Mars’taki Suyun Karmaşık Tarihi ve Yaşam Arayışında Neden Önemli?

Burada, Dünya’da, bildiğimiz hemen hemen her yaşam formu suya bağımlıdır ve diğer gezegenlerde yaşam olsaydı, onun da suya ihtiyaç duyacağı iyi bir bahse girer. tarafından açıklandığı gibi, bunun birkaç nedeni vardır. Harvard ÜniversitesiSu, çözücü olarak son derece iyidir ve moleküllerin yaşam için faydalı bir şekilde taşınmasına yardımcı olur. Hücrelerin yapısında da önemlidir ve birçok farklı […]

Mars’taki Suyun Karmaşık Tarihi ve Yaşam Arayışında Neden Önemli?

Burada, Dünya’da, bildiğimiz hemen hemen her yaşam formu suya bağımlıdır ve diğer gezegenlerde yaşam olsaydı, onun da suya ihtiyaç duyacağı iyi bir bahse girer. tarafından açıklandığı gibi, bunun birkaç nedeni vardır. Harvard ÜniversitesiSu, çözücü olarak son derece iyidir ve moleküllerin yaşam için faydalı bir şekilde taşınmasına yardımcı olur. Hücrelerin yapısında da önemlidir ve birçok farklı şeyle kimyasal olarak reaktiftir, bu da besinleri çıkarmak için yararlı olduğu anlamına gelir.

Diğer gezegenlerde yaşamın bildiğimiz yaşamdan tamamen farklı bir şekilde var olması mümkündür, ancak bu durumda onu tespit etmemizin hiçbir yolu yoktur. Bu nedenle, pragmatik nedenlerle, Dünya’nın ötesinde yaşam arayan astrobiyologlar, tipik olarak, yaşamı destekleyebilecek ortamları bulmada suyun varlığının kilit bir faktör olduğunu düşünürler.

İspanya’daki Astrobiyoloji Merkezi’nde bir astrobiyolog olan Alberto Fairen’e göre, Mars’ta su bulunduğuna dair kanıt bulmak, yaşamın orada gelişebilme ihtimalini artırıyor. NASA). Fairen, “Dünya’da su hayat demektir” dedi. “Bugün Mars’ın yüzeyi aşırı derecede kuru, ancak çok daha ıslak bir geçmişe işaret eden birçok ipucu var. Geçmişteki sulara dair kanıtlar, Mars’ta soyu tükenmiş yaşam bulmak için izlenecek ipucu olabilir ve bu suyun bir kısmı bugün Mars’ta hala devam ediyorsa.” , o zaman kesin olarak mevcut yaşamı bulma umutları artar.”

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow