Microsoft Copilot artık metin istemlerinden AI şarkıları oluşturmanıza olanak tanıyor

Microsoft Copilot, tek satırlık bir metin kullanarak yapay zeka şarkısı oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir araca sahiptir. Araç, aşağıdakilerle bir entegrasyondur: AI çağırıyor“müzisyenler ve yapay zeka uzmanları” tarafından yapılan ve basit yapay zeka müzik üretimine yönelik bir uygulama. AYRICA BAKINIZ: Prosecraft yapay zekayı kullanarak binlerce romanı analiz etti. Şimdi yazarlar onu kapattılar. Araç şu kişiler […]

Microsoft Copilot artık metin istemlerinden AI şarkıları oluşturmanıza olanak tanıyor

Microsoft Copilot, tek satırlık bir metin kullanarak yapay zeka şarkısı oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir araca sahiptir.

Araç, aşağıdakilerle bir entegrasyondur: AI çağırıyor“müzisyenler ve yapay zeka uzmanları” tarafından yapılan ve basit yapay zeka müzik üretimine yönelik bir uygulama.

AYRICA BAKINIZ:

Prosecraft yapay zekayı kullanarak binlerce romanı analiz etti. Şimdi yazarlar onu kapattılar.

Araç şu kişiler tarafından kullanılabilir: Copilot’ta oturum açma Microsoft hesabınızı kullanarak Suno eklentisini etkinleştirin.

Yaratıcı amaçlar için kullanılan tüm yapay zekalarda olduğu gibi, tek bir metin istemi kullanarak müzisyen olmanın göründüğü kadar kolay olmayabileceğini belirtmekte fayda var. Buna göre Suno’nun SSS’lerioluşturulan müziğin telif hakkı, kullanıcılar uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanıyorsa Suno’ya, Pro veya Premier abonesiyse kullanıcıya aittir. Ancak o zaman bile Suno’nun sitesinde yapay zekanın müziği nasıl yarattığı ya da hangi müziği kullanarak eğitim aldığı tam olarak açık değil. Mashable, konuya açıklık getirmek için Suno’ya ulaştı ancak SSS’lerinden biri, mülkiyetin en iyi ihtimalle biraz gri bir alan olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

SSS’de “Yapay zeka kullanılarak (tamamen veya kısmen) oluşturulan içerik için telif hakkı korumasının kullanılabilirliği ve kapsamı, hızla gelişen ve ülkeler arasında değişen karmaşık ve dinamik bir hukuk alanıdır” yazıyor. “En son gelişmeler ve Suno’yu kullanarak oluşturduğunuz çıktının telif hakkı korumasının derecesi hakkında size bilgi vermesi için nitelikli bir avukata danışmanızı öneririz.”

Yapay zeka ve telif hakkı konusu bu yıl sadece müzik endüstrisinde değil, ilgi odağı oldu. Birkaç ay önce bir dizi yüksek profilli yazar OpenAI’yi dava etmek için bir araya geldiChatGPT’nin sahibi, şirketin kendi yapay zekasını eğitmek için eserlerini kullanarak telif haklarını ihlal ettiğini iddia etti.

Konular
Yapay Zeka Müziği

Teknory