2023’te WFH için en iyi VPN (Birleşik Krallık)

Yıllardır VPN’ler hakkında konuşuyoruz ve şimdi dünya, bu hizmetlerin çevrimiçi güvenliği artırmak ve coğrafi kısıtlamaları aşmak için ne kadar harika olduğuna gözlerini açtı. VPN nedir? Sanal Özel Ağlar (VPN’ler), gerçek IP adresinizi gizleyen özel bir ağ oluşturarak çevrimiçi olduğunuzda verileriniz ve kimliğiniz için önemli koruma sağlar. Bu, tüm faaliyetlerinizin izlenemez ve güvenli olduğu anlamına gelir. […]

2023’te WFH için en iyi VPN (Birleşik Krallık)

Yıllardır VPN’ler hakkında konuşuyoruz ve şimdi dünya, bu hizmetlerin çevrimiçi güvenliği artırmak ve coğrafi kısıtlamaları aşmak için ne kadar harika olduğuna gözlerini açtı.

VPN nedir?

Sanal Özel Ağlar (VPN’ler), gerçek IP adresinizi gizleyen özel bir ağ oluşturarak çevrimiçi olduğunuzda verileriniz ve kimliğiniz için önemli koruma sağlar. Bu, tüm faaliyetlerinizin izlenemez ve güvenli olduğu anlamına gelir. VPN’leri, tüm çevrimiçi trafiğinizin içinden geçtiği şifreli tüneller olarak düşünebilirsiniz. Tünelin içini kimse göremez ve tünelin içindeki her şey virüsler, bilgisayar korsanları ve kötü amaçlı yazılımlar gibi çevrimiçi tehditlere karşı korunur.

Evden çalışırken bir VPN’e ihtiyacınız var mı?

Giderek daha fazla işletme, geleneksel bir ofis ortamından uzak bir iş gücüne geçiş yapıyor. Bir VPN, şirket içi ağlara güvenli bir şekilde erişmek için şifreli bir bağlantıya sahip bir kuruluş sağladığından, uzaktan çalışmak için kesinlikle gereklidir.

VPN’ler ayrıca Netflix, Prime Video, Disney+ ve diğer en popüler akış sitelerindeki programları izlemek için kullanılabilir. Son zamanlarda çevrimiçi eğlenceye olan ihtiyaç arttı ve artık daha fazla insan engellenen veya kısıtlanan içeriğin kilidini açmak için VPN’lere yöneliyor.

Mesaj şu: VPN’ler hem iş hem de evde oyun oynamak için hayati önem taşıyor.

Bir VPN’e yatırım yapmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Bir VPN aramaya başladığınızda muhtemelen fark edeceğiniz ilk şey, dikkate alınması gereken kaç hizmet olduğudur. Evet, seçeneklere sahip olmak iyidir, ancak tüm seçenekler arasında takılıp kalmak kolaydır. Bu nedenle, kararınızı verirken bazı temel faktörlere odaklanmanız önemlidir:

Güvenilir şifreleme — dikkate alınması gereken en önemli şey, bir hizmetin bağlantınızı ne kadar iyi koruduğudur, böylece verileriniz ve kimliğiniz meraklı gözlerden gizlenir.

Yüksek bağlantı hızları — en iyi VPN’ler dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde sunucular sunarak en çok ihtiyaç duyduğunuz anda hızlı ve güvenilir bir bağlantı elde etmenizi sağlar.

Kapatma anahtarı — bu teknoloji, bağlantınız beklenmedik bir şekilde kesilse bile hassas verilerinizin açığa çıkmamasını sağlar.

Müşteri desteği — herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, size yardımcı olacak teknik bilgiye sahip destek temsilcilerine güvenebileceğinizi bilmek güzel.

çoklu girişler — bazı hesaplar aynı anda birden çok cihazı bağlamanıza izin verir; bu, aynı abonelik kapsamında tüm bir haneyi korumak için harikadır.

Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurursanız ve kutuların çoğunu işaretleyen bir şey bulursanız, iyi bir konumda olmalısınız. Yine de her şey net değilse paniğe kapılmayın, çünkü bu noktaları zaten ayrıntılı olarak ele aldık. Biz böyle iyiyiz.

Evden çalışmak için en iyi VPN hangisidir?

Evde çalışmak ve oyun oynamak için en iyi seçeneklerinizden bazılarını sıraladık, ExpressVPN ve NordVPN gibi en iyi sağlayıcılar indirim yapıyor. Bu listede herkese ve her bütçeye uygun bir şeyler var. Tek yapmanız gereken favorinizi seçmek.

Bunlar, 2023’te evden çalışmak için en iyi VPN’lerdir.

Teknory