Oliver Wood, Büyük Bütçeli Ben-Hur Remake İçin Neden Beklenmedik Kameralar Kullandı?

Filmin en ikonik sahnelerinden biri, Kudüs’ün sirk maximus’u etrafında bir araba yarışına odaklanıyor. Sekans hızlı tempolu, yoğun aksiyonlu ve garip bir yerde çekildi. Aynı zamanda bir görüntü yönetmeninin bir filme damgasını vuracaksa kesinlikle başarması gereken bir şey. Wood, sandığınızdan daha yaygın olan kameraları kullanarak sorumlu olduğu çekimleri benzersiz bir şekilde yakalamayı başardı. Açıkçası 1959 ile […]

Oliver Wood, Büyük Bütçeli Ben-Hur Remake İçin Neden Beklenmedik Kameralar Kullandı?

Filmin en ikonik sahnelerinden biri, Kudüs’ün sirk maximus’u etrafında bir araba yarışına odaklanıyor. Sekans hızlı tempolu, yoğun aksiyonlu ve garip bir yerde çekildi. Aynı zamanda bir görüntü yönetmeninin bir filme damgasını vuracaksa kesinlikle başarması gereken bir şey. Wood, sandığınızdan daha yaygın olan kameraları kullanarak sorumlu olduğu çekimleri benzersiz bir şekilde yakalamayı başardı.

Açıkçası 1959 ile 2016 arasında işler biraz ilerlemişti ve bu nedenle her iki filmdeki araba yarışı sahnesi farklı. CGI açıkça daha yeni sürümde kullanılıyor. Genellikle maliyetlerden tasarruf etmek ve geleneksel yöntemlerle çekmesi inanılmaz derecede zor olan çekimleri yakalamak için dahil edilir. Ancak “Ben-Hur” versiyonunda minimum düzeyde kullanılır ve esas olarak atları korumak için oradadır. Her arabaya dördü bağlı olan aynı atlar da filme yardımcı oldu.

Arabaları çeken atların başlarına GoPro takılmıştı. LA Önce İşSekans sırasındaki eylemin benzersiz bir perspektifini sunar. Filmin yönetmeni Timur Bekmambetov da NASCAR, Formula 1 ve sokak yarışı görüntülerinden ipuçları alarak antik yarışı 21. yüzyıl seyircisi için daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olmak için bazı modern gözlükler kullandı. Sonuç olarak, kuma başka kameralar yerleştirildi, bu da araba tekerleklerinin ve atın toynaklarının başka türlü yakalanması zor olacak yakın plan çekimlerine izin verdi.

Teknory