CES 2024: Evolve MVMT giyilebilir cihazı ayaklarınızı kurtarmak istiyor

Adımlarınızı takip eden giyilebilir cihazlar yeni bir şey değil ama takip eden giyilebilir cihazlara ne dersiniz? Nasıl adım atar mısın? CES 2024’te Evolve MVMT açıklanmış Adımlarınızın kalitesini takip eden ve zaman içinde yürüyüşünüzü geliştirmenize yardımcı olan giyilebilir bir bilek. Türünün ilk örneği olduğunu iddia eden Evolve MVMT, topuk vuruşunu (topuklarınıza sert bir şekilde iniş eylemi) […]

CES 2024: Evolve MVMT giyilebilir cihazı ayaklarınızı kurtarmak istiyor

Adımlarınızı takip eden giyilebilir cihazlar yeni bir şey değil ama takip eden giyilebilir cihazlara ne dersiniz? Nasıl adım atar mısın?

CES 2024’te Evolve MVMT açıklanmış Adımlarınızın kalitesini takip eden ve zaman içinde yürüyüşünüzü geliştirmenize yardımcı olan giyilebilir bir bilek. Türünün ilk örneği olduğunu iddia eden Evolve MVMT, topuk vuruşunu (topuklarınıza sert bir şekilde iniş eylemi) analiz etmek için özel izleme teknolojisini kullanıyor. eklemlerinizi zorluyor ve bazı yaralanmalara yol açabilir.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2024: Bu akıllı ayna aynı zamanda farkındalık koçu görevi de görüyor

Düztabanlığı olan biri olarak bu durumun acıyla farkındayım ve sadece o değil. 2017 araştırmasına göre insanların neredeyse yüzde 27’sinin kemerleri düşmüş ya da düz filo var. İster sürekli sert yüzeylerde yürümek, ister şok emici spor ayakkabılar giymek olsun, yürümede kötü olacak şekilde evrimleştik. Temel olarak çoğumuz topuk vuruşu yapmaktan suçluyuz ve yürümek insanların yaptığı en temel aktivitelerden biri olmasına rağmen çoğumuz bunu yanlış yapıyoruz. Evolve MVMT, topuğun çarpmasını en aza indirmek ve yürümeyi daha verimli hale getirmek için kurucu ve fizyoterapist Luke Pickett tarafından geliştirilen “hafif yürüyüş” adı verilen bir tekniği kullanıyor.

Ayak bileklerinde giyilebilir ürünler var mı? Neden.
Kredi bilgileri: MVMT’yi geliştirin

Evolve MVMT, temel seviyenizi ölçmek için bir yürüme testi yaparak çalışır. Uygulama buradan itibaren adımlarınızı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda size canlı rehberlik sunacaktır. Buradaki fikir, zamanla “hafif yürüyüş” uygulamasının doğru kasları harekete geçireceği ve yürümeyi daha faydalı hale getireceğidir. Cleveland Clinic ve Monash Üniversitesi’nde yapılan çalışmalarda, Evolve MVMT tekniğini kullanan hastaların yüzde 36 daha fazla kalori yaktıkları bildirildi.

Akıllı telefonda MVMT uygulamasını geliştirin

Uygulama aracılığıyla adımlarınızın kalitesini takip edin.
Kredi bilgileri: MVMT’yi geliştirin

Eklemlerinizdeki stresi azaltmak, duruşunuzu iyileştirmek ve daha fazla kalori yakmak size iyi geliyorsa, Evolve MVMT şu anda ön siparişe açık ve 9 Ocak’ta satışa sunuluyor. Bununla birlikte, yürüyüşünüzü iyileştirmek ucuza gelmiyor. Cihaz ve aksesuarların fiyatı 499 dolar. Ancak birkaç yılda bir değiştirilmesi gereken pahalı ortezlere veya özel ayakkabılara para ödemek zorunda kaldıysanız, bu sağlam bir alternatif olabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow