Microsoft, Bing AI widget’ını telefonunuzun ana ekranına getiriyor

Rita El Khoury / Android Kurumu TL;DR Microsoft, mobil ve masaüstünde Bing’e bazı yeni özellikler getiriyor. Bing Chat, Android ve iOS için yeni bir ana ekran widget’ı alacak. Microsoft, mobil bağlamsal sohbette Edge veriyor Microsoft ile Google arasında AI savaşı tüm hızıyla devam ederken, Microsoft, Bing AI ürününe gelen yeni özellikleri en son duyuran kişidir. […]

Microsoft, Bing AI widget’ını telefonunuzun ana ekranına getiriyor

Rita El Khoury / Android Kurumu

TL;DR

  • Microsoft, mobil ve masaüstünde Bing’e bazı yeni özellikler getiriyor.
  • Bing Chat, Android ve iOS için yeni bir ana ekran widget’ı alacak.
  • Microsoft, mobil bağlamsal sohbette Edge veriyor

Microsoft ile Google arasında AI savaşı tüm hızıyla devam ederken, Microsoft, Bing AI ürününe gelen yeni özellikleri en son duyuran kişidir. Bu özellikler hem mobilde hem de masaüstünde Bing’e gelecek.

Microsoft bugün duyurdu Blog Bing deneyimine bir dizi yeni özellik sunacağını. Söz konusu özellikler, Bing Chat’e videolar, Bilgi Kartları, grafikler, daha iyi biçimlendirme ve sosyal paylaşım yetenekleri kazandıracak.

Pek çok güncellemeden biri, telefonunuz için bir Bing Sohbet pencere öğesi olacaktır. Hem Android hem de iOS için mevcut olan bu özellik, kullanıcıların Bing AI’a doğrudan ana ekrandan erişmesine olanak tanıyacak. Microsoft, bu hafta içinde kullanıma sunulacağını söylüyor.

Bing sohbet pencere öğesi 1

Microsoft’un duyurduğu bir diğer özellik de platformlar arası konuşmalar. Microsoft’un bugün kullanıma sunulduğunu söylediği bu özellik, kullanıcıların masaüstünde Bing’de bir görüşme başlatmasına ve bu görüşmeyi mobilde sürdürmesine ve bunun tersini yapmasına olanak tanıyor.

Ayrıca şirket, ses girişinin mevcut olduğu ülke sayısını da artırıyor. Desteklenen dillerin sayısı da artırıldı.

Geride kalmamak için, mobil cihazlarda Edge de bir güncelleme alıyor. En önemlisi, tarayıcı bağlamsal sohbet alacaktır. Microsoft, bu özelliğin, kullanıcıların o anda görüntülenen web sayfası hakkında Bing Chat soruları sormasına veya özetlemesine izin vereceğini söylüyor. Kullanıcılar ayrıca metin seçebilecek ve Bing’in konu hakkında daha fazla ayrıntı vermesini sağlayabilecek.

Edge Bağlamsal sohbet

Skype ve Swiftkey’e gelen güncellemelerden de söz edildi. Bu duyuru, Google’ın kendi Bard widget’ı üzerinde çalıştığına ilişkin haberlerin hemen ardından gelir. Ancak, Microsoft’un widget’ından farklı olarak, Google’ın widget’ının Pixels’e özel olduğuna inanılıyor.

Microsoft, Bing AI widget’ını telefonunuzun ana ekranına getiriyor

Teknory