Xbox Beklenen İş Güncellemelerini Bu Perşembe Açıklayacak

Geçen hafta, Xbox’a özel oyunların diğer platformlara geleceğine dair söylentilerin ortasında Phil Spencer, Xbox’ın geleceğini detaylandıracak bir etkinlik duyurdu. Etkinliğin tam ayrıntılarını bilmemize rağmen artık “nerede” ve “ne zaman” olduğunu biliyoruz: duyuru 15 Şubat Perşembe günü resmi Xbox podcast’inde yapılacak. Bölüm saat 12:00’de yayınlanacak. Pasifik/15:00 Doğu Lütfen Resmi Xbox Podcast’inin özel sürümü için bize katılın. […]

Xbox Beklenen İş Güncellemelerini Bu Perşembe Açıklayacak

Geçen hafta, Xbox’a özel oyunların diğer platformlara geleceğine dair söylentilerin ortasında Phil Spencer, Xbox’ın geleceğini detaylandıracak bir etkinlik duyurdu. Etkinliğin tam ayrıntılarını bilmemize rağmen artık “nerede” ve “ne zaman” olduğunu biliyoruz: duyuru 15 Şubat Perşembe günü resmi Xbox podcast’inde yapılacak. Bölüm saat 12:00’de yayınlanacak. Pasifik/15:00 Doğu

Ancak söz konusu podcast, Xbox başkanı Phil Spencer’dan daha fazlasını içerecek. Sırasıyla Xbox ve Xbox Game stüdyolarının başkanları Sarah Bond ve Matt Booty de markanın geleceğine dair güncellemeler verecek.

Tartışmaya açık birkaç aday var. En son rapor, Xbox’a özel oyunların Hi-Fi Rush, Starfield ve Indiana Jones and the Great Circle dahil olmak üzere diğer platformlara da gelmeye başlayacağı yönündeki rapordur. Bu haberle ilgili spekülasyonlar pek çok farklı yöne gitti; hatta bazıları, ayrıcalık kaybının Xbox’ın konsol üretmeyi tamamen bırakabileceği anlamına geldiğini teorileştirdi. Ancak bugün erken saatlerde gelen bir rapor durumun böyle olmadığını söylüyor.

Masadaki diğer konu ise şirketin en son toplu işten çıkarmaları; 1900’den fazla çalışanın şirketten ayrılması ve yıllar süren bir Blizzard hayatta kalma oyununun geliştirilmesinin iptal edilmesi. Blizzard ve Microsoft, o zamandan beri, kötü şöhretli birleşmeleri olsa da olmasa da işten çıkarmaların gerçekleşeceğini iddia etse de, FTC bir şikayette bulundu. Oyuncular, çalışanlar veya dünyadaki düzenleyici kurumlar için bu geçerli bir tartışma noktasıdır.

Podcast Perşembe günü yayınlandığında Xbox’ın YouTube kanalından buradan dinleyebileceksiniz.


Sizce Xbox’ın geleceği nasıl görünüyor? Yorumlarda bize bildirin!

Teknory