Tartışmalı sosyal medya uygulaması Parler, Google Play Store'a geri döndü

Büyük ölçüde Donald Trump destekçileri, muhafazakarlar ve aşırı sağcılarla ilişkilendirilen uygulama Parler, bir kez daha Google Play Store'dan indirilebilir. Kendisini "özgür konuşma ağı" olarak faturalandıran Parler, Android'den yasakland...

Tartışmalı sosyal medya uygulaması Parler, Google Play Store'a geri döndü

Büyük ölçüde Donald Trump destekçileri, muhafazakarlar ve aşırı sağcılarla ilişkilendirilen uygulama Parler, bir kez daha Google Play Store'dan indirilebilir. Kendisini "özgür konuşma ağı" olarak faturalandıran Parler, Android'den yasaklandı ve kaldırıldıABD Capitol ayaklanmasından sonra Ocak [2021]'deki uygulama mağazası. Bir Google sözcüsü o sırada kaldırma işleminin zamanının geldiğini söylediuygulamanın "şiddeti teşvik eden gönderiler gibi korkunç içerikleri kaldıran denetleme politikaları ve yaptırımları" eksikliğine.

Bir Google sözcüsü, "Uzun zamandır belirttiğimiz gibi, uygulamalar Play'in geliştiricisi a özelliği. içerik (UGC) sakıncalı içeriği yasaklayan sağlam denetleme uygulamaları uygulamak, sakıncalı UGC'yi bildirmek için bir uygulama içi sistem sağlamak, uygun olduğunda bu UGC'ye karşı önlem almak ve aşağıdakileri ihlal eden kötü niyetli kullanıcıları kaldırmak veya engellemek için gereklidir. uygulamanın kullanım koşulları ve/veya kullanıcı politikası."

Parler,uygulamasının Google'ın politikalarına uyması. Bloomberg ve Axios, uygulama geliştiricilerinin içeriği denetlemek ve şiddeti teşvik eden yayınları kaldırmak için politikalar uyguladığını ve bunun da Google'ın gereksinimleriyle uyumlu hale geldiğini bildirdi. Askıya alınmasına ve Android uygulama mağazasından kaldırılmasına rağmen, insanlar Parler'ı şirketin web sitesinden indirebilir ve kullanmaya devam edebilir.

Parler, nefret" olarak tanımladığı içeriği gizlemek için AI tabanlı denetleme aracını değiştirdikten sonra, bu yıl Mayıs ayında iOS uygulama mağazasına geri yüklendi. Donald Trump'ın "Truth Social"ı Şubat ayından beri iOS mağazasında,henüz Android'de piyasaya sürülmemiş olsa da. Google'ın henüz bu uygulamayı onaylamadığı bildiriliyorstandart ihlalleri ve yetersiz moderasyon politikaları konusundaki endişeleri.