Andor: Star Wars’taki Ölüm Yıldızı açıklandı

Cameron Frew ❘ Yayınlanan: 2022-11-23T10:36:28 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-23T10:36:37 Andor 12. Bölüm dudak uçuklatan bir şekilde sona eriyor: dizinin ikonik, ürkütücü Ölüm Yıldızı’na ilk bakışı – eğer onun Star Wars’taki yerini bilmiyorsanız veya sadece tazelemek istiyorsanız, hadi konuya girelim. Rogue One’ın öncesini anlatan dizisi Andor, Disney+’ta ilk sezonunun finaline ulaştı. 2. Sezon için beklemek uzun olacak […]

Andor: Star Wars’taki Ölüm Yıldızı açıklandı

Yayınlanan: 2022-11-23T10:36:28

Güncellenmiş: 2022-11-23T10:36:37

Andor 12. Bölüm dudak uçuklatan bir şekilde sona eriyor: dizinin ikonik, ürkütücü Ölüm Yıldızı’na ilk bakışı – eğer onun Star Wars’taki yerini bilmiyorsanız veya sadece tazelemek istiyorsanız, hadi konuya girelim.

Rogue One’ın öncesini anlatan dizisi Andor, Disney+’ta ilk sezonunun finaline ulaştı. 2. Sezon için beklemek uzun olacak ama bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

12. Bölüm, sürükleyici aksiyon ve ilgi çekici bir hikaye ile duygusal, heyecan verici diyaloglar örerek şovun akışı boyunca ne kadar parlak hale geldiğinin bir kanıtıydı. İncelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Peki, kredi sonrası sahne ne olacak? Andor her zaman tüm Yıldız Savaşları’ndaki en ünlü silah olan Ölüm Yıldızı’na öncülük etmiştir ve şimdi ona ilk bakışımızı yakaladık.

Andor: Ölüm Yıldızı nedir?

Ölüm Yıldızı, İmparatorluğun muazzam yörüngesel savaş istasyonu ve süper silahıdır ve tek bir vuruşla tüm dünyayı enkaza çevirebilen gezegenleri yok eden bir uzay lazeri ile donanmıştır.

Ay büyüklüğünde ama Obi-Wan Kenobi’nin dediği gibi: “Bu ay değil, o bir uzay istasyonu.”

İlk olarak 1977’de Luke Skywalker ve Direniş savaşçılarının Yavin Savaşı sırasında onu yok ettiği Yeni Bir Umut’ta Star Wars serisinde giriş yaptı. Jedi’ın Dönüşü sırasında ikinci bir Ölüm Yıldızı inşa edilir, ancak o da yok edilir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Star Wars'taki Ölüm YıldızıLucasfilm

İlk filmde DS-1 Orbital Battle Station olarak anılırken, Asiler onu “Gezegen Katili” olarak tanımlamadan önce Rogue One’da Project Stardust olarak biliniyordu.

İstasyonun inşaatı, Klon Savaşları’nın başlangıcında, Wilhuff Tarkin operasyonun lojistiğini denetlerken ve yönetirken, Orson Krennic, Ölüm Yıldızı’na nasıl güç verilebileceğini araştırma görevine liderlik ederken başladı.

Sonunda, süper lazer, enerjisini sekiz dev kyber kristali (aynı zamanda ışın kılıçlarına güç vermek için de kullanılır) aracılığıyla odaklayan bir hiper madde reaktörü tarafından çalıştırıldı. Ortaya çıkan patlama felaket olurdu ve yok edilmeden önce Jedha’nın Kutsal Şehri, Alderaan ve Scarif’i yok etmek için kullanıldı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Her şey bu kadar değil: Ölüm Yıldızı, süper lazere ek olarak, Millennium Falcon’u ve diğer gemileri ele geçirebilecek binlerce top ve çekici ışınla donanmıştı ve hiperuzayda seyahat etme ve İmparatorluk komutanlarının gördüğü tüm hedefleri takip etme yeteneğine sahipti. Uygun.

Onaylanmış bir boyutumuz olmasa da, Ölüm Yıldızı’nın 140 ila 160 kilometre arasında bir çapa sahip olacağına ve 1,2 milyondan fazla subayı barındırabileceğine inanılıyor.

Andor Bölüm 12’deki Ölüm Yıldızı açıkladı

Ölüm Yıldızı ilk olarak Andor 12. Bölüm’ün kredi sonrası sahnesinde gösteriliyor. Sahne aynı zamanda Narkina 5 hapishanesinde ne inşa ettiklerini de gösteriyor: inşaatı için parçalar.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Daha spesifik olarak, süper lazerin içindeki devasa hipermadde reaktörünün gücüne ve ısısına dayanabilecek altın panelleri birbirine bağlayan braketlerdir. Sahne, neredeyse tamamı inşa edilmiş olan ve lazer üzerindeki çalışmalar tamamlanan Ölüm Yıldızı’nın geniş bir çekimiyle sona erer.

Ölüm Yıldızı Andor’a nasıl bağlanır?

Andor, İmparatorluğun Ölüm Yıldızı planlarını Scarif’ten çalma görevinde Cassian, Jyn Erso ve diğer Asiler’i takip eden Rogue One’ın öncesini anlatıyor.

Başarılı oldular ve Yeni Bir Umut’ta Direniş’in zaferine yol açtılar, ancak Tarkin istasyonun lazerini gezegeni yok etmek ve Asileri öldürmek için kullandı. Fedakarlıkları, İmparatorluğu yenmenin anahtarıydı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Gösterinin Cassian’ın Kafrene’de veya Kafrene’ye giderken, İmparatorluğun planları hakkında bilgi veren Tivik ile tanıştığı yerde sona ermesi beklendiği göz önüne alındığında, Ölüm Yıldızı neredeyse kesinlikle Andor Sezon 2’de yer alacak.

Soru şu: Death Star tamamlandığında Darth Vader, Orson Krennic veya Grand Moff Tarkin’i görecek miyiz?

Andor 2. Sezon hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow