MacOS Ventura’da Canlı Altyazılar Nasıl Kullanılır ve Neden Kullanmak İsteyebilirsiniz?

Mac bilgisayarınızı MacOS Ventura’da çalışacak şekilde ilk kez yükselttiğinizde, Canlı Altyazılar varsayılan olarak etkin olmayacaktır. Ancak, bilgisayar ayarlarınızı değiştirerek kolayca açabilirsiniz. İşte adımlar: Apple menüsünü başlatın ve “Sistem Ayarları”na gidin. Yan panelden “Erişilebilirlik”i seçin. Aşağı kaydırın ve “Canlı Altyazılar (Beta)” seçeneğine tıklayın. “Canlı Altyazılar” anahtarını açık konuma getirin. Canlı Altyazıları ilk kez açıyorsanız, uygun dil […]

MacOS Ventura’da Canlı Altyazılar Nasıl Kullanılır ve Neden Kullanmak İsteyebilirsiniz?

Mac bilgisayarınızı MacOS Ventura’da çalışacak şekilde ilk kez yükselttiğinizde, Canlı Altyazılar varsayılan olarak etkin olmayacaktır. Ancak, bilgisayar ayarlarınızı değiştirerek kolayca açabilirsiniz. İşte adımlar:

  1. Apple menüsünü başlatın ve “Sistem Ayarları”na gidin.
  2. Yan panelden “Erişilebilirlik”i seçin.
  3. Aşağı kaydırın ve “Canlı Altyazılar (Beta)” seçeneğine tıklayın.
  4. “Canlı Altyazılar” anahtarını açık konuma getirin. Canlı Altyazıları ilk kez açıyorsanız, uygun dil paketinin bilgisayarınıza indirilmesi gerekecek, bu nedenle internet bağlantısı gerekecektir.

Altyazıların ekranınızda nasıl görüneceğini değiştirmek isterseniz, bu ayarlar sayfasındayken yazı tipi ailesi, boyutu, rengi ve arka plan rengi için varsayılan ayarı mevcut diğer seçeneklerden birine değiştirin. Altyazı stili değişiklikleri yapmak için istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz.

FaceTime görüntülü aramaları sırasında Canlı Altyazıları denemek isterseniz, “FaceTime’da Canlı Altyazılar”ı etkinleştirin. Bir video devam ederken Mac’inizdeki FaceTime uygulaması bilgisayar, pencere kenar çubuğunu yukarı çekin ve “Canlı Altyazılar (Beta)” öğesini seçin. Özelliği FaceTime’da ilk kez kullanıyorsanız dil verilerini indirmeniz istenebilir.

Teknory