Amazon, Teslimat Sürücülerinden İpuçları Çaldığı İddiasıyla Dava Açtı

Başına AG Racine, 2016’da Amazon, bir Flex sürücüsünün genel ücretine müşteri bahşişleri eklemek yerine, şirketin bunu sürücünün zaten kazandığı maaşları ödemek için kullandığı yeni bir ödeme stratejisi başlattı. Bu, aslında Amazon’un aradaki farkı cebine indirmesine, bahşişleri şirket kârı olarak ele almasına ve işçilere kazandıklarını vermek yerine bunları maliyetleri düşürmek için kullanmasına izin verdi. Bu, elbette, […]

Amazon, Teslimat Sürücülerinden İpuçları Çaldığı İddiasıyla Dava Açtı

Başına AG Racine, 2016’da Amazon, bir Flex sürücüsünün genel ücretine müşteri bahşişleri eklemek yerine, şirketin bunu sürücünün zaten kazandığı maaşları ödemek için kullandığı yeni bir ödeme stratejisi başlattı. Bu, aslında Amazon’un aradaki farkı cebine indirmesine, bahşişleri şirket kârı olarak ele almasına ve işçilere kazandıklarını vermek yerine bunları maliyetleri düşürmek için kullanmasına izin verdi.

Bu, elbette, hikayenin sadece savcılık tarafı. Aynı zamanda, Amazon’un davaya girerken kesinlikle zor bir konumu var – FTC ile bir anlaşmanın parçası olarak bu şekilde çalınan bahşişler için sürücülere sessizce geri ödeme yaptılar (aracılığıyla FTC). Bu nedenle, AG Racine’in iddiası, Amazon’un Flex sürücülerini sertleştirmesine bakılmaksızın daha azdır – kayıtlara göre, yaptılar. Sorun, bunu yaptıkları için hukuka aykırı bir şekilde cezadan kaçıp kurtulmadıklarıdır.

Bununla birlikte, geçmişteki başarısızlıklar şimdiki suçlara eşit değildir. Dünyanın en büyük perakendecisinin başarısızlıkları nedeniyle hangi cezaları çekeceği ve bunları kimin uygulama hakkına sahip olduğu sorusu hukuk sistemine bağlıdır ve hukuk sistemi henüz bir karar vermemiştir.

Amazon’un kendisi, gerçeklerin kesinlikle lanetleyici olmadığı durumlarda genellikle olduğu gibi, AG Racine’in suçlamasına karşı şimdilik sessiz kaldı. Dava ilerledikçe, Amazon’un hukuk ekibinin şüphesiz söyleyecek çok şeyi olacaktır.

Teknory