Lenovo MWC 2023 dizüstü bilgisayar serisi tüm gamı ​​çalıştırıyor

TL;DR Lenovo, MWC 2023’te bir düzineden fazla dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. Z13, keten tohumu artıklarından yapılmış bir kılıf ile en eşsiz olanıdır. Ayrıca Chromebook’lar, yeni küçük bir arada ve yeni bir üst düzey destek hizmeti de var. Mobile World Congress 2023 resmen başladı ve Lenovo elinden gelenin en iyisini yapıyor. Şirket, Z, X, T, E […]

Lenovo MWC 2023 dizüstü bilgisayar serisi tüm gamı ​​çalıştırıyor

TL;DR

  • Lenovo, MWC 2023’te bir düzineden fazla dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü.
  • Z13, keten tohumu artıklarından yapılmış bir kılıf ile en eşsiz olanıdır.
  • Ayrıca Chromebook’lar, yeni küçük bir arada ve yeni bir üst düzey destek hizmeti de var.

Mobile World Congress 2023 resmen başladı ve Lenovo elinden gelenin en iyisini yapıyor. Şirket, Z, X, T, E ve L serilerinde bir düzineden fazla dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü. Ayrıca şirketten en üst düzeyde destek vaat eden yeni bir minik ürün ve yeni bir hizmet başlattı.

Aşılması gereken çok şey var, o yüzden derinlere inelim.

Yeni Lenovo Windows tabanlı dizüstü bilgisayarlar

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Markanın en havalı yeni dizüstü bilgisayarları Z serisinde, yani Lenovo ThinkPad Z13 ve Z16 (ikisi de ikinci nesil modeller). Bu geleneksel kapaklı dizüstü bilgisayarlar, sürekli hareket halinde olan iş kullanıcıları için özel olarak tasarlanmıştır. Dizüstü bilgisayarlarda, size görüntülü aramalarla ilgili ayarları (mikrofonun sesini kapatma, kamerayı açma vb.) Hem Z13 hem de Z16, AMD Ryzen 7000 işlemcilerle birlikte gelir.

Benzersiz bir şekilde ThinkPad Z13, keten tohumundan yapılmış bir kılıfla gelir. Bu, dizüstü bilgisayarı oldukça çevre dostu hale getirirken aynı zamanda her bir dizüstü bilgisayarı tamamen benzersiz kılar. Kapağın dokusu, spiral bir defterin arkasında görünen kartona çok benzer. Şahsen gerçekten harika görünüyor. Dizüstü bilgisayarı oluşturmak için diğer geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılır ve ambalajı ayrıca plastiğe minimum düzeyde bağımlı olan hızlı kompostlaşan malzemeler içerir. Ne yazık ki Z16’da keten tohumu kılıfı yok.

lenovo thinkpad z13 gen2 kapak 5

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Devam edersek, her ikisi de 2’si 1 arada tasarım olan dördüncü nesil ThinkPad X13 ve X13 Yoga’ya sahibiz. X13, en yeni Intel veya AMD CPU’larla gelirken, Yoga yalnızca Intel’e kilitlenmiştir. ThinkPad T14 (Gen-4), ThinkPad T14s (Gen-4) ve T16 (Gen-2), güvenilir, çok yönlü ve güçlü bir şeye ihtiyaç duyan iş kullanıcıları için tasarlanmış güçlü dizüstü bilgisayarlardır. Her T modeli, 13. nesil Intel işlemciler veya AMD Ryzen 7000 serisi işlemciler ile birlikte gelir.

Bir dizüstü bilgisayar için ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, Lenovo sizi karşılar.

ThinkPad L13, L13 Yoga, L14 Yoga, L15 ve L15 Yoga (Gen-4), daha genel kullanıcılar içindir, ancak yine de bol miktarda güç sunar. En yeni Intel veya AMD mobil CPU’lar arasından seçim yapabilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü ekranlara ihtiyaç duyan kullanıcılar için ThinkPad E14 (Gen-4) ve E16 (Gen-1), en yeni Intel veya AMD işlemciler ve bir WQXGA IPS panele (2.560 x 1.600) kadar gelir.

Son olarak, IdeaPad Duet 3i (Gen-8) içeren yeni bir IdeaPad modeli de var. Bu son derece taşınabilir model, öğrenciler ve ayrılabilir bir klavye isteyen diğerleri için idealdir.

Yeni bir Chromebook

lenovo ideapad slim 3 chromebook gümüş açık ekran

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Lenovo, şimdi IdeaPad Chromebook serisinin sekizinci neslinde. Yeni model, IdeaPad Slim 3 Chromebook’tur (Gen-8). Şirket aslında bu makineye bir ton yükseltme yaptı.

Daha parlak bir ekrana, daha büyük bir pile (47 Wh) ve gizlilik kapağı içeren yeni bir 5 MP web kamerasına sahiptir. Ayrıca, çok sayıda görüntülü arama yapan kişiler için mükemmel olan, mikrofonun sesini hızlı bir şekilde kapatıp açabilen yeni bir klavye düğmesi de vardır. Klavyenin her iki yanında bulunan üstten ses veren hoparlörler, zengin ve yüksek ses vaat ediyor. Wi-Fi 6 desteği bile var.

Yeni IdeaPad Slim 3 Chromebook iki renkte sunulur: Bulut Grisi ve Uçurum Mavisi.

Diğer yeni Lenovo ürünleri

lenovo thinkpad z13 gen2 bambu ambalajı 2

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Sanki bir düzineden fazla dizüstü bilgisayarı piyasaya sürmek yetmezmiş gibi, Lenovo yeni bir minik bir arada (TIO) masaüstü bilgisayarını da piyasaya sürdü. Lenovo’ya özgü bu sistemler, bir monitör ve arkada çok küçük bir masaüstü bilgisayarı tutmak için bir yuva ile birlikte gelir. ThinkCentre TIO (Gen-5), her ikisi de 16:9 en boy oranlarına ve isteğe bağlı dokunmatik ekran desteğine sahip 21,5 inç veya 23,8 inç modellerde gelir. Bunlar, kompakt, kullanımı kolay bir sistemin faydalı olacağı işletmeler, mağazalar ve diğer durumlar için mükemmeldir.

Son olarak Lenovo, Premier Support Plus’ı da başlattı. Bu, artık Lenovo kullanıcıları için şirketin en sağlam destek hizmetleri paketidir ve Lenovo teknisyenlerinden en yüksek düzeyde ilgiyi vaat etmektedir. Tüm iş hayatları boyunca bilgisayarlarına bağlı olan kullanıcılar için bu yeni destek hizmeti, işte başarı veya başarısızlık arasındaki fark olabilir.

Ne yazık ki Lenovo, bu ürünlerin hiçbiri hakkında fiyatlandırma, kullanılabilirlik veya çıkış tarihi bilgisine sahip değildi.

Şirket, bu dizüstü bilgisayarlara ek olarak, ekran boyutunu bir düğmeye dokunarak ikiye katlayan ilginç bir katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar konseptini tanıttı. Ayrıca, Lenovo’nun Motorola birimi, “Rizr” adlı ilgi çekici bir konsepti sergiledi. Bu 5 inç ekranlı akıllı telefon, üç saniyenin altında 6,5 ​​inç genişleyen genişletilebilir bir ekrana sahiptir.

Lenovo MWC 2023 dizüstü bilgisayar serisi tüm gamı ​​çalıştırıyor

Teknory