Mind Control Tech Burada ve Askeriye Bunu Robotlar Üzerinde Test Etti

Düşünce kontrollü biyosensör ile ilgili bulgular “dergisinde yayınlandı.ACS Uygulamalı Nano Malzemeler3D mikro desenli sensör, esas olarak beyinden gelen EEG sinyallerini okur ve duyuru bağlamında, onu giyen kişinin dört ayaklı bir robotu kontrol etmesine izin verir. Sensörler kafa derisi bölgesine takılıyken, başa takılan ekran ünitesi kullanıcıların beyin dalgalarını kontrol etmek için odaklanması gereken bir model Avustralya […]

Mind Control Tech Burada ve Askeriye Bunu Robotlar Üzerinde Test Etti

Düşünce kontrollü biyosensör ile ilgili bulgular “dergisinde yayınlandı.ACS Uygulamalı Nano Malzemeler3D mikro desenli sensör, esas olarak beyinden gelen EEG sinyallerini okur ve duyuru bağlamında, onu giyen kişinin dört ayaklı bir robotu kontrol etmesine izin verir. Sensörler kafa derisi bölgesine takılıyken, başa takılan ekran ünitesi kullanıcıların beyin dalgalarını kontrol etmek için odaklanması gereken bir model Avustralya Ordusu ile ortaklaşa yürütülen testlerin bir parçası olarak ekip, dört ayaklı bir robotu %94 doğrulukla kontrol etmeyi sağlayan sekiz kanallı bir HPEG sensör dizisi kullandı.

Ekibe göre teknoloji, “Avustralya Ordusuna askerlerin taktik görevler sırasında robotik sistemlerle nasıl etkileşime girdiğini keşfetme yeteneği sunuyor.” Savunma dışında, beyin-makine arayüzü (BMI) teknolojisi, engelli insanlara kritik yardım sağlayabileceği sağlık sektörünün yanı sıra imalatta da uygulanabilir. Bununla birlikte, ekibin hala saç yoğunluğunu bulmak, doğru miktarda temas basıncı uygulamak ve sabit bir sinyal okuması elde etmek için grafen sensörlerini yapıştırmak için mevcut alan gibi birkaç alan üzerinde çalışması gerekiyor.

Teknory