Sony Planladığı PlayStation Canlı Hizmet Oyunlarının Yarısını Erteledi

Sony, Ocak 2022’de Destiny 2’nin yapımcısı Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Bir hafta sonra, üç aylık mali sonuçlar brifinginde Sony CFO’su Hiroki Totoki, PlayStation’ın Mart 2026’ya kadar Bungie ile birlikte 10’dan fazla canlı hizmet oyunu piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. şirkete uzayda yardım etmek. Totoki, bugün yapılan bir kazanç çağrısında, 12 canlı hizmet oyunundan […]

Sony Planladığı PlayStation Canlı Hizmet Oyunlarının Yarısını Erteledi

Sony, Ocak 2022’de Destiny 2’nin yapımcısı Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Bir hafta sonra, üç aylık mali sonuçlar brifinginde Sony CFO’su Hiroki Totoki, PlayStation’ın Mart 2026’ya kadar Bungie ile birlikte 10’dan fazla canlı hizmet oyunu piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. şirkete uzayda yardım etmek. Totoki, bugün yapılan bir kazanç çağrısında, 12 canlı hizmet oyunundan yalnızca altısını Mart 2026’da sona eren 2025 Mali Yılı’na kadar yayınlayacağını belirtti. VideoOyunlarChronicle.

Bu senenin başlarında, Bloomberg Bungie’nin, Naughty Dog’un Last of Us çok oyunculu projesi de dahil olmak üzere PlayStation’ın geliştirme aşamasındaki tekliflerinden bazılarını değerlendirdiğini bildirdi. Görünüşe göre şirket en az altı canlı servis oyununu ertelediği için değerlendirme, Sony’nin yaklaşımını yeniden düzenlemesine yol açtı.

“Bunu gözden geçiriyoruz… [these games] Totoki, kazanç çağrısında “oyuncular tarafından uzun süredir keyif alıyor ve beğeniliyor” dedi. VGC. “[Of] 12 başlık, altı başlık tarafından yayınlanacak [Fiscal Year 2025]. Şu andaki planlarımız bu. [As for] kalan altı başlık üzerinde hâlâ çalışıyoruz.”

Totoki şöyle devam ediyor: “Bu, canlı hizmet ve çok oyunculu oyunların toplam sayısıdır [and] orta ve uzun vadede istediğimiz [push] Bu tür bir hizmet ve bu şirketin değişmeyen politikasıdır. Belirli oyunlara bağlı kalmıyoruz ama oyun kalitesi en önemli şey olmalı [thing]”

PlayStation çok oyunculu teklifleri açısından, bir AAA çok oyunculu oyun geliştirmek için Nisan ayında Firewalk Studios’u satın aldığını biliyoruz ve ayrıca bir sonraki Last of Us oyununun, bir gün piyasaya çıkacağını varsayarsak, çok oyunculu Factions benzeri bir proje olduğunu da biliyoruz. Söylentiler, Guerrilla Games’in Horizon dünyasında da bir tür çevrimiçi çok oyunculu oyun seti üzerinde çalıştığına işaret ediyor. Ayrıca Bungie, Marathon üzerinde çalışıyor ve PlayStation 5’te yayınlanacak olsa da Xbox Series X/S ve PC’ye de gelecek.

PS5 sahiplerinin Mart 2026’ya kadar hangi altı canlı hizmet oyununu oynayacağını ve hangilerinin bunun ötesine geçeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Daha fazla bilgi için, yalnızca tek oyunculu bir oyun olan Marvel’s Spider-Man 2’nin PlayStation’ın en hızlı satan birinci taraf oyunu olduğunu ve ardından PS5’in satış rakamının 46,5 milyon adedi nasıl aştığını okuyun.

[Source: VideoGamesChronicle]


Sony’nin canlı hizmet yönlendirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow