Elon Musk, Twitter çalışanlarına şimdiye kadarki en tuhaf e-postasını gönderdi

Elon Musk için çalışmak eğlenceli olmalı. Kısa bir süre önce Twitter iş gücünün kabaca yarısını işten çıkaran, kendi kendini Şef Twit ilan eden kişinin, şimdi hâlâ Twitter’da çalışan insanlardan talepleri var. tarafından görülen bir e-postada Washington postve ilk olarak eski Uber ve Skype mühendisi tarafından bildirildi Gergely RusçaMusk esasen Twitter çalışanlarına bir ültimatom verdi ve… Okumaya devam et Elon Musk, Twitter çalışanlarına şimdiye kadarki en tuhaf e-postasını gönderdi

Elon Musk, Twitter çalışanlarına şimdiye kadarki en tuhaf e-postasını gönderdi

Elon Musk için çalışmak eğlenceli olmalı.

Kısa bir süre önce Twitter iş gücünün kabaca yarısını işten çıkaran, kendi kendini Şef Twit ilan eden kişinin, şimdi hâlâ Twitter’da çalışan insanlardan talepleri var.

tarafından görülen bir e-postada Washington postve ilk olarak eski Uber ve Skype mühendisi tarafından bildirildi Gergely RusçaMusk esasen Twitter çalışanlarına bir ültimatom verdi ve onlardan “son derece sert” yeni bir Twitter’a bağlanmalarını istedi.

Alıcıların, Twitter’da çalışmaya devam edebilmeleri için e-postadaki bir “evet” bağlantısını fiilen tıklamaları gerektiği bildirildi.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter Blue’nun yeniden lansmanı için tarihi paylaşıyor, ‘kaya gibi sağlam’ olması gerektiğini söylüyor

E-postada Musk, bunun “yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmak” anlamına geleceğini ve “yalnızca olağanüstü performansın geçme notu teşkil edeceğini” söyledi.

Çarşamba sabahı gönderilen e-posta, yakın zamanda başka bir Musk tarafından ültimatomTwitter çalışanlarının ofisten çalışmaya geri dönmesini veya istifa etmesini gerektiriyordu.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Jack Dorsey’in tüm zamanların en tuhaf tweet’leri, çünkü neden olmasın


Twitter’da dizginleri eline aldıktan kısa bir süre sonra Musk, Twitter’ın 7.500 çalışanının yaklaşık yarısını ve şirketin 5.500 sözleşmeli çalışanından 4.400’ünü işten çıkardı. Kovulanlardan bazıları, Musk’ı alenen eleştirmeye veya düzeltmeye cüret eden kişilerdi. Ve işten çıkarmalar o kadar dağınıktı ki, Twitter’ın kovduğu bazı insanlardan geri gelmelerini istemek zorunda kaldığı bildirildi.

Bu arada, Musk’ın hızla yeni özellikler sunma veya eskileri kaldırma stratejisi, çeşitli şekillerde geri tepti. En önemlisi, Musk’ın platformda birinin kimliğini kanıtlamak için kullanılan mavi onay işareti için ücret almaya başlama kararı, bir dizi sahte habere ve kimliğe bürünmeye neden oldu ve Twitter’ın bu özelliği 29 Kasım’a kadar geri çekmesine neden oldu.

Teknory