[Update] Bu uygulama Android metinlerini mavi ‘iMessage’ baloncukları olarak gönderiyor

GÜNCELLEME: 10 Aralık 2023, 14:29 EST Beeper Mini, Android kullanıcılarının metinlerini iMessage tabanlı, mavi baloncuklar halinde iPhone kullanıcılarına göndermelerine izin verecek bir yol keşfetti ancak The Verge’e göre Apple’da bu özellik yok. Apple’ın kıdemli halkla ilişkiler temsilcisi Nadine Haija’ya göre Cupertino merkezli teknoloji devi, “iMessage’a erişim sağlamak için sahte kimlik bilgilerinden yararlanan teknikleri” engelledi. Haija’ya […]

[Update] Bu uygulama Android metinlerini mavi ‘iMessage’ baloncukları olarak gönderiyor

GÜNCELLEME: 10 Aralık 2023, 14:29 EST Beeper Mini, Android kullanıcılarının metinlerini iMessage tabanlı, mavi baloncuklar halinde iPhone kullanıcılarına göndermelerine izin verecek bir yol keşfetti ancak The Verge’e göre Apple’da bu özellik yok. Apple’ın kıdemli halkla ilişkiler temsilcisi Nadine Haija’ya göre Cupertino merkezli teknoloji devi, “iMessage’a erişim sağlamak için sahte kimlik bilgilerinden yararlanan teknikleri” engelledi. Haija’ya göre bu, Apple kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini korumayı amaçlıyor.

Kurbağa Kermit bir keresinde “Yeşil olmak kolay değil” demişti ve iPhone yanlısı bir ortamda bir Android kullanıcısıysanız bu daha doğru olamazdı. iDevice kullanıcıları sizinle çıkmak istemiyor, arkadaşlarınız grup mesajlarını sakat bıraktığınız için sizi azarlıyor ve insanlar fakir olduğunuzu varsayalım.

Beeper Mini, mavi balon dünyasının dışında kalmaktan bıkan Android kullanıcıları için en iyi uygulamadır.
Kredi bilgileri: Beeper

Hem iPhone hem de Android telefon sahibi bir teknoloji eleştirmeni olarak, Pixel 8 Pro ve Samsung Galaxy S22 Ultra’mla mesaj attığımda arkadaşlarımın protestolarını umursamıyorum. Anlaşma yapacaklar. Ancak iPhone kullanıcılarının size zorbalık yapmasından bıktıysanız bir çözüm var: Beeper Mini uygulaması.

Beeper Mini, iMessage’ı Android cihazlara getiriyor

Hayır, iMessage’ı Android’e getirme çabaları yeni değil, ancak Beeper Mini’nin bunu yapma yöntemi yeni.

Beeper Mini tanıtım görseli

Beeper Mini, Android telefonlara mavi baloncuklar getiriyor.
Kredi bilgileri: Beeper

Diğer uygulamalar, metinleri bulutta barındırılan bir Mac aracılığıyla ileterek Android telefonlarını “iPhonize” ediyor. Sınır. Ancak bu bir güvenlik kabusu. Sunbird ve Nothing Chats, ciddi güvensizlikler nedeniyle iMessage’dan Android’e hizmetlerini kapatmak zorunda kaldı. Beeper Mini ise işleri farklı yapıyor.

Geliştiriciler, bir telefon numarasını iMessage ile ilişkilendirmenin, mesajları doğrudan Apple’ın sunucularına göndermenin ve uygulama içindeki mesajları sorunsuz bir şekilde telefona geri almanın bir yolunu buldu.

Beeper’ın CEO’su Eric Migicovsky, The Verge’e şunları söyledi: “iPhone’ları jailbreak yaptık, ardından her şeyin nasıl çalıştığını görmek için işletim sisteminin derinliklerine daldık.” “Sonra Android uygulamamızın içindeki her şeyi yeniden oluşturmak için sıfırdan yeni kod yazdık.”

Beeper Mini tanıtım görseli

Beeper Mini iş başında.
Kredi bilgileri: Beeper

Migicovsky, Beeper Mini’nin güvenli olduğunu iddia ediyor. Kişileri ve mesajları göremiyor. Buna göre Ars Teknik, Kurulum için bir Apple kimliğine bile ihtiyacınız yok.

Üstüne üstlük, iPhone kullanıcıları sizin kılık değiştirmiş bir Android sahibi olduğunuzun farkında olmayacaklar.

Apple, Beeper Mini’nin çabalarını engelliyor

Beeper Mini’nin başarısı kısa sürdü. Piyasaya sürülmesinden bir haftadan kısa bir süre sonra, Reddit’teki raporlar kullanıcıların teknik sorunlarla boğuştuğunu söyledi. Ne yazık ki Beeper Mini ekibi için (ve neyse ki Apple’ın yayınladığı açıklamaya göre, iMessage’ı Android kullanıcılarına sunma çabaları engellendi. Sınır.

“iMessage’a erişim sağlamak amacıyla sahte kimlik bilgilerinden yararlanan teknikleri engelleyerek kullanıcılarımızı korumak için adımlar attık. Bu teknikler, meta verilerin açığa çıkması ve istenmeyen mesajların, spam ve kimlik avı saldırılarının etkinleştirilmesi potansiyeli de dahil olmak üzere kullanıcı güvenliği ve gizliliği açısından önemli riskler oluşturuyordu. Apple’ın kıdemli halkla ilişkiler müdürü Nadine Haija şöyle konuştu:

Beeper Mini, Apple’ın engelleme çabalarına yanıt olarak kendi hesabında aşağıdaki tweet’i yayınladı: resmi X sayfası:

“Beeper Mini kesintisine neden olan sorunu çözmek için çalışmalar devam ediyor. Beeper Mini’yi kullanmayı sevenler için bunun ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve bu rahatsızlıktan dolayı son derece üzgünüz. Yine de kendimizi iyi hissediyoruz ve iyi şeyler geçirmeyi umuyoruz. yakında paylaşacağımız haberler.”

Beeper Mini’nin fiyatı ne kadar?

Beeper Mini bir zamanlar kullanıcılara ayda 1,99 dolar geri vermişti. Google oyun mağazasıancak bu yazının yazıldığı an itibariyle Android uygulama mağazasından kaldırıldı.

Teknory