Bu General Motors Simülatörü, Ay’da Sürüş Deneyimi Sağlıyor

General Motors’un yeni gezici simülatörü, Ay’ın yüzeyine en son inen ve astronotların Ay’ın arazisinde (üzerinden Motor Eğilimi). Simülatörün kendisi karanlık bir odaya yerleştirilmiştir ve sürücü için 280 derecelik bir görüş alanı sağlayan 26 fit çapında bir ekranı kullanır (üzerinden PopSci). Simülatör, Ay’da sürüşün tam dokunsal deneyimini yeniden üretmez, ancak Ay’ın yerçekimini taklit eden bir hareket […]

Bu General Motors Simülatörü, Ay’da Sürüş Deneyimi Sağlıyor

General Motors’un yeni gezici simülatörü, Ay’ın yüzeyine en son inen ve astronotların Ay’ın arazisinde (üzerinden Motor Eğilimi).

Simülatörün kendisi karanlık bir odaya yerleştirilmiştir ve sürücü için 280 derecelik bir görüş alanı sağlayan 26 fit çapında bir ekranı kullanır (üzerinden PopSci). Simülatör, Ay’da sürüşün tam dokunsal deneyimini yeniden üretmez, ancak Ay’ın yerçekimini taklit eden bir hareket özelliği kullanır ve kullanıcılara Ay’ın güney kutbunun 1 kilometrekarelik gerçek bir haritasını verir.

Simülatör, hız veya fiziksel ivme ile çoraplarınızı uçurmayacak (aynı şekilde Disney World’de bir simülatör yolculuğunun yapabileceği gibi), ancak bir ay yürüyüşünü deneyimleyecek kadar şanslı bir astronotun hayatına benzersiz bir pencere sağlıyor ve ardından ortaya çıkan keşif. GM, Ay’ın yüzeyine inen orijinal gezicileri yaptı, bu nedenle şirketin, orada araba kullanma olgusunu deneyimlemenin nasıl bir his olduğunu taklit eden bir simülasyon cihazı geliştirmesi çok uygun.

Teknory