Rapor: Çalışmalarda AirTag benzeri Google izleyici

Eric Zeman / Android Otoritesi TL;DR Bir sızıntı, AirTag’e benzer bir Google izleyicinin çalışmalarda olabileceğini gösteriyor. Muhtemelen bir hoparlörü olurdu ve neredeyse kesin olarak Pixel telefonlarda uykuda olan ultra geniş bant teknolojisini kullanırdı. Ürün hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak muhtemelen bu yıl piyasaya sürülecek. Kişisel izleyiciler, Tile ile popüler hale geldi, ancak Apple’ın AirTag’i, […]

Rapor: Çalışmalarda AirTag benzeri Google izleyici

Eric Zeman / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir sızıntı, AirTag’e benzer bir Google izleyicinin çalışmalarda olabileceğini gösteriyor.
  • Muhtemelen bir hoparlörü olurdu ve neredeyse kesin olarak Pixel telefonlarda uykuda olan ultra geniş bant teknolojisini kullanırdı.
  • Ürün hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak muhtemelen bu yıl piyasaya sürülecek.

Kişisel izleyiciler, Tile ile popüler hale geldi, ancak Apple’ın AirTag’i, piyasayı asıl alevlendiren şeydi. Apple, ürünle ilgili pek çok tartışmayla karşı karşıya kalsa da, AirTag’ler kitleler için fiili izleyici haline geliyor.

Google öylece oturup bunun olmasına izin vermeyecek. Güvenilir sızıntıya göre Kuba Wojciechowski, AirTags’e doğrudan rakip olacak bir Google izleyicisi çalışmalarda olabilir. İddiaya göre bu ürünün kod adı The Mandalorian dizisindeki “Baby Yoda”nın gerçek adı olan “grogu”. Bu sevimli bir isim çünkü Grogu aslında The Mandalorian için küçük bir aksesuar.

Wojciechowski’ye göre sözde Google takipçisi bir AirTag’e çok benzer. Bir hoparlör içerebilir, birden fazla renkte gelebilir ve ayrıca Bluetooth LE ve ultra geniş bandı (UWB) destekleyebilir.

Bu son kısım gerçekten ilginç. Pixel 6 serisinden bu yana Google, UWB teknolojisini telefonlarına dahil etti. Ancak, bu teknoloji ile gerçek bir maddeden hiçbir şey yapmadı. Google, bir izleyici yayınlayarak, kullanıcıların izleyicileri (ve dolayısıyla bu izleyicinin bağlı olduğu şey) için ultra özel konum verileri almasına izin vererek bu teknolojiyi çalıştırabilir.

Ne yazık ki Wojciechowski, iddia edilen Google takipçisinin gerçek ürün adı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değil. Ayrıca ne zaman başlayacağını da bilmiyoruz. Ancak, Googe’un bu teknolojiyi İlkbaharda Google I/O’da duyuracağını ve ardından ürünü Ekim ayında yıllık donanım etkinliğinde piyasaya süreceğini varsaymak mantıklıdır. Zaman gösterecek!


Rapor: Çalışmalarda AirTag benzeri Google izleyici

Teknory