Pixel 4 tarzı eller serbest hareketler başka bir telefon markasına gelebilir

TL;DR Yaklaşan bir Xiaomi cihazı, eller serbest hareket işlevi kazanabilir. Bu, ekrana dokunmadan medya oynatmayı ve çok daha fazlasını kontrol etmenizi sağlar. Bu özellik, Samsung ve Google’ın kendi eller serbest özelliklerini sunmasından yıllar sonra gelecekti. 2013’ün Samsung Galaxy S4’ü, elinizi ekranın üzerinde tutmanıza ve ekrana gerçekten dokunmadan telefonla etkileşim kurmanıza olanak tanıyan havada gezinme işlevi […]

Pixel 4 tarzı eller serbest hareketler başka bir telefon markasına gelebilir

TL;DR

  • Yaklaşan bir Xiaomi cihazı, eller serbest hareket işlevi kazanabilir.
  • Bu, ekrana dokunmadan medya oynatmayı ve çok daha fazlasını kontrol etmenizi sağlar.
  • Bu özellik, Samsung ve Google’ın kendi eller serbest özelliklerini sunmasından yıllar sonra gelecekti.

2013’ün Samsung Galaxy S4’ü, elinizi ekranın üzerinde tutmanıza ve ekrana gerçekten dokunmadan telefonla etkileşim kurmanıza olanak tanıyan havada gezinme işlevi sunan ilk telefonlardan biriydi. Google, 2019’un Pixel 4 serisindeki Motion Sense özelliğini takip etti ve artık listeye başka bir OEM ekleyebiliriz gibi görünüyor.

MIUI Polonya yazar Kaçper Skrzypek keşfetti bir resim (aşağıda görülüyor) ve 3D ToF kameralı bir Xiaomi cihazına referanslar. Skrzypek, bunun muhtemelen bir tablet olduğunu bildiriyor ve 3D ToF sensörünün çeşitli özellikleri etkinleştireceğini iddia ediyor.

Xiaomi vurgulu el işlevi Kacper Skrzypek twitter

Bu özellikler, sensör uzaklaştığınızı algıladığında tableti kilitlemeyi, cihazın yakınındayken ekranı aydınlatmayı, video oynatmayı ve duraklatmayı, müzik parçalarını atlamayı, sayfaları çevirmeyi, sesi ayarlamayı ve telefon aramalarını yanıtlamayı/sonlandırmayı içerir. .

Bu işlevi destekleyecek belirli cihazlarla ilgili bir kelime yok, ancak 3D ToF sensörünün kullanılması Google’ın Pixel 4 çözümünden daha mantıklı bir yaklaşım gibi görünüyor. O zamanlar Google, Motion Sense işlevi için Soli radarı kullanıyordu. ancak özellik, düzenleyici gereklilikler nedeniyle birçok pazarda devre dışı bırakıldı. Ancak Xiaomi, bir ToF kamera kullanarak bu engellerin üstesinden gelebilir ve aynı zamanda potansiyel olarak 3D yüz kilidi açma işlevi kazanır.

Telefonunuzda eller serbest hareketlerini kullanır mısınız?

20 oy

Bu, Skrzypek’in yakın zamanda keşfettiği tek ilginç Xiaomi bilgisi değil. kurmak yaklaşan bir katlanabilir telefon için bir Hover (veya Flex) Moduna referanslar. Bu, cihazı kısmen katlamanıza ve ekranın alt yarısındaki hareketleri ve diğer kontrolleri kullanmanıza izin verir.

Bu özel bilgi, yaklaşmakta olan Xiaomi Mix Fold 3’ün gerçekten de serbest duran bir menteşe kazanacağını gösteriyor. Şirketin önceki Mix Fold cihazları bu özelliği kaçırdığından, yalnızca tamamen açık kalarak veya tamamen kapanarak Xiaomi için bu büyük bir anlaşma.


Pixel 4 tarzı eller serbest hareketler başka bir telefon markasına gelebilir

Teknory