Samsung Galaxy S21 serisi, Android 14’ü temel alan One UI 6 güncellemesini alıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Samsung, Galaxy S21 kullanıcıları için kararlı One UI 6 güncellemesini kullanıma sunuyor. Güncellemenin dağıtımı Avrupa’da Galaxy S21 Ultra ile başladı ve yavaş yavaş serideki üç telefona ve daha fazla bölgeye yayılacak. Güncelleme FWK2 sürümüdür ve Kasım 2023 güvenlik yamalarıyla birlikte gelir. Samsung Galaxy S21 serisi birkaç yıldır piyasada ancak […]

Samsung Galaxy S21 serisi, Android 14’ü temel alan One UI 6 güncellemesini alıyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Samsung, Galaxy S21 kullanıcıları için kararlı One UI 6 güncellemesini kullanıma sunuyor.
  • Güncellemenin dağıtımı Avrupa’da Galaxy S21 Ultra ile başladı ve yavaş yavaş serideki üç telefona ve daha fazla bölgeye yayılacak.
  • Güncelleme FWK2 sürümüdür ve Kasım 2023 güvenlik yamalarıyla birlikte gelir.

Samsung Galaxy S21 serisi birkaç yıldır piyasada ancak telefonlar oldukça iyi dayandı. Şu anda en iyi Android telefonlar arasında sayılmayacaklar, ancak uzun vadeli kullanıcılar satın aldıkları üründen büyük ölçüde memnun kaldılar. Samsung, Galaxy S21 serisini Android 11 tabanlı One UI 3.1 ile piyasaya sürdü, ancak telefon daha sonra Android 13 tabanlı One UI 5.1’e kadar güncellendi. Şimdi Samsung, Galaxy için Android 14 tabanlı One UI 6’yı kullanıma sunuyor. S21 serisi.

göre kullanıcı raporlarıSamsung, Galaxy S21 kullanıcıları için One UI 6 güncellemelerini yayınlamaya başladı. Raporlarda özellikle Galaxy S21 Ultra’dan bahsedilerek Avrupa’daki kullanıcılar için sunum zaten başladı. Aynı özelliğin Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus’a da yayılacağını düşünüyoruz.

Samsung Galaxy S21 Ultra Bir Kullanıcı Arayüzü 6

Güncelleme FWK2 sürümüdür. Diğer birçok One UI 6 güncellemesi gibi bu güncelleme de Kasım 2023 güvenlik yamalarıyla birlikte geliyor. Galaxy S21 Ultra için güncelleme paketi 2,4 GB boyutunda makul bir boyuta sahip ve bu da büyük bir platform güncellemesi için mantıklı.

Güncellemede kritik bir hata tespit edilmezse, kademeli olarak daha fazla bölgedeki daha fazla kullanıcıya sunulacak. Samsung’un bunları cihazlara yayma hızı göz önüne alındığında şirketin çoğu hatayı giderdiğinden emin olduğu görülüyor.

Galaxy S21 serisi akıllı telefonunuz varsa güncellemeleri şu adresten kontrol edebilirsiniz: Ayarlar > Yazılım güncellemesi > Yazılım güncellemelerini kontrol et.

Samsung, Galaxy S21 serisi için dört büyük işletim sistemi güncellemesi sözü verdi. Bu Android 14 üçüncü güncellemedir, dolayısıyla bir platform güncellemesi daha ve ardından bir yıl daha güvenlik düzeltme ekleri bekleyebilirsiniz.

One UI 6, Hızlı Ayarlar paneli, Kilit Ekranı ve Bildirim panelindeki önemli görsel değişiklikler, yeni bir Studio video düzenleyici uygulaması, telefonunuzun güvenliğini artırmak için yeni bir Otomatik Engelleyici ayarı ve diğer küçük değişiklikler gibi yeni özellikler içerir.

Samsung Galaxy S21 serisi, Android 14’ü temel alan One UI 6 güncellemesini alıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow