Oscar 2023 töreni 23 kategorinin tamamı canlı yayında gösterilecek

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-29T17:53:59 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-29T17:54:07 Oscar 2023 töreni, film endüstrisindeki protestoların ardından canlı yayında 23 kategorinin tamamı için ödüllerin sunumunu içerecek. Akademi Ödülleri, Hollywood’un yılın en büyük gecesi. Yılın en iyi filmlerinin kutlanıp ödüllendirildiği ve dünyanın dört bir yanından insanların izlediği her ödül sezonunun son oyunudur. Ancak Oscar organizatörleri, bu yılın başlarında […]

Oscar 2023 töreni 23 kategorinin tamamı canlı yayında gösterilecek

Yayınlanan: 2022-11-29T17:53:59

Güncellenmiş: 2022-11-29T17:54:07

Oscar 2023 töreni, film endüstrisindeki protestoların ardından canlı yayında 23 kategorinin tamamı için ödüllerin sunumunu içerecek.

Akademi Ödülleri, Hollywood’un yılın en büyük gecesi. Yılın en iyi filmlerinin kutlanıp ödüllendirildiği ve dünyanın dört bir yanından insanların izlediği her ödül sezonunun son oyunudur.

Ancak Oscar organizatörleri, bu yılın başlarında Akademi Başkanı David Rubin’in gelecek yılki yayından toplam sekiz kategorinin kaldırılacağını duyurmasıyla öfkeye yol açtı.

Böyle bir kesinti ilk kez tartışılmıyor ve hiçbir zaman iyi karşılanmadı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Akademi kararını geri aldı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Oscar 2023 23 kategorinin tamamını gösterecek

Bugün, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 2023 televizyon yayınına 23 Oscar kategorisinin tamamını dahil edeceğini duyurdu.

Akademi CEO’su Bill Kramer, şunları söyledi: Çeşitlilik: “Canlı yayına tüm kategorilerin dahil edileceğini onaylayabilirim.

“Zanaatkarları, sanatı ve bilimi ve film yapımının işbirlikçi doğasını kutlayan bir gösteri yapmaya kararlıyız. Akademinin misyonu tam olarak budur ve film yapımcılığının tüm bileşenlerini eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde kutlayan bir gösteri yapabileceğimizi umuyorum.

Aşağıdaki kategoriler orijinal olarak yayından kesilmiştir: Belgesel (Kısa Konu), Film Kurgusu, Makyaj ve Saç Şekillendirme, Müzik (Orijinal Müzik), Prodüksiyon Tasarımı, Kısa Film (Animasyon), Kısa Film (Canlı Aksiyon) ve Ses.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Kramer, yayın organına, yayının iptal edilen kategorileriyle ilgili birkaç görüşme yaptığını söyledi. “Bunu uygulayabilecek bir konumda olduğumuz için heyecanlıyız” diye ekledi.

“Şu anda söyleyeceğim tek şey, yıl dönümümüz olan 95. Oscar’ın bizim için son derece önemli olduğu. 100. yılımız için gerçekten ilginç bir ritim oluşturduğunu düşünüyorum. Bunu müzede görüyorsunuz, Akademiyi geleceğe taşırken mirasımızı kutlayabileceğimizi düşünüyorum ve gösteri bunu yansıtacak.”

Dexerto’nun Oscar 2023 tahminlerini buradan okuyabilir, töreni nasıl izleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Teknory