Prince of Persia: Lost Crown’un kıdemli tasarımcısı ‘erişilebilir tasarımın iyi tasarım olduğunu’ söylüyor

Ubisoft, oyuncuların kullanımına sunulacak bir dizi erişilebilirlik seçeneğini açıkladı. Pers Prensi: Kayıp Taç. ‘Erişilebilirlik derinlemesine incelemesinde’ video Dün (4 Ocak) yayınlanan kıdemli oyun tasarımcısı Rémi Boutin, ekibin yaklaşmakta olan metroidvania oyununa yaklaşımının “tasarım yoluyla erişilebilir olması” olduğunu açıkladı. Bu konuyu detaylandırarak, oyunun renk bazlı geri bildirim veya hızlı zaman etkinlikleri (QTE’ler) içermediğini ve varsayılan olarak […]

Prince of Persia: Lost Crown’un kıdemli tasarımcısı ‘erişilebilir tasarımın iyi tasarım olduğunu’ söylüyor

Ubisoft, oyuncuların kullanımına sunulacak bir dizi erişilebilirlik seçeneğini açıkladı. Pers Prensi: Kayıp Taç.

‘Erişilebilirlik derinlemesine incelemesinde’ video Dün (4 Ocak) yayınlanan kıdemli oyun tasarımcısı Rémi Boutin, ekibin yaklaşmakta olan metroidvania oyununa yaklaşımının “tasarım yoluyla erişilebilir olması” olduğunu açıkladı. Bu konuyu detaylandırarak, oyunun renk bazlı geri bildirim veya hızlı zaman etkinlikleri (QTE’ler) içermediğini ve varsayılan olarak büyük bir metin boyutuna sahip olacağını açıkladı. “Erişilebilir tasarımın iyi tasarım olduğunu düşünüyorum” diye ekledi.

Oyuncular, oyun deneyimlerini geliştirmek için varsayılan olarak oyuna yerleşik olan öğelerin yanı sıra çeşitli ayarlar arasından seçim yapabilirler. Örneğin, arka plan rengini kaldırmak ve oyuncu karakteri, düşmanlar ve tuzaklar gibi şeylere parlak renkler eklemek için yüksek kontrast ayarları kullanılabilir. Ayrıca ekran sarsıntısı kapatılabiliyor ve baş üstü ekranı (HUD) boyutu ayarlanabiliyor.

Savaşa gelince, farklı zorluk ayarlarının ötesinde, oyuncular, düşmanların sahip olduğu sağlık miktarı veya kahramanın kaçma penceresi gibi bireysel zorluk parametrelerini, deneyimi kendi beğenilerine göre ayarlamak için serbestçe ayarlayabilecekler. Ayrıca nişan alma gerektiren silahlardaki nişan alma desteği miktarını da artırabilecekler ve yakın dövüş hedefleme yardımı, oyuncu karakterinin otomatik olarak düşmanlara dönük olmasını sağlamak için açılabilecek.

Keşif temelli öğeler için oyuncular, özellikle zorlu platform bölümlerini atlama seçeneği sunacak olan ‘platform oluşturma yardımını’ açabilirler. Dünyadaki etkileşimli öğelerin tespit edilmesini kolaylaştırmak için ek vurgulama uygulanabilir ve ‘yönlendirmeli mod’ harita simgelerini hedeflerle birlikte göstermek ve ayrıca yolların engellenip engellenmediğini göstermek için kullanılabilir (bu serbestçe açılabilir ve kapatılabilir). kapalı).

Bunun ötesinde oyuncular, maceraları sırasında karşılaşabilecekleri bazı engelleri hatırlatmak için mini haritalarına ekran görüntüleri ekleme seçeneğine de sahip olacaklar.

Boutin, “Metroidvania türünün belirleyici yönlerinden biri zihinsel not alma ilkesidir” dedi. “Kapalı bir yol var ve yeni bir güç elde etmeniz veya yeni bir alet edinip daha sonra geri dönmeniz gerekiyor. Tarihsel olarak bu yolu ezberlemeniz gerekiyordu. Bu bilişsel bir yük olabilir; neyi başarmaya çalıştığınızı hatırlamak zor olabilir.”

Boutin, ekran görüntülerini sabitleme özelliğinin “gerçekten türün sınırlarını zorladığını” düşündüğünü ve diğer oyunların da bu özelliği kullanacağını umduğunu ekledi.

Pers Prensi: Kayıp Taç 18 Ocak’ta vizyona girecek PlayStation 5, PlayStation4, Xbox Serisi X|S, Xbox One, Nintendo Anahtarı, ve PC. 15 Ocak’tan itibaren Ubisoft+ abonelerine ve oyunun Digital Deluxe versiyonunu satın alan herkese sunulacak. Tüm erişilebilirlik seçeneklerinin tam listesine göz atmak isterseniz bunları burada bulabilirsiniz. Ubisoft’un web sitesinde.

Prince of Persia: The Lost Crown’un çıkmasını beklerken oynayacak bir şey mi arıyorsunuz? Listelerimize mutlaka göz atın en iyi PS5 oyunları Ve en iyi Xbox Series X oyunları bazı tavsiyeler için.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow