Şükran Günü, Adını taşıyan Tatil Nedeniyle Korku Filmi Gişe Rekorunu Kırdı

Özet Şükran Günü filmi, ikinci haftasonunda 11,1 milyon dolarlık brüt hasılatla eşine az rastlanır bir gişe başarısı yakaladı ve listede 5. sıraya yerleşti. Eli Roth’un yönettiği film, 2007 yapımı çift uzun metrajlı Grindhouse filminin, katil Pilgrim’in yer aldığı parodi fragmanına dayanıyor. film, 2. haftada yalnızca %31’lik etkileyici bir düşüş yaşadı ve bu, 2023’teki herhangi bir […]

Şükran Günü, Adını taşıyan Tatil Nedeniyle Korku Filmi Gişe Rekorunu Kırdı

Özet

 • Şükran Günü filmi, ikinci haftasonunda 11,1 milyon dolarlık brüt hasılatla eşine az rastlanır bir gişe başarısı yakaladı ve listede 5. sıraya yerleşti.
 • Eli Roth’un yönettiği film, 2007 yapımı çift uzun metrajlı Grindhouse filminin, katil Pilgrim’in yer aldığı parodi fragmanına dayanıyor.
 • film, 2. haftada yalnızca %31’lik etkileyici bir düşüş yaşadı ve bu, 2023’teki herhangi bir korku filmi arasında en küçük düşüş oldu.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Şükran Günü ikinci haftasonunda nadir bir korku filmi gişe rekoru kırdı. Yönetmenliğini Eli Roth’un üstlendiği film, Roth’un 2007 yapımı retro korku temalı ikili uzun metrajlı filme katkıda bulunduğu aynı isimli parodi fragmanından uyarlanmıştır. Öğütücü. Patrick Dempsey, Addison Rae, Milo Manheim, Jalen Thomas Brooks, Nell Verlaque ve diğer oyuncu kadrosuyla birlikte Plymouth, Massachusetts’te Şükran Günü öncesinde bir dizi intikam cinayeti işleyen Hacı gibi giyinmiş bir katili konu alıyor. Gina Gershon.

Başına Son teslim tarihithe Şükran Günü film, aynı adı taşıyan tatilin hafta sonu yurt içi gişede 5 günlük brüt hasılatı 11,1 milyon dolar oldu ve onu listede 5. sıraya yerleştirdi. Üstelik 3 günlük brüt 7,1 milyon dolar, 2. haftada sadece %31’lik bir düşüş sağlıyor. Bu, 2023’teki herhangi bir korku filmi için en küçük düşüş, çünkü tür genellikle açılış hafta sonundan sonra %50’yi aşan düşüşler yaşıyor.


Şükran Günü Hafta Sonu Bittiğine Göre film Artık Nasıl Olacak?

Şükran Günü'nde çığlık atan bir kadın

Şükran GünüYılın genel korku filmi listesi göz önüne alındığında, gişe başarısı daha da etkileyici. Her ne kadar kaçak Blumhouse vurulsa da M3GAN Ocak ayında benzer bir %39,8’lik düşüş elde etti, başka hiçbir korku filmi %40’ın altına düşmedi, çoğunluk %50’nin üzerindeydi. Aşağıda, 2023’te geniş gösterime giren korku filmleri için en küçük 10 2. hafta ödülünün karşılaştırmasına göz atın:

Başlık

2. Hafta Düşüşü

Şükran Günü

%31

M3GAN

%39,8

Öcü

%42,1

Kararma

%49,4

Kötü Ölü Yükselişi

%50,5

Hayat II

%55,4

Testere X

%57,2

Şeytan Çıkaran: İnançlı

%58,6

Sinsi: Kırmızı Kapı

%60,6

Çığlık VI

%61

Bu inanılmaz bir başarı olsa da, henüz belli değil mi? Öğütücü Fragman uyarlaması, aynı adı taşıyan tatil hafta sonu sona erdiği için izleyici üzerindeki güçlü etkisini koruyabilir. Filmin gişesi yalnızca bayram tatili temalı izleme arayan izleyiciler tarafından yönlendiriliyorsa, yaklaşan Noel ile ilgili başlıklar şöyle: Sessiz gece ve aile filmleri gibi Wonka izleyicisini oldukça yıpratabilir. Ancak korku filmi aydan bağımsız olarak güçlü bir gişe hasılatı elde etme eğilimindedir; bu, en az 2. hafta düşüşüne sahip üç filmin sırasıyla Kasım, Ocak ve Haziran aylarında gösterime girmesiyle kanıtlanmaktadır.

Şükran Günü yalnızca 15 milyon dolara mal oldu, dolayısıyla kar elde etmek ve mümkün olanı zorlamak için büyük olasılıkla yalnızca 30 milyon doları aşması gerekecek. Şükran günü 2 gerçeğe dönüşmeye daha yakın. Dünya çapında halihazırda 26 milyon dolardan fazla hasılat elde etti, bu da filmin üçüncü haftasonunda ciddi bir düşüş yaşasa bile bunun mümkün olabileceği anlamına geliyor. Nasıl bir performans sergileyeceği henüz belli olmasa da, Aralık ayında geniş çapta vizyona giren büyük korku filmlerinin eksikliği, muhtemelen önümüzdeki haftalarda korkuya aç bir izleyici kitlesinin korunmasına yardımcı olabilir.

Kaynak: Son Tarih

 • Şükran Günü 2023 <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/06/thanksgiving-2023-movie-poster.jpg”/>
  Şükran Günü

  Yayın tarihi:
  2023-11-17

  Müdür:
  Eli Roth

  Döküm:
  Addison Rae, Patrick Dempsey, Jalen Thomas Brooks, Nell Verlaque, Milo Manheim, Gina Gershon

  Değerlendirme:
  R

  Çalışma süresi:
  106 Dakika

  Türler:
  Korku, Gerilim

  Yazarlar:
  Eli Roth, Jeff Rendell

  Stüdyo(lar):
  Spyglass Medya Grubu, Elektromanyetik Yapımlar

  Distribütör(ler):
  TriStar Resimleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow