Kelimenin tam anlamıyla bundan daha hızlı şarj olan bir telefon bulamazsınız –

TL;DR Realme, Çin’de GT Neo 5 akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Telefon, USB-C’nin mevcut yeteneklerini en üst düzeye çıkaran 240 W kablolu şarj hızı sunar. Şirket, 240W şarjın yakında çıkacak olan Realme GT 3’e de geleceğini ekliyor. Realme, bir aydan biraz uzun bir süre önce, Realme GT Neo 5 olarak adlandırılan 240 W kablolu şarj hızına […]

Kelimenin tam anlamıyla bundan daha hızlı şarj olan bir telefon bulamazsınız –

TL;DR

  • Realme, Çin’de GT Neo 5 akıllı telefonunu piyasaya sürdü.
  • Telefon, USB-C’nin mevcut yeteneklerini en üst düzeye çıkaran 240 W kablolu şarj hızı sunar.
  • Şirket, 240W şarjın yakında çıkacak olan Realme GT 3’e de geleceğini ekliyor.

Realme, bir aydan biraz uzun bir süre önce, Realme GT Neo 5 olarak adlandırılan 240 W kablolu şarj hızına sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını duyurdu. Şimdi, telefon nihayet piyasaya çıktı ve gerçekten de inanılmaz yüksek hızlar getiriyor.

En önemli satış noktası gerçekten de 240 W kablolu şarj hızıdır ve USB Uygulayıcı Forumu (USB-IF) tarafından 2021’de USB PD 3.1 revizyonu ile belirlenen sınıra ulaşır. Başka bir deyişle, daha hızlı şarj olan bir telefon elde edemezsiniz. USB-IF yeni bir revizyonla hızları artırmadıkça veya rakip bir marka daha küçük pille 240 W’lık bir telefon piyasaya sürmedikçe bundan daha fazla.

Hızlı şarj canavarı

Pilden bahsetmişken, burada 4.600 mAh pil alıyorsunuz. Ve Realme, 240W şarjın telefonu dokuz buçuk dakikada %1’den %100’e veya dört dakikada %1’den %50’ye çıkaracağını söylüyor. Yine de, telefonun sıfırdan uygun bir tam şarja gitmesinin ne kadar süreceği konusunda bir kelime yok.

Realme GT Neo 5 ile ilgili bir endişe, pilin bozulmasıdır. Akıllı telefon markası, pilin 1.600 şarj döngüsünden sonra etkin kapasitesinin %20’sini kaybettiğini söylüyor. Ancak bu şarj döngülerinin 240 W’ta mı yoksa daha yavaş bir şarj hızında mı gerçekleştiği belli değil. Şirkete sorduk ve bir yanıt alırsak/aldığımızda makaleyi güncelleyeceğiz.

Her halükarda Realme, telefonun 5.000 mAh pil ve 150 W kablolu şarj özellikli bir versiyonunu da sunuyor. Bu nedenle, dayanıklılığa hızlı şarjdan daha fazla değer verenlerin de bir seçeneği var, ancak 150W şarj hala gülünç derecede hızlı.

Realme GT Neo 5: Bilmeniz gereken başka ne var?

Yeni Realme ahize, Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci, 144Hz ekran (2.772 x 1.240, OLED veya LCD ise kelime yok) ve üçlü arka kamera sistemi sunan başka bir yerde sağlam bir özellik listesi getiriyor. İkincisi, 50MP IMX890 ana kamera, 8MP ultra geniş açı ve 2MP mikroskop lensinden oluşur.

Diğer dikkate değer özellikler arasında 16 MP özçekim kamerası, arka kısım için özelleştirilebilir aydınlatma, çift stereo hoparlör, Bluetooth 5.3, IR blaster ve Android 13 üzerinde Realme UI 4.0 yer alıyor.

Realme GT Neo 5, en ucuz 240W varyantı için 3.199 yuan’dan (~472 $) başlayan fiyatlarla yalnızca Çin’de mevcuttur. Bu arada, 150W seçeneği 2.599 yuan’dan (~383$) başlıyor. Telefonun küresel pazarlara geleceğine dair bir haber yok, ancak Realme, yaklaşmakta olan amiral gemisi GT 3’ün önümüzdeki ay dünya çapında piyasaya sürüldüğünde 240W hız sunacağını doğruladı.

Realme GT Neo 5: Sıcak mı değil mi?

44 oy

Kelimenin tam anlamıyla bundan daha hızlı şarj olan bir telefon bulamazsınız –

Teknory