Twitch CEO’su, Güney Kore’deki hizmetin ‘yasaklanacak derecede pahalı’ maliyetler nedeniyle kapatılacağını duyurdu

Twitch, yüksek işletme maliyetleri nedeniyle önümüzdeki yılın başında Güney Kore’deki hizmetlerini resmi olarak kapatacak. Twitch’in Güney Kore’de kapatılacağı haberi CEO Dan Clancy’nin kararı açıklamasının ardından geldi. Blog yazısı. “Kore’deki Twitch işletmesini kapatmak gibi zor bir karar aldık. 27 Şubat, 2024, KST. Bunun son derece hayal kırıklığı yaratan bir haber olduğunun farkındayız ve neden bu kararı […]

Twitch CEO’su, Güney Kore’deki hizmetin ‘yasaklanacak derecede pahalı’ maliyetler nedeniyle kapatılacağını duyurdu

Twitch, yüksek işletme maliyetleri nedeniyle önümüzdeki yılın başında Güney Kore’deki hizmetlerini resmi olarak kapatacak.

Twitch’in Güney Kore’de kapatılacağı haberi CEO Dan Clancy’nin kararı açıklamasının ardından geldi. Blog yazısı. “Kore’deki Twitch işletmesini kapatmak gibi zor bir karar aldık. 27 Şubat, 2024, KST. Bunun son derece hayal kırıklığı yaratan bir haber olduğunun farkındayız ve neden bu kararı verdiğimizi ve etkilenenleri nasıl desteklemeyi planladığımızı açıklamak istiyoruz.”

Clancy, Güney Kore’de iş yapmanın maliyetinin “yasaklanacak derecede pahalı” olduğunu açıklıyor. Kaynak kalitesi için eşler arası modeli denemek ve kaliteyi maksimum 720p’ye ayarlamak gibi bu sorunu çözmeye yönelik önemli çabaların ardından, tasarruf edilen maliyet hâlâ işi sürdürmek için yetersizdi.

Clancy, “Kore’deki ağ ücretlerimiz hâlâ çoğu ülkeden 10 kat daha pahalı” dedi. “Twitch, Kore’de önemli bir kayıpla faaliyet gösteriyor ve ne yazık ki, işimizi bu ülkede daha sürdürülebilir bir şekilde yürütebilmemiz için ileriye dönük bir yol yok.”

Ne yazık ki bu durum, kendi topluluklarını oluşturmaya önemli miktarda zaman ve çaba harcayan Kore’deki tüm Twitch yayıncılarını etkileyecektir. Clancy, darbeyi hafifletmek için Twitch’in “ne yazık ki Twitch’te olmasa bile bu toplulukların yeni evler bulmasına yardımcı olmayı” planladığını açıklıyor. “Kore’deki Twitch yayıncılarının topluluklarını Kore’deki alternatif canlı yayın hizmetlerine taşımalarına yardımcı olmak için çalışacağız. Ayrıca geçişe yardımcı olmak için bu hizmetlerin birçoğuna ulaşıyoruz ve etkilenen yayıncılarla iletişim kuracağız.”

Twitch yalnız değil; diğer birçok çevrimiçi işletme, Güney Kore’de faaliyet göstermekte zorluk yaşadıklarını bildirdi. Eylül ayında Netflix nihayet Güney Koreli internet sağlayıcısı SK Broadband ile ağ ücretleri konusunda anlaşmaya vardı (ABC Haberleri). Bunun nedeni büyük ölçüde Kore İSS’lerinin içerik ve uygulama sağlayıcılarını ülke içindeki İSS ağları üzerinden gönderdikleri internet trafiği için ağ ücreti ödemeye zorlamalarıdır.

Kurulumunuzu yükseltmek isteyen bir yayıncıysanız, şuraya göz atmayı unutmayın: akış için en iyi mikrofonlar ve en iyi oyun sandalyeleri.

Teknory