X Sosyal Medya, Elon Musk’un X’ine ‘X’ ismi nedeniyle dava açtı

X, X tarafından dava ediliyor. Daha spesifik olmak gerekirse: Elon Musk’un X’i dava açıldı X adı üzerinde ticari marka ihlali nedeniyle X Social Media adlı Florida merkezli bir yasal pazarlama şirketi tarafından. dava Bu, Musk’un şirketine isim değişikliği nedeniyle ilk kez dava açılması anlamına geliyor. Büyük olasılıkla bu türden son takım elbise olmayacak, zira yüzlerce […]

X Sosyal Medya, Elon Musk’un X’ine ‘X’ ismi nedeniyle dava açtı

X, X tarafından dava ediliyor.

Daha spesifik olmak gerekirse: Elon Musk’un X’i dava açıldı X adı üzerinde ticari marka ihlali nedeniyle X Social Media adlı Florida merkezli bir yasal pazarlama şirketi tarafından.

dava Bu, Musk’un şirketine isim değişikliği nedeniyle ilk kez dava açılması anlamına geliyor. Büyük olasılıkla bu türden son takım elbise olmayacak, zira yüzlerce federal ticari marka X için teknoloji sektöründeki çeşitli şirketlerin sahibi olduğu.

X Sosyal Medya’nın açtığı davaya göre Twitter’ın isim değişikliği ve X kullanılması sosyal medya alanında kafa karışıklığına neden oldu. Pazarlama firması, X Sosyal Medyasının 2016’dan beri kullandığı isimden dolayı insanların şirketin Musk’un X’iyle ilişkili olduğunu varsaydıklarını iddia ediyor.

X Sosyal Medya, Musk’un X isim değişikliği nedeniyle halihazırda mali kayıp yaşadığını iddia ediyor ve şirket, bunun mali zarara neden olmaya devam edeceğine inanıyor.

Ağustos ayında Musk’ın platformun adını aniden Twitter’dan X’e değiştirmesinin ardından yasal pazarlama şirketi, isim değişikliğiyle ilgili olarak sosyal medya platformuna bir durdurma ve vazgeçme gönderdi. Ancak Musk’un X’i açıkça X adını kullanmaya devam etti.

Ayrıca X Sosyal Medya, Musk’un şirketinin, şirketin ticari markasını ihlal ettiğinin kanıtı olarak “sosyal medya, iş verileri, tanıtım ve reklam, iş danışmanlığı, pazar araştırma hizmetleri ve reklam hizmetleriyle ilişkili olarak” X adı için ticari marka başvurusunda bulunduğunu gösteriyor. X Sosyal Medya bu tür endüstrilerde faaliyet gösterdiğinden.

X Sosyal Medya, Musk’un sosyal medya platformu için X’i kullanmaya devam etmesini yasaklamak amacıyla mahkemeden ihtiyati tedbir talep ediyor. Şirket ayrıca zararının veya Musk’un X’in kârının üç katı tutarında tazminat talebinde bulunuyor.

Gibi Gadget’ı etkinleştirin ticari marka avukatı Josh Gerben’in yaz boyunca şunu söylediğine dikkat çekiyor: Reuters “Twitter/X’in hem fırsatçı hem de meşru davacılar tarafından yeni isimle dava açılması ihtimalinin yaklaşık yüzde 100 olduğunu” belirtti.

Gerben’in hukuk firması, Musk’un X’ine karşı açtığı davada X Sosyal Medyasını temsil ediyor.

Teknory