Scorsese’nin Açıkladığı Flower Moon’un Katillerinde Ernest Neden Mollie’nin Zehrini İçiyor?

Özet Çiçeğin Katilleri Ay yönetmeni Martin Scorsese, Ernest’in karısının zehrini içtiği sahneyi anlatıyor, onun yanılgısını ve eylemlerini kabul etmeyi reddettiğini vurguluyor. film gerçek bir hikayeye dayanıyor ve bazı yönler değiştirilmiş olsa da Ernest’in amcasına olan itaati ve cinayetlere karışması tasviri büyük ölçüde doğrudur. Gerçek hayattaki Ernest Burkhart’ın karısını zehirlemedeki payı belirsizdir ancak film onun ne […]

Scorsese’nin Açıkladığı Flower Moon’un Katillerinde Ernest Neden Mollie’nin Zehrini İçiyor?

Özet

  • Çiçeğin Katilleri Ay yönetmeni Martin Scorsese, Ernest’in karısının zehrini içtiği sahneyi anlatıyor, onun yanılgısını ve eylemlerini kabul etmeyi reddettiğini vurguluyor.
  • film gerçek bir hikayeye dayanıyor ve bazı yönler değiştirilmiş olsa da Ernest’in amcasına olan itaati ve cinayetlere karışması tasviri büyük ölçüde doğrudur.
  • Gerçek hayattaki Ernest Burkhart’ın karısını zehirlemedeki payı belirsizdir ancak film onun ne yaptığını bildiği halde bunu inkar etmeyi seçtiği fikrini araştırır.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Çiçek Ayı’nın Katilleri yönetmen Martin Scorsese, Ernest Burkhart’ın (Leonardo DiCaprio) Mollie Burkhart’ın (Lily Gladstone) zehrinin bir kısmını içtiği sahneyi anlatıyor. Scorsese’nin suç draması, 1920’lerde Osage Ulusu’nun, topraklarında petrol keşfetmesiyle zenginleşen topluluğun bir dizi şüpheli cinayetle karşı karşıya kaldığı gerçek hikayesini anlatıyor. Birkaç beyaz adamın, petrol telif haklarını çalmak için Osage’ı öldürmek için komplo kurduğu ortaya çıktı. Komplocular arasında karısı Mollie’nin ailesini öldüren ve hatta onu uzun süre zehirlediği iddia edilen Ernest de vardı.

ile yapılan bir röportajda Bağımsız TelScorsese, Ernest’in karısını zehirlerken aklından neler geçtiğini anlattı Çiçek Ayı’nın Katilleri. Amcası Robert De Niro’nun William King Hale’i tarafından Molly’yi insüliniyle yavaş yavaş zehirlemeye ikna edilmesine rağmen Scorsese, DiCaprio’nun karakterinin eylemlerinin farkında olup olmadığı konusundaki belirsizliği kabul etti ve eğer öyleyse, bunun sadece “bilinçaltı olarak,” bu da onun zehirli sütten bir yudum almasına yol açtı. Scorsese’nin aşağıdaki alıntısına göz atın:

Scorsese: De Niro’nun karakteri Hale bir temizlik operasyonu yapıyor, tüm arkadaşlarını öldürüyor, susturuyor. Ve sonra, Ernest’in üzerinde daireler çizerken ve daireler çizerken, Ernest amcasının bunu kendisine ya da Mollie’ye yapmayacağını hissediyor. Amcasının durumu Mollie’nin düzeleceği bir noktaya getireceğini düşünüyor. İyi olacak.

Muhabir: Mollie’yi öldürdüğünün farkında değil mi?

Scorsese: Hayır, yapmıyor. Evet bilinçaltı olarak öyle yapıyor. Fakat kendisi bunu kabul etmeyi reddediyor. Bu yüzden o yudumu kendisi alıyor. Biliyorsun, kabul etmeyi reddediyor. Alevler sırasında bunu Leo’nun yüzünde görüyorsunuz. O bilir. Ama yine de bunun bir parçası olduğunu kabul etmeyi reddediyor. Bu onun karakterinin zayıflığı.

Görüşmeci: O yanılgı içinde.

Scorsese: Tamamen.


Gerçek Ernest Burkhart Karısını Gerçekten Zehirledi mi?

Leonardo DiCaprio, Killers of the Flower Moon'daki Ernest rolüne kaşlarını çatıyor.

David Grann’in aynı adlı kurgusal olmayan kitabından uyarlanmıştır. Çiçek Ayı’nın Katilleri hikayenin bazı yönlerini değiştiriyor, bu da filmin ne kadarının doğru olduğuna dair soruları gündeme getiriyor. Sonuçta, Ernest’in sevdiğini iddia ettiği kadına nasıl bu kadar korkunç bir şekilde ihanet edebildiğini anlamak zor. Bununla birlikte, filmde Ernest’in hikayesinin büyük bir kısmı doğrudur, çünkü o, cinayetleri planlayan ve hatta Ernest’i Mollie ile evlenmeye ikna eden amcası Hale’e itaat ediyordu.

Ernest daha sonra mahkemede ifade verecek ve Mollie’nin ailesinin öldürülmesinde önemli bir rol oynadığını itiraf edecek, bu da ona ömür boyu hapis cezası kazandıracak, ancak daha sonra şartlı tahliyeyle serbest bırakılacaktı. Büyükanne ve Çiçek Ayı’nın Katilleri Ernest’in aslında Mollie’ye karşı gerçek bir sevgi beslediğini ima etse de, davranışları onun aslında onu sevmediğini açıkça ortaya koyuyor. Scorsese’nin, Ernest’in olup bitenlerin bir dereceye kadar farkında olduğuna dair röportajı, suçun amcasından ziyade doğrudan ona yüklediğini gösteriyor.

Ancak Ernest’in gerçek hayatta Mollie’yi zehirleyecek kadar ileri gidip gitmediği sorusu hala devam ediyor. Yetkililer olayı araştırmaya başladıktan sonra Mollie’nin ağır hasta olduğu ve büyük olasılıkla insülin enjeksiyonları nedeniyle zehirlendiği ortaya çıktı. Ancak Grann kitabında kendisini kimin zehirlediğinin kanıtlanamayacağını ve bunun tıpkı filmde itiraf etmeyi reddettiği gibi Burkhart’ın da kabul etmediği bir suç olduğunu belirtmişti. Yapmış olsun ya da olmasın, Çiçek Ayı’nın Katilleri‘nin zehirlenme sahnesi, ne yaptığını bilen ama inkar etmeyi tercih eden bir adam olarak Ernest’in ilginç bir bakış açısını araştırıyor.

Kaynak: Bağımsız Tel

Teknory