Pixel 8’de bildirilen sorunlar birikiyor: Duyduğumuz 3 yaygın sorun

Aşırı ısınma, pil sorunları, bağlantı sorunları –– hayır, yeni modelden bahsetmiyoruz iPhone 15 Burada. Bunlar şu anda Pixel 8 sahipleri tarafından bildirilen en yaygın sorunlardır. Yeni tanıtılan Pixel 8 serisi, 4 Ekim’de tanıtıldı ve 12 Ekim’de raflarda yerini aldı. Sonuç olarak, kullanıcıların günlük akıllı telefon aktivitelerinde Pixel 8’i hızlandırmak için birkaç haftaları oldu. Ne yazık […]

Pixel 8’de bildirilen sorunlar birikiyor: Duyduğumuz 3 yaygın sorun

Aşırı ısınma, pil sorunları, bağlantı sorunları –– hayır, yeni modelden bahsetmiyoruz iPhone 15 Burada.

Bunlar şu anda Pixel 8 sahipleri tarafından bildirilen en yaygın sorunlardır.

Yeni tanıtılan Pixel 8 serisi, 4 Ekim’de tanıtıldı ve 12 Ekim’de raflarda yerini aldı. Sonuç olarak, kullanıcıların günlük akıllı telefon aktivitelerinde Pixel 8’i hızlandırmak için birkaç haftaları oldu.

Ne yazık ki Pixel 8 kullanıcıları, Apple’ın en yeni cihazında olduğu gibi bazı hayati sorunların çözülmesi gerektiğini düşünüyor.

Aşırı ısınan telefonlar

Pixel 8 sahiplerinin, lansman sırasında iPhone 15’in en büyük sorunlarından birini yaşadığı bildiriliyor: aşırı ısınan telefon. Kullanıcılar bunun gibi örnekler itibaren XDA forumlarıcihazı şarj ederken, video akışı yaparken ve hatta normal web’de gezinirken Pixel 8’in dokunulamayacak kadar ısındığını paylaştı.

Ancak sorunun yaygınlığının boyutu belirsizliğini koruyor.

Yine de bazı Pixel 8 kullanıcılarının, yeni telefonun Pixel 7 gibi önceki versiyonlarına göre daha serin bir his verdiğini paylaştığını belirtmekte fayda var. Aslında bu eski modeller de yıllar içinde aşırı ısınma şikayetlerinden payına düşeni aldı. , sözde ele alinan Android 14’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte.

Zayıf pil ömrü

Pil ömrü her akıllı telefon kullanıcısı için her zaman büyük bir endişe kaynağıdır. Ancak buradaki şikayetler, ciddi pil tüketimi sorunuyla daha uyumlu görünüyor.

Örneğin, bir kullanıcı Google’ın resmi destek forumlarında, bir haftalık Pixel 8’lerinin üç saatten az ekran süresi sonrasında pil ömrünün yüzde 20’ye düştüğü iddia ediliyor. Bir Android Polisi yazar ayrıca pil deneyimi yaşadıklarını da paylaştı Ve Pixel 8 cihazlarında aşırı ısınma sorunları.

Yine tam olarak kaç Pixel 8 sahibinin bu sorunları yaşadığı belli değil. Ancak en azından bazı cihazlarda sorun var gibi görünüyor.

Bir kullanıcı Reddit pil tüketimi sorunlarının doğrudan Pixel 8’in başka bir sorunuyla bağlantılı olabileceği teorisini ortaya attı: zayıf hücresel bağlantı.

Bağlantı sorunları

Bazı Pixel 8 sahiplerinin bildirdiği bir başka sorun da hücresel bağlantıyla ilgili. Kullanıcılar, 5G hizmetleriyle bağlantılarının zayıf olduğunu, bazen bağlantının tamamen kesildiğini paylaştılar. Tipik olarak bu raporlar, Pixel 8’in Wi-Fi kapsama alanına yerleştirildiğinde aynı sorunlarla karşılaşmadığını gösterir.

Android Polisi olarak işaretönceki Pixel modelleri aynı zamanda kullanıcıların düzensiz alım, gecikmeli web taraması ve kesilen çağrılar bildirdiği bağlantı sorunları nedeniyle de kötü bir şöhrete sahipti.

Daha önce bahsedilen Reddit gönderisinde bazı kullanıcılar, Pixel 8 pilinin 5G üzerinde olduğu gibi bir Wi-Fi hizmetini kullanırken anormal şekilde şarjını kaybetmemesi nedeniyle pil tükenme sorununu bağlantı sorununa bağladı.

Bildiklerimize (ve iPhone 15’teki en son örneklere) dayanarak, suçlunun donanım değil hatalı yazılım olabileceğini söyleyebiliriz. Mashable’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, en son Android 14 güncellemesi göründü eski Pixel cihazlarda bir takım sorunlara neden olmak için. Google’ın, ister Pixel 8 ister önceki nesillerden birine sahip olsun, çoğu kullanıcı için bu sorunların çoğunu giderecek bir ürün yazılımı güncellemesi sunması mümkündür.

Uzmanların genel fikir birliği Pixel 8’in bir gelişim Tüm bu konularda Pixel 6 ve 7’den. Bu zaaflar eski Pixel cihazlarda yaygın görünüyor ve bazı Pixel kullanıcıları nesilden nesile iyileştirmeler bildirse de Google sorunu henüz tam olarak düzeltmedi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow