Life360 Bağlanamıyor Nasıl Onarılır

Life360, öncelikle aileler için tasarlanmış bir sosyal ağ uygulamasıdır. Harika bir konum izleme aracı, sevdiklerinizin nerede olduğunu ve güvende olup olmadıklarını bilmenizi sağlar. Ancak uygulamaya bağlanamazsanız ne yaparsınız? Bu makale olası nedenleri açıklayacak ve sorunu çözmenize yardımcı olacak ipuçları ve püf noktaları sağlayacaktır. Life360 için Hızlı Düzeltme Bağlantı Kurulamıyor Life360, güvenilir bir bağlantı sağlamada başarısız […]

Life360 Bağlanamıyor Nasıl Onarılır

Life360, öncelikle aileler için tasarlanmış bir sosyal ağ uygulamasıdır. Harika bir konum izleme aracı, sevdiklerinizin nerede olduğunu ve güvende olup olmadıklarını bilmenizi sağlar.

Ancak uygulamaya bağlanamazsanız ne yaparsınız? Bu makale olası nedenleri açıklayacak ve sorunu çözmenize yardımcı olacak ipuçları ve püf noktaları sağlayacaktır.

Life360 için Hızlı Düzeltme Bağlantı Kurulamıyor

Life360, güvenilir bir bağlantı sağlamada başarısız olabilir. Bu olduğunda, bağlantıyı yeniden kurmak ve uygulamayı yeniden çalışır duruma getirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Uygulamayı telefonunuzda başlatmak için Life360 simgesine dokunun.
 2. Ekranınızın en altına gidin ve “Ayarlar”ı açmak için dişli çark simgesine dokunun.
 3. Görünen açılır menüden “Oturumu Kapat”ı seçin.
 4. Telefonunuzu en az beş dakika kapatın ve açın ve Life360 hesabınızda oturum açın.

Life360’ta Sorun Giderme

Life360 uygulamasını kullanırken telefonunuzda arada bir bağlantı hataları çıkması muhtemeldir. İşte Life360’ın telefonunuza bağlanamamasının nedenlerinden bazıları.

Düşük Pil Gücü

Çoğu telefon, pil azaldığında otomatik olarak Uyku moduna geçme eğilimindedir. Bu, Life360 uygulamasının sorunsuz çalışmasını bozar. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için uygulamada tekrar oturum açmadan önce pilinizi şarj etmeyi veya bir güç kaynağına takmayı deneyebilirsiniz.

Zayıf Ağ ve Hücresel Sinyal

Life360 bağlantı sorunları her zaman uygulamanın kendisinden değil, yetersiz mobil veri, zayıf hücresel sinyal ve dengesiz Wi-Fi ağı gibi dış etkenlerden kaynaklanır. Daha fazla mobil veri alarak veya Wi-Fi ağınızı sıfırlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bununla birlikte, sorun, bağlantının zayıf olduğu bir bölgeden kaynaklanıyorsa, yapılacak fazla bir şey yoktur.

Life360’ta Birden Fazla Cihazda Oturum Açma ve Telefon Değiştirme

Bu, Life360’ın bağlanamamasının en yaygın nedenlerinden biridir. Uygulama, aynı anda birden fazla cihazda oturum açmanıza izin verdiğinden, konumla ilgili yanlış uyarılar oluşturabilir. Life360, bu sorunu önlemek için birden fazla cihazda oturum açtığınızda otomatik olarak oturumunuzu kapatır.

Aşağıda belirtilen adımları izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz:

 1. Kullanmak istediğiniz cihazda Life360 hesabınızdan çıkış yapın ve eski cihazınızda Life360’ta oturum açın.
 2. “Cihaz Ayarları”nı açın.
 3. Menüden Life360’ı seçin.
 4. Android kullanıyorsanız, “İzinler”e dokunun ve ardından “Konum” anahtarını açın. iPhone kullanıcıları için “Konum”u seçin, “Konum erişimine izin ver” bölümünün altındaki “Her zaman”a dokunun.
 5. Life360 oturumunu kapatın.
 6. Ardından, kullanmak istediğiniz cihazda tekrar oturum açın.
 7. Life360’ta konumunuzu yenilemek için “Giriş Yap” düğmesine dokunun.

Telefonunuzu kaybettiyseniz veya eski cihazınıza erişiminiz yoksa, aşağıdaki yöntem mükemmel bir çözüm sunar.

 1. Life360 oturum açma ekranında “Parolamı Unuttum” öğesini seçin veya bunu yapıştırın bağlantı tarayıcınıza
 2. Life360’tan çıkış yapın ve telefonunuzu en az 5 dakika kapatın.
 3. Life360’ta tekrar oturum açın ve konumu yenilemek için “Giriş Yap” düğmesine dokunun.

Life360 Bağlanamadığında Düzeltmeye Yardımcı Olacak Ek Sorun Giderme Seçenekleri

Life360’ı Durdurmaya Zorla

Bir uygulamayı zorla durdurmanın, uygulamanın düzgün çalışmasını etkileyen sorunları çözmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Aşağıdaki adımlar Android’de yardımcı olacaktır:

 1. “Ayarlar” üzerine dokunun.
 2. “Uygulamalar”ı seçin.
 3. Uygulama menüsünü aşağı kaydırın ve Life360’ı seçin.
 4. “Zorla durdur” düğmesine dokunun

iPhone kullanıyorsanız;

 1. “Uygulama Değiştirici”yi açın.
 2. Life360 uygulamasını bulmak için sağa veya sola kaydırın.
 3. Life360’tan ‘zorla çıkmak’ için yukarı kaydırın.
 4. Ana ekrana gidin ve uygulamayı yeniden başlatın.

Uygulama Önbelleğini Temizle

Bağlantı sorunları, uygulama içindeki önbelleğe alınmış dosyalardan kaynaklanabilir. Sorunun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemeye yardımcı olması için Life360 önbelleğini temizlemek önemlidir.

Yazılımınızı Güncelleyin

Bekleyen güncellemeler için her zaman Google Play Store veya App Store’unuzu kontrol edin. Eski yazılımların Life360 uygulamasının düzgün çalışmasını etkilemesi muhtemeldir. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için Life360’ı tekrar başlatmadan önce bekleyen güncellemeleri çalıştırın ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Not: Tüm bu sorun giderme seçenekleri sonuç vermezse, Life360 müşteri desteği ile iletişime geçmelisiniz. Life360 müşteri desteğine buradan ulaşabilirsiniz: Canlı sohbet desteği

SSS

Life360, telefonunuz çalarsa konum bilginizi doğru şekilde sağlayabilir mi?

Hayır. Telefonunuzun Küresel Konumlandırma Sistemi, telefonunuz açık olmadığında otomatik olarak kapanır. Bu, artık konumunuzu izleyemeyeceği anlamına gelir. Ancak Life360, telefonunuz kapanmadan önceki son konumunuzu göstermeye devam edecektir.

Life360’ta konumunuzu gizleyebilir misiniz?

Evet, Life360’ta konumunuzu gizlemek için kullanabileceğiniz 4 yöntem vardır:

1. Kimlik sahtekarlığı

Kimlik sahtekarlığı, uydurulmuş bir konuma girmek ve Life360 uygulamasına sabitlemek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmayı içerir. Güvenliğinizin tehdit edildiğini düşünüyorsanız bunu yapmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, gerçek zamanlı güncellemeleri kapatmak risklidir. Bu üçüncü taraf uygulamalarını yüklemeden önce her şeyi dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun.

2. Kullanılabilir telefon kullanma

Bu maliyetli bir seçenek olsa da, sahtekarlıktan daha güvenilirdir. Bir telefon satın alın ve Life360’ı ana telefonunuzdan silmeden önce kurun. Önceden belirlenmiş bir yere yerleştirin ve işinize devam edin. Life360’ta konumunuzu paylaşmak için kendinizi daha güvende hissettiğinizde daha sonra geri dönebilirsiniz.

3. Sahte konum uygulamasını telefonunuzda ayarlama

Telefonunuzdaki “Geliştirici Ayarları” aracılığıyla sahte bir konum uygulaması ayarlayabilirsiniz. Ancak, kurulum süreci oldukça karmaşıktır.

4. Konum Paylaşımını Devre Dışı Bırakma

Konum paylaşımını kapatmak da konumunuzu Life360’ta gizlemenin iyi bir yoludur. Ancak, “Giriş Yap” düğmesine dokunmanın, konum paylaşımınız kapalı olsa bile Life360’ta konumunuzu otomatik olarak güncelleyeceğini her zaman hatırlamalısınız. Life360 çevrenizdeki “Yardım Uyarısı” düğmesine basarsanız, konum paylaşımınız da otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Life360, mobil verinizi veya GPS’inizi kapattığınızı insanlara bildirir mi?

Evet, verilerinizi ve GPS’i kapattığınızda konumunuz “Duraklatıldı” olarak görünür. Bu nedenle Life360 çevreniz, konum takibini bilerek kapattığınızı bilecektir.

Birisi konumunuzu izlemeye çalıştığında Life360 size haber veriyor mu?

Hayır. Life360’ta konum takibi genellikle arka planda gerçekleşir.

Life360 ile Gerçek Hayattaki Dedektifi Oynayın

Life360, sevdiklerinize her zaman göz kulak olmanızı sağlar. Ancak, bu yazılımı kullanırken zayıf bağlantı sorunları nadir değildir. En olası nedenler, telefon değiştirmek, düşük pil gücü, zayıf ağ ve hücresel sinyal ve birden fazla cihazda oturum açmaktır.

Life360’ı daha önce hiç kullandınız mı? Öyleyse, Life360’ta “Bağlanamıyor” hatasıyla hiç karşılaştınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory