Almanya’nın her yerine cep telefonu hız kameraları yerleştirilecek

Polis sendikasının talepleri: 17 Şubat 2024 15:38 Robert Klatt Cep telefonu hız kameraları yakın zamanda Rhineland-Pfalz’da başarıyla test edildi. Dikkat dağınıklığından kaynaklanan kazaların azaltılması amacıyla sistemlerin ülke çapında devreye alınması çağrısında bulunuldu. Berlin, Almanya). Hollanda’da polis, trafik akışını yüksek bir konumdan izleyen ve dolayısıyla arabaların içine bakabilen bir cep telefonu hız kamerası olan monocam’ı uzun […]

Almanya’nın her yerine cep telefonu hız kameraları yerleştirilecek

Polis sendikasının talepleri:

Robert Klatt

Cep telefonu hız kameraları yakın zamanda Rhineland-Pfalz’da başarıyla test edildi. Dikkat dağınıklığından kaynaklanan kazaların azaltılması amacıyla sistemlerin ülke çapında devreye alınması çağrısında bulunuldu.


Berlin, Almanya). Hollanda’da polis, trafik akışını yüksek bir konumdan izleyen ve dolayısıyla arabaların içine bakabilen bir cep telefonu hız kamerası olan monocam’ı uzun süredir kullanıyor. Kamera verileri, sürücünün cep telefonu kullanıp kullanmadığını belirleyebilen bir yapay zeka (AI) tarafından otomatik olarak analiz ediliyor. Durum böyleyse sistem ihlali belgeliyor ve böylece bir polis memuru tarafından kontrol edilebiliyor.


Almanya’da cep telefonu hız kamerası şu ana kadar yalnızca Rhineland-Pfalz’da Trier yakınındaki bir otoyol köprüsünde ve Mainz yakınındaki bir otoyol köprüsünde test edildi. İçişleri Bakanı Michael Ebling’e (SPD) göre pilot proje başarıyla tamamlandı.

“Yalnızca 2022 yılında Rheinland-Pfalz’da dikkat dağınıklığından kaynaklanan 1.041 kaza meydana geldi. Yeni yaklaşımımızın Trier ve Mainz’deki test aşamalarında dikkat dağıtıcı ihlallerin sayısını en azından yarı yarıya azalttığını gördük. Çoğu durumda önleyici etki daha da ileri gidiyor.”

Geçtiğimiz hafta Ebling, Rheinland-Pfalz Polis ve Düzenleyici Otoriteler Yasası’nda, kendi eyaletinde cep telefonu hız kameralarının ülke çapında kalıcı olarak kullanılmasına izin verecek bir değişiklik sundu.


Almanya’da cep telefonu hız kameraları

Polis birliği (GdP) de monocamın ülke çapında kullanılması çağrısında bulundu. GdP’nin başkan yardımcısı ve trafik uzmanı Michael Mertens’e göre bu, sürücünün dikkatinin dağılmasını önemli ölçüde azaltacak ve böylece çok sayıda kazayı önleyecek.

“Bu projeyi açıkça destekliyoruz. Diğer Alman eyaletleri de hızla aynı yolu izlemeli. Bu, modern teknolojiyle pratik bir önleme çalışmasıdır.”


Karayolu trafik düzenlemelerine (StVO) göre, Flensburg’da araç kullanırken cep telefonu kullanmak 100 avro para cezası ve bir puanla cezalandırılıyor.


Almanya’nın her yerine cep telefonu hız kameraları yerleştirilecek

Teknory