Minecraft’ta Sıçrama İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta güçlü güçlendirmeler veren veya olumsuz etkiler uygulayan iksirler içebilirsiniz. Ama neden biri karakterini kasten zayıflatmak için bira içsin ki? Yapmazlar. Karakterinize debuff uygulayan iksirler moblar üzerinde de çalışır. nasıl yapılır?”/> Elbette, Minecraft’ta isteyerek bir iksir alıp onu içebilecek herhangi bir çete bulamazsınız. Ancak her türlü zayıflatıcı etkiyi tetiklemek için üzerlerine biraz sıçratabilirsiniz. Bunun için […]

Minecraft’ta Sıçrama İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta güçlü güçlendirmeler veren veya olumsuz etkiler uygulayan iksirler içebilirsiniz. Ama neden biri karakterini kasten zayıflatmak için bira içsin ki? Yapmazlar. Karakterinize debuff uygulayan iksirler moblar üzerinde de çalışır.

nasıl yapılır?”/>

Elbette, Minecraft’ta isteyerek bir iksir alıp onu içebilecek herhangi bir çete bulamazsınız. Ancak her türlü zayıflatıcı etkiyi tetiklemek için üzerlerine biraz sıçratabilirsiniz. Bunun için bir sıçrama iksirine ihtiyacınız var. Ve bu iksirler savaşta önemli avantajlar sağlasa da teorik olarak yapmak zor değil. İşte bilmeniz gerekenler.

Sıçrama İksirleri için Gerekli Malzemeler

Sıçrama iksirleri yapmak için üç malzemeye ihtiyacınız var.

 • Barut
 • bir iksir
 • Alev tozu

Hemen hemen tüm iksirler, küçük bir yarıçapta bir AoE debuff’ı uygulayan sıçrama iksirlerine dönüştürülebilir. İşlenemeyen iksirlerin sıçrama versiyonlarını bile oluşturabilirsiniz.

Ancak, hedefinizi ıskalarsanız iksirin etkisi (gücü) azalır. Sıçrama merkezine olan mesafe, etkilenen varlığın etkinin ne kadarını (iyileştirme veya hasar) etkileyeceğini veya etkinin ne kadar süreceğini etkileyebilir. Bedrock sürümündeki sıçrama iksirleri, normal muadillerine göre %25 daha kısa sürer.

Sıçrama İksiri Nasıl Demlenir

Bir iksiri nasıl hazırlayacağınızı biliyorsanız, muhtemelen içindekiler listesine göre bir sıçrama iksirinin nasıl pişirileceğini de çözebilirsiniz. Ama yine de süreci gözden geçirelim:

 1. Demleme istasyonunu açın.
 2. Yakıt yuvasına veya en uzak sol üst kutuya alev tozu ekleyin.
 3. Barutunuzu demleme istasyonu kullanıcı arabiriminin üst orta yuvasına yerleştirin.
 4. Kullanıcı arayüzünün alt satırına en fazla üç iksir şişesi ekleyin.
 5. Demlemenin bitmesini bekleyin ve sıçrama iksirlerini envanterinize ekleyin.

Sıçrayan iksir yarıçapını ve süresini en üst düzeye çıkarmak için iksiri her zaman bir çeteye veya oyuncunun kafasına doğrultun. Referans olarak sıçrama bölgesi, çarpma noktasından dışarı doğru genişleyen 8,25 x 8,25 x 4,25 blok alanıdır.

Sıçrama İksirleri İçin Malzemeler Nasıl Elde Edilir

İksirlerinizi mermilere dönüştürmek istiyorsanız, biraz mafya çiftçiliği yapmalısınız. Barut toplamak yeterince kolaydır. Sandıklardan, Creeper’lardan, Cadılardan ve Ghast’lardan elde edebilirsiniz.

Ardından, her iksir, kolaydan zora değişen çiftçilik yöntemleriyle kendi içerik listesine sahiptir. Ancak sıçrama ve normal iksirler için toplaması en zor bileşenlerden biri alev tozudur.

Alev tozu, üretim tezgahındaki alev çubuklarından yapılır. Bununla birlikte, alev çubukları yalnızca Nether’de Blazes’i öldürmekten düşer. Bu, özellikle yeni veya yetersiz oyuncular için oyundaki en zorlu çetelerden biridir.

Alev çeteleri çeviktir, yüksek hasarlı ateş topları atar ve alev çubukları için yalnızca varsayılan olarak %50 düşme oranına sahiptir. Bir alev çubuğu yalnızca iki alev tozu verdiğinden, oyuncuların birden fazla iksir oluşturmak ve sonunda End’e erişmek için Nether kalelerini çokça toplaması gerekir.

Sıçrama İksirleri Nasıl Çalışır?

Minecraft’taki her sıçrama iksirinin hedeflerine yalnızca bir etki uyguladığını anlamak önemlidir. Ve hem olumlu hem de olumsuz iksir etkileri canavarlarla etkileşime girebilir.

Örneğin, sıçrayan bir iyileştirme iksiri canavarları iyileştirebilir veya onlara zarar verebilir. Örümcekler ve diğer pasif yaratıklar gibi dünyada ortaya çıkan çeteler bu iksirle iyileşir. Bununla birlikte, zombiler ve iskelet okçular veya savaşçılar gibi ölümsüz çeşitlilikteki çeteler hasar alır.

Tam tersi, zarar veren iksirlerde olur.

Oyunda bulunan çok çeşitli etkileşimler nedeniyle, yanlış iksirlere zaman ve kaynak ayırmadan önce biraz Minecraft bilgisi ve oyun mekaniği üzerinde çalışmaya değer.

Belirtildiği gibi, tüm iksirler sıçrama iksiri olamaz. Normal bir iksiri redstone tozu ile değiştirdikten sonra sıçrama iksirine dönüştüremezsiniz. Redstone demleme, bir iksirin süresini artırır ve onu yalnızca oyuncular tarafından tüketilebilir bir malzeme haline getirir.

Bunun çeşitli oyun sürümleri arasında farklılık gösterebileceğini unutmayın.

Bununla birlikte, parlak taş toz demleme, noktanın olumlu ve olumsuz etkilerini güçlendirir. Standart hasar iksirini, zarar verme iksirini alın. Bu bira iki kademe ile gelir – Anında Hasar ve Anında Hasar II. İkincisini, barut yerine demleme standındaki iksire parıltı taşı tozu ekleyerek oluşturabilirsiniz.

Zarar verme iksirinin Instant Damage II versiyonunu hazırladıktan sonra, çetelere dokuz hasar puanı veren fırlatılabilir bir sıçrama iksiri şişesine dönüştürmek için barut ekleyebilirsiniz.

Demlemek için En İyi Sıçrama İksirleri

Minecraft’ın uzun bir iksir listesi vardır, ancak hepsi iyi sıçrama iksirleri yapmaz. Aşağıdaki seçenekler, PVE ve PVP senaryolarında dikkate alınmaya değer.

 1. Sıçrama zayıflık iksiri – Bu patlayıcı iksir, Java Edition’da etkilenen hedeflerin saldırı hasarını dört (iki kalp) azaltır ve Bedrock’ta değişken bir etkiye sahiptir. Düşük hasarlı çeteler üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.
 2. Sıçrama iksiri – Sıçrama iksiri normal çetelere zarar verir ancak iskeletler, zombiler ve bunların tüm varyasyonları gibi ölümsüz çeteleri etkilemez.
 3. Sıçrayan zehir iksiri – Zehir hasarı, iyi hazırlanmadığınız zorlu çetelerle çatışmanın harika bir yoludur. Zehir etkisi ayrıca bir hedefin iyileştirme yeteneğini azaltmanın güzel bir yoludur.
 4. Sıçrayan şifa iksiri – Sıçrayan şifa iksirleri, zarar iksirlerinin normal çetelere verdiği hasara benzer şekilde, tüm Minecraft alemlerinde bulunan ölümsüz çetelere zarar verebilir.
 5. Sıçrama çabukluğu iksiri – Sıçrama çabukluğu iksiri, hedeflere %40’a kadar hız tutkunu uygular. PVP’de, yarım yamalak durumlardan kaçmak için kendinize ve müttefiklerinize fırlatabilirsiniz. Ayrıca rakip oyunculara atabilir ve onları uçurumdan düşmek veya lavlara girmek gibi hatalar yapmaya zorlayabilirsiniz.
 6. Sıçrayan görünmezlik iksiri – Kendinize ve diğer oyunculara sıçrayan bir görünmezlik iksiri atmak, içkinin gücüne bağlı olarak sizi üç dakikaya kadar görünmez yapabilir. Yüksek mafya yoğunluğu alanlarında gezinmek veya diğer oyuncuların üslerine gizlice girmek için harikadır.
  Wither ve Ender Dragon’un, agresif adımlar atan oyuncuları görünmezlik güçlendirmesinden etkilenseler bile görebileceğini unutmayın. Dövüşe başlamadan önce tahkimat yapmak için kullanabilirsiniz, ancak fark edilmeden oyun sonu Minecraft patronlarına saldırmak için kullanamazsınız.
 7. Sıçrama iksiri – Sıçrama iksiri, zehrin daha tehlikeli bir versiyonu olan bir soldurma debuffı uygular. Kalpleri siyaha çevirir ve etkilenen hedefe her iki saniyede bir hasar verir. Zehirden farklı olarak soldurma, çeteleri ve oyuncuları öldürebilir.
 8. Sıçrama yavaşlık iksiri – Bu iksir, diğer oyuncuları ve çeteleri %15’e kadar yavaşlatır. Çevik veya büyük çete gruplarıyla savaşırken sahip olmak için harika bir araçtır.

Sıçrama İksirlerini Bulmanın Diğer Yolları

Nether Blaze dövüşlerinden sağ çıkamayan veya başkalarıyla blaze tozu takas etmek istemeyen oyuncular yine de sıçrama iksirleri alabilirler.

Örneğin, iglo bodrum katlarında bulunan bira imalathanelerinde zayıflık iksirleri oluşabilir. Bunları End şehirlerinden ve Antik şehirlerden de alabilirsiniz.

Ek olarak oyuncular, yangına dayanıklılık sıçrama iksirleri için Piglin’lerle takas edebilirler. Bununla birlikte, bir Piglin’e altın külçe vermek, size bir ateşe dayanıklılık iksiri verme şansının yalnızca %1,74’üdür.

Sıçrama iksirlerini demlemeden elde etmenin başka bir yolu da onları bir kazandan çalmaktır. Cadı kazanları her türden sıçrama iksiri içerebilir. Şişelerinizden birini kazana eklemek, aynı çeşitten bir şişe sıçrama iksiri yapacaktır. Ayrıca bu yöntemle kazanın içeriğinin üçte birini çıkarırsınız. Gezici tüccarları ve cadıları öldürmek, iksirleri ganimet olarak düşürme şansına sahiptir.

SSS

Minecraft’ta kendimde sıçrama iksiri kullanabilir miyim?

Sıçrama iksirleri, normal iksirlerin atılabilir versiyonları olsa da, etkilerini yine de karakterinize uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için iksiri bir veya iki blok önünüze doğrultun ve yere atın. Renkli girdaplar animasyonu tarafından yutulacağınız ve iksirle ilişkili buff veya debuff’ı alacağınız kadar yakın olmalıdır.

Minecraft’ta kaç çeşit iksir vardır?

Minecraft, oyuncuların üç tür iksir oluşturmasına izin verir. Normal iksirler yenilebilir öğeler olarak sınıflandırılır ve oyuncular tarafından araç çubuklarından tüketilebilir. Sıçrama iksirleri fırlatılabilir silahlardır, kalıcı iksirler ise yerde etkilerini oyunculara ve çetelere uygulayabilen bir etki alanı bulutu oluşturur.

Bir iksirin etkisini nasıl durdurabilirsin?

Bir kova süt içmek Minecraft’ta pozitif ve negatif iksir etkilerini ortadan kaldırır.

Minecraft’ta iksirlere hangi değiştiricileri uygulayabilirsiniz?

Oyuncular iksirleri dört şekilde değiştirebilir. Barut kullanarak sıçramalarını, kızıl taş tozuyla daha uzun süre dayanmalarını, parıltı taşı tozuyla daha güçlü olmalarını veya ejderha nefesi ekleyerek kalıcı bir AoE etkisi vermelerini sağlayabilirler.

oyun Sonu Hazırlığı için oyun Ortası Hazırlama

Birçok Minecraft oyuncusu, oyun ortasında malzemeler toplamaya ve iksirler yapmaya başlayabilir. Ateş direnci iksirleri veya sıçrama iksirleri kullanmak, alev çubuklarını daha tutarlı bir şekilde toplamak için Nether’da kendinizi daha dayanıklı hale getirmenin harika bir yoludur.

Ancak iksirler, Ender Dragon’u öldürmek ve oyunu yenmek için hiçbir şekilde zorunlu değildir. Pek çok YouTube videosu size, sağlam oyun mekaniğiniz varsa Minecraft’ı Hayatta Kalma Modunda minimum donanım yatırımıyla bitirmenin mümkün olduğunu gösterecek.

Bununla birlikte, iksirler PVP ve PVE içeriğinde hayatınızı kolaylaştırabilir ve en derin, en karanlık ve en tehlikeli oyun biyomlarını keşfetmenizi sağlayabilir.

Yatırıma değer olduklarına inanıyor musunuz? Eğer öyleyse, kullanmayı en sevdiğiniz biralar nelerdir? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Minecraft Survival ve Hardcore’da maksimum verimlilik için sıçrama iksirlerini kullanmayla ilgili bazı ipuçlarını paylaşmaktan çekinmeyin.

Teknory