Twitch, yeni kıyafet politikasıyla çıplaklık ve ‘üstsüz meta’ trendlerine karşı önlem alıyor

Zorlu geçen birkaç haftanın ardından Twitch, “üstsüz meta” trendine son veriyor. Buna göre TechCrunchakış platformu güncellendi kıyafet politikası Çarşamba günü, kullanıcıların çıplak yayın yaptığı veya yayın sırasında çıplak göründüğü viral bir trendi ele almak için. Yeni politikada Twitch, yayıncıların “tamamen veya kısmen çıplak” olmalarını veya “göğüsleri veya cinsel organlarını nesnelerle veya sansürle kapatma dahil ancak […]

Twitch, yeni kıyafet politikasıyla çıplaklık ve ‘üstsüz meta’ trendlerine karşı önlem alıyor

Zorlu geçen birkaç haftanın ardından Twitch, “üstsüz meta” trendine son veriyor.

Buna göre TechCrunchakış platformu güncellendi kıyafet politikası Çarşamba günü, kullanıcıların çıplak yayın yaptığı veya yayın sırasında çıplak göründüğü viral bir trendi ele almak için. Yeni politikada Twitch, yayıncıların “tamamen veya kısmen çıplak” olmalarını veya “göğüsleri veya cinsel organlarını nesnelerle veya sansürle kapatma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere” tamamen veya kısmen çıplak olduklarını ima veya ima etmelerini yasaklayan çok spesifik kuralların ana hatlarını çiziyor. Barlar.”

AYRICA BAKINIZ:

Twitch yayıncıları artık herhangi bir canlı yayın hizmetinde eş zamanlı yayın yapabilecek

Politika şöyle devam ediyor: “Kadın olarak sunum yapanlardan meme uçlarını kapatmanızı ve göğüs altlarını açığa çıkarmamanızı rica ediyoruz”, ancak dekolteye izin veriliyor ve “kalçalarınızdan leğen kemiğinizin alt kısmına ve kalçalarınıza kadar uzanan bölge” “kapatılmalıdır.

Açık çıplaklık platformda zaten yasaklanmıştı. Ancak son zamanlardaki trend olan üstsüz meta, flamaların çıplak veya çıplak görünmesine rağmen göğüslerinin ve cinsel organlarının çerçevenin dışında veya siyah bir sansür çubuğuyla kaplanmış olmasını içeriyordu. Yanımızdan geçen bir yayıncı ve OnlyFans modeli Morgpie Sınır Tanımayan Doktorlar için bir bağış toplama etkinliğinde üstsüz yayın yaparak bu trendi etkili bir şekilde başlattı ve ardından platformdan yasaklandı. Bu bağlamda “Meta”, “mevcut en etkili taktik”in kısaltması olan bir oyun terimidir. Yani aslında Morgpie gibi bilgili yayıncılar daha fazla etkileşim ve görünürlük elde etmek için bu boşluktan yararlanıyordu. Bu özellikle daha küçük izleyici kitlesine sahip yayıncılar için popülerdi.

TechCrunch’ın belirttiği gibi, bu tür videolar Cinsel Temalar için uygun şekilde etiketlendi, dolayısıyla teknik olarak herhangi bir kuralı ihlal etmiyordu ve varsayılan olarak ana sayfada görünmüyordu. Ancak diğer sayfalarda görünen çıplak veya çıplak görünen yayıncıların küçük resimleri topluluk üyelerini rahatsız etmeye başladı. “Bu ve diğer son değişikliklerle hedefimiz, Twitch’i kendisini evi olarak gören tüm topluluklar için güvenli ve davetkar bir yer haline getirmek, politikalarımızın netliğini artırmak ve insanların Twitch’te vakit geçirirken bekledikleri deneyimi yaşamalarını sağlamaktır. Twitch,” dedi Twitch’in müşteri güveni sorumlusu Angela Hession.

Daha önce Twitch, çıplaklık politikasını “kurgusal”, yani resimli veya animasyonlu çıplaklığa izin verecek şekilde güncellemişti. Ancak yapay zeka tarafından oluşturulan fotogerçekçi görüntüler platforma akın etti ve Twitch kısa süre sonra politikayı değiştirerek şunları söyledi: “Çıplaklığın dijital tasvirleri benzersiz bir zorluk teşkil ediyor; yapay zeka, gerçekçi görüntüler oluşturmak için kullanılabilir ve dijital sanat ile fotoğrafçılığı birbirinden ayırmak zor olabilir. “bir takipte Blog yazısı.

İşte işte buradasın. Üstsüz meta partisi sona erdi ve yayıncıların tamamen giyinik haldeyken profillerini öne çıkarmanın başka bir yolunu bulması gerekecek.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow