Sıralanmış en iyi 10 Mumya ve Mumya Geri Dönüyor karakteri

388583 08: Ardeth Bay (Oded Fehr tarafından canlandırılıyor) “Mumya Geri Dönüyor”da çölü koruma arayışında hiçbir düşmandan çekinmiyor. (ILM/Universal Studios’un fotoğrafı) Mumya’yı sinemanın ikonik eseri haline getiren ilk 10 karaktere bir göz atalım ve sıralayalım. Sadece kitaptan okumayın. Siz de benim gibi hiç antik mezarları keşfetmeyi, hiyeroglifleri çözmeyi ve mumyalardan kaçmayı hayal ettiniz mi? Eğer sadece […]

Sıralanmış en iyi 10 Mumya ve Mumya Geri Dönüyor karakteri

388583 08: Ardeth Bay (Oded Fehr tarafından canlandırılıyor) “Mumya Geri Dönüyor”da çölü koruma arayışında hiçbir düşmandan çekinmiyor. (ILM/Universal Studios’un fotoğrafı)

Mumya’yı sinemanın ikonik eseri haline getiren ilk 10 karaktere bir göz atalım ve sıralayalım. Sadece kitaptan okumayın.

Siz de benim gibi hiç antik mezarları keşfetmeyi, hiyeroglifleri çözmeyi ve mumyalardan kaçmayı hayal ettiniz mi? Eğer sadece başınızı salladıysanız, ısırılma ihtimaliniz yüksektir Mumya küçük bir çocuk (veya yetişkin) olarak böcek. Bu fantastik film serisi tüm dünyayı çılgın bir fırtına gibi kasıp kavurarak izleyicileri heyecanlandırdı, daha fazlasını arzuladı ve cinsel yönelimleri konusunda kafalarını karıştırdı. Aksiyon, mizah, romantizm ve evet, o sinir bozucu mumyaların (İmhotep dahil) karışımıyla, dünyanın her köşesinden insanların seriyi anında sevmesine şaşmamak gerek.

Başarı sadece aksiyon dolu sahneler ya da harika hikayeyle ilgili değildi. Kalbinde Mumya franchise, büyüyüp sevmeye veya sevmemeye başladığımız harika karakterlerle dolu bir dünyadır. Gülüyorlar, seviyorlar, kavga ediyorlar ve hatta bazen ölümden bile geri dönüyorlar (aslında pek çok kez). Her biri kendine özgü tuhaflıkları ve rolleri olan bu karakterler, filmlere o kadar derinlik ve sıcaklık kattı ki, onların sadece aksiyon dolu bir film değil, kalp ve ruhla dolu bir yolculuk olmasını sağladı. Ve gülüyor, bolca gülüyor.

İşte eğlencenin başladığı yer burası. Bütün bunları söyledikten sonra, en iyi 10 karakteri sıralamaya cesaret edelim. Mumya franchise. İster Takım Rick, ister Takım Mumyalar olun, ya da Jonathan’ın maskaralıklarına karşı zayıf bir noktanız olsun (ki o da değil?), Hadi bu dünyanın derinliklerine dalalım ve zirvede kimin ayakta durduğunu görelim.

10.Izzy

Biraz karizma ve bir tutam becerikliliğe sahip, komik derecede isteksiz pilotu kim unutabilir ki? Mumya Geri Dönüyor?

Eğer bir araca ihtiyacınız varsa, özellikle de uçan bir, o senin adamın. Ancak cesur kahramanları, kurnaz kötü adamları ve kadim gizemleriyle büyük resme baktığımızda, Izzy’nin rolü ana yemeğin bir parçası olmaktan çok, enfes bir garnitür gibi geliyor. Cazibesi yadsınamaz ama daha çok üzerimizdeki lezzetli garnitür gibi. Mumya film plakası.

Eğlenceli olan şey Mumya Geri Dönüyor pek çok ikonik ve unutulmaz karakterle dolu olmasıdır. Her birinin parlayacak anları, çözülecek geçmişleri ve gerçekleştirilecek kaderleri var. Ve Izzy masaya pek çok yürekli ve neşeli anları getirirken, karakterlerin geri kalanının hikayenin özüyle ilgili köklü kavisleri ve gelişmeleri var.

Izzy fantastik değil, çünkü kesinlikle öyle -aslında ondan sürekli alıntı yapıyorum- ama kumla, mumyalarla ve macerayla dolu bu dünyada, kendi ritmine göre ilerliyor ve bizi de kıkırdatıyor.

Teknory