İşte Android 14’ün üçüncü taraf uygulama mağazalarıyla nasıl güzel bir şekilde oynayacağı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Android 14, üçüncü taraf uygulama mağazaları için çeşitli özellikler sunacak. Bu özellikler, alternatif mağazalar aracılığıyla daha akıcı uygulama güncellemelerine izin verecektir. Play Store ve Google’ın ilişkili uygulamaları son yıllarda eleştirilerin hedefi oldu ve Google’ın üçüncü taraf uygulama mağazalarına uyum sağlamak için çeşitli değişiklikler duyurmasına neden oldu. Yeni başlayanlar için, […]

İşte Android 14’ün üçüncü taraf uygulama mağazalarıyla nasıl güzel bir şekilde oynayacağı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Android 14, üçüncü taraf uygulama mağazaları için çeşitli özellikler sunacak.
  • Bu özellikler, alternatif mağazalar aracılığıyla daha akıcı uygulama güncellemelerine izin verecektir.

Play Store ve Google’ın ilişkili uygulamaları son yıllarda eleştirilerin hedefi oldu ve Google’ın üçüncü taraf uygulama mağazalarına uyum sağlamak için çeşitli değişiklikler duyurmasına neden oldu.

Yeni başlayanlar için, üçüncü taraf uygulama mağazalarının hassas güncellemeler yapmasına izin veren yeni bir API var. Kullanıcı deneyimini kesintiye uğratmadan gerçekleştirilen güncellemelerdir. Daha spesifik olarak, API, uygulama kullanımdaysa, ekrandaysa, etkin bir ön plan hizmetine sahipse veya bir telefon görüşmesindeyse uygulama güncellemesini geciktirmek için kullanılabilir.

Android 14 ayrıca, üçüncü taraf bir uygulama mağazasının belirli bir uygulama için tek otomatik güncelleme kaynağı olmasına izin veren bir “güncelleme sahipliği” özelliğine sahiptir. Ancak satış noktası, bu seçeneğin uygulamanın üçüncü taraf bir uygulama mağazası aracılığıyla ilk kez yüklenmesiyle sınırlı olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, fikrinizi değiştirmeye karar verirseniz yandan yüklenen uygulamayı kaldırmanız ve yeniden yüklemeniz gerekir.

Telefonunuzda yandan yüklenmiş herhangi bir uygulama var mı?

87 oy

Son olarak Google, üçüncü taraf uygulama mağazasının bir güncellemenin yüklenmesi için kullanıcı onayı talep etmesini sağlayan bir API da sunuyor. XDA Geliştiricileri bir uygulama güncellemesinin yeni izinler getirmesi durumunda, uygulama güncellemesine otomatik olarak devam etmek yerine önce bir kullanıcı istemi sunması durumunda bunun kullanışlı olabileceğini düşünüyor.

Her iki durumda da, Google’ın bildirildiğine göre bu özellikleri Android 14’te uyguladığını görmekten memnunuz. Elbette Play Store, insanların büyük çoğunluğu için gidilecek mağazadır, ancak bu ince ayarlar, yandan yüklenen uygulamalara güvenen kişiler için hala kullanışlıdır. sadece F-Droid gibi belirli üçüncü taraf uygulama mağazalarını tercih edin.

İşte Android 14’ün üçüncü taraf uygulama mağazalarıyla nasıl güzel bir şekilde oynayacağı

Teknory