları memnun edecek şekilde devraldı. Pek çok eleştirmen karakterini övdü ve oynadığı dizilerin hepsi yüksek puan aldı, bu yüzden kimseyi zorluyor gibi değil.

Karakterin ilk ana akım filmi, Örümcek Adam: Örümcek Evrenindeneredeyse evrensel olarak beğenilen bir Rotten Tomatoes’da yüzde 97 oy. Ayrıca, yenilikçi animasyon, cesur hikaye anlatımı ve tonlarca eğlenceli aksiyonla övülen parlak eleştirel incelemelere de konu oldu. Birçoğu da onu neredeyse türü yeniden tanımlıyor olarak gördü, bu yüzden karakter siyah olduğu için tam olarak büyük olan bir dud değil.

2020 Miles Morales video oyunu bile dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Örümcek Adam Evren. Temel olarak, birçok medya biçiminde ikonik bir karakterin yerine harika bir alternatif oldu, ancak bazı insanlar ona katlanamıyor – ve bunun gerçekten önemli bir nedeni var.

Mesele şu ki, Miles Morales, kendisiyle ilgili ilk çizgi roman yayınlanmadan önce politik doğruluğun sonucu olduğu için eleştiriler aldı. Ünlü, muhafazakar konuşan kafa Lou Dodds, Peter’ın ölümü ve yerine melez bir çocuğun geçmesine üzüldü., çünkü onun her zaman çok hevesli bir Spidey okuyucusu olduğundan eminiz. Dodds, o zamanlar rahatsız edici sesler korosunun en gürültülü olanıydı ve Waybackmachine’e girip Twitter’da arama yaparsak bazı korkunç şeyler bulacağımızdan eminiz.

Neyse ki, bu tür şeylerde genellikle olduğu gibi, sevgi nefretten ağır basıyor gibi görünüyor. İkinci taksit ile örümcek evreni önümüzdeki ayın başlarında (ve üçüncüsü gelecek yılın baharında) vizyona girecek filmler, ırkçıların daha çok ağlaması gerekecek, çünkü gelen Morales sevgisi dalgası onları boğacak.

Yazar hakkında

avatarı

Sandeep Sandhu

Sandeep, We Got This Covered’de bir yazardır ve aslen Londra, İngiltere’dendir. film, TV ve kitaplar üzerine yaptığı çalışmalar, son beş yıl içinde Birleşik Krallık ve ABD’de çeşitli yayınlarda yer aldı ve ayrıca birkaç kısa öykü ve şiir yayınladı. İnsanların The Sopranos’un Kafkaesk doğası hakkında daha fazla konuşması gerektiğini ve The Simpsons 2-9. sezonlarının şimdiye kadar üretilmiş en iyi televizyon olduğunu düşünüyor. Hala David Lynch’i sevip sevmediğinden emin değil, yoksa sadece havalı ve gösterişli görünmeye çalışıyor.

Teknory