Samsung’un CES 2024’te tanıttığı 5 tuhaf ürün: Sarı bir bot, şeffaf bir TV ve daha fazlası.

Samsung, CES 2024’te aralarında yeni sarı yapay zekalı robot arkadaşı, akıllı elektrikli süpürge, şeffaf TV ve daha fazlasının da bulunduğu bir dizi teknolojinin perdelerini geri çekti. Bunlar gerçekten gerçek dünya kullanımı için pratik mi, yoksa Samsung bir sürü hile mi ortaya çıkardı? Karar vermenize izin vereceğiz. AYRICA BAKINIZ: CES 2024: LG’nin şeffaf OLED TV’si kapatıldığında […]

Samsung’un CES 2024’te tanıttığı 5 tuhaf ürün: Sarı bir bot, şeffaf bir TV ve daha fazlası.

Samsung, CES 2024’te aralarında yeni sarı yapay zekalı robot arkadaşı, akıllı elektrikli süpürge, şeffaf TV ve daha fazlasının da bulunduğu bir dizi teknolojinin perdelerini geri çekti.

Bunlar gerçekten gerçek dünya kullanımı için pratik mi, yoksa Samsung bir sürü hile mi ortaya çıkardı? Karar vermenize izin vereceğiz.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2024: LG’nin şeffaf OLED TV’si kapatıldığında kayboluyor

1. Ballie: ‘Gerçek Yapay Zeka Arkadaşınız’


Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Ballie ilk olarak CES 2020’de tanıtıldı, ancak şimdi Samsung, dönen yapay zeka robotunu gelişmiş zekayla yükseltti. Artık daha şık bir tasarıma sahip, çok daha büyük. İşte kısmen neler yapabileceği.

  • Robot yapay zeka arkadaşınız olun

  • Eğer çağırırsan sana gel

  • Diğer akıllı cihazlarla etkileşim kurun (örneğin, anahtarları açıp kapatabilir)

  • Fotoğrafları ve videoları duvarlara yansıtın

  • Evcil hayvanlarınızın resimlerini size göndererek kontrol etmenize yardımcı olun

Bu sarı robot yaklaşık olarak bowling topu büyüklüğündedir. Samsung’un CES 2024 basın etkinliğinde sergilediği demoya göre kullanıcı Ballie’yi sesli komutlarla ve hatta kısa mesajlarla da kontrol edebiliyor.

2. Müzik çalan bir resim çerçevesi

Samsung, müzik çalan bir resim çerçevesi tanıttı. Hayır şaka yapmıyorum. Ve şunu alın; buna “Müzik Çerçevesi” deniyor.

Müzik Çerçevesi Samsung CES 2024'te ortaya çıktı


Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Hayır dijital ekranı falan yok. Fiziksel fotoğrafları çerçevenin içine manuel olarak yerleştirmeniz gerekir. Music Frame iki tweeter, iki woofer ve iki orta aralık sürücüsüyle donatılmıştır. Ayrıca Dolby Atmos sesini de destekler.

3. Yeni bir buzdolabı — elbette yapay zeka ile

Samsung, Özel 4 Kapılı Flex Buzdolabını tanıttı. Dahili bir kamera kullanarak içindeki 33 farklı gıda maddesini tanıyabilen bir teknoloji olan “AI Vision” adlı teknolojiyi kullanan 32 inçlik bir ekranla birlikte geliyor.

Ayrıca buzdolabının içindeki malzemelere göre tarifler önerebilir.

4. Şeffaf bir TV

Kenara çekil LG! Samsung ayrıca şeffaf bir TV’yi de ortaya çıkardı ancak ilginç bir şekilde basın toplantısında bu konuda çok fazla açıklama yapmadılar.

Ancak Samsung’un “fütüristik” ve “cam benzeri” olduğunu iddia ettiği microLED TV’ye bir göz atmak için Samsung’un bu “İlk Bakışı”na göz atabilirsiniz.

5. 8K projektör

Samsung, dünyanın ilk kablosuz 8K geçişini sağlaması beklenen Neo QLED 8K projektörünü tanıttı.

Samsung Basın Bülteninde 8K projektör


Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Güney Kore merkezli şirket, düşük çözünürlüklü resimleri 8K görüntü kalitesine yükseltmek için NQ8 AI Gen 3 işlemcisini kullanmasıyla övündü. Artı, göre basın bülteniarka plan gürültüsünü analiz ederek dinleme deneyiminizi optimize etmek için Active Voice Amplifier Pro’yu kullanır.

Teknory