PS5 Denetleyicinizi PC’nize Nasıl Bağlarsınız?

DualSense kontrol cihazı, tutması ve kullanması genellikle rahat olmasının yanı sıra, dokunmatik yüzeyi, hareket kontrolleri ve dokunsal geri bildirim gibi çeşitli ek özellikleriyle tanınır. Bu özellikleri PS5 yerine PC’ye bağlıyken kullanmak istiyorsanız size bir iyi bir de kötü haberimiz var. İyi haber şu ki, PC oyunları oynarken bir DualSense kontrol cihazının tüm gelişmiş özelliklerini kullanmak […]

PS5 Denetleyicinizi PC’nize Nasıl Bağlarsınız?

DualSense kontrol cihazı, tutması ve kullanması genellikle rahat olmasının yanı sıra, dokunmatik yüzeyi, hareket kontrolleri ve dokunsal geri bildirim gibi çeşitli ek özellikleriyle tanınır. Bu özellikleri PS5 yerine PC’ye bağlıyken kullanmak istiyorsanız size bir iyi bir de kötü haberimiz var.

İyi haber şu ki, PC oyunları oynarken bir DualSense kontrol cihazının tüm gelişmiş özelliklerini kullanmak mümkün. Kötü haber şu ki, bu özellikleri kullanıp kullanamayacağınız, büyük ölçüde birkaç faktöre bağlı, en önemlisi, oynamaya çalıştığınız oyun için zaten DualSense özellik eşlemesi olup olmadığıdır.

Genel olarak konuşursak, PC’nizde PS5’te de bulunan bir oyunu (“Marvel’s Spider-Man”, “Death Stranding”, “Final Fantasy VII Remake” vb.) oynuyorsanız ve herhangi bir harici giriş değiştiriciniz varsa Steam Girdisi devre dışı bırakılmışsa, gelişmiş özellikler olması gerektiği gibi çalışmalıdır. Yine de başka oyunlar veya yazılımlar oynuyorsanız, özellikler en azından yerel olarak çalışmaz. Gibi bir XInput sarıcıya ihtiyacınız olacak DualSenseX özellikleri manuel olarak etkinleştirmek için ve o zaman bile yine de çalışmayabilir.

Teknory