Google’ın Pixel Fold’u, diğer katlanabilirlere kıyasla şaşırtıcı derecede ağır olabilir

TL;DR Bir rapor, Google’ın yaklaşmakta olan katlanabilir telefonunun oldukça ağır olabileceğini iddia ediyor. Pixel Fold’un ağırlığı pilden kaynaklanıyor olabilir. El cihazının bugüne kadarki en büyük pile sahip olduğu iddia ediliyor. Galaxy Z Fold 4 gibi katlanabilir telefonların daha geleneksel muadillerine kıyasla biraz daha ağır olması alışılmadık bir durum değil. Ancak yeni bir söylenti doğruysa, Google’ın […]

Google’ın Pixel Fold’u, diğer katlanabilirlere kıyasla şaşırtıcı derecede ağır olabilir

TL;DR

  • Bir rapor, Google’ın yaklaşmakta olan katlanabilir telefonunun oldukça ağır olabileceğini iddia ediyor.
  • Pixel Fold’un ağırlığı pilden kaynaklanıyor olabilir.
  • El cihazının bugüne kadarki en büyük pile sahip olduğu iddia ediliyor.

Galaxy Z Fold 4 gibi katlanabilir telefonların daha geleneksel muadillerine kıyasla biraz daha ağır olması alışılmadık bir durum değil. Ancak yeni bir söylenti doğruysa, Google’ın Pixel Fold’u diğer katlanabilir telefonlara kıyasla bile ağır olabilir.

Buna göre 9to5Google, konuya aşina bir kaynak, Pixel Fold’un ağır bir cihaz olacağını iddia ediyor. İddialara göre Samsung’un Galaxy Z Fold 4’ünden bile daha ağır olacak. Bu ağırlığın olası bir açıklaması telefonun bataryası olabilir.

İddiaya göre, Google’ın yakında çıkacak olan katlanabilir cihazı, bugüne kadar herhangi bir katlanabilir cihazda bulunan en büyük pile ev sahipliği yapıyor olabilir. Fold 4 ve Oppo Find N2 gibi cihazlarda sırasıyla 4.400 mAh ve 4.520 mAh pil bulunur. Buna göre 9to5GooglePixel Fold bunun yerine 5.000 mAh’a biraz daha yakın bir pil boyutuna sahip olabilir.

Cihazın sızdırılmış renderları sayesinde, boyutlar açısından ne bekleyeceğimiz konusunda zaten iyi bir fikrimiz var. Telefonun yaklaşık 140 mm yüksekliğe ve yaklaşık 80 mm genişliğe sahip olacağına inanılıyor. Bu, onu Google’ın telefonundan yaklaşık 7 mm daha ince olan Find N2 ile uyumlu hale getirecekti.

Fold 4’e gelince, Samsung’un katlanabilir özelliği 155,1 mm yükseklik ve 130,1 mm genişlikte. Sonuç olarak, Fold 4’ün iç ekranı bir şekilde kare bir form oluştururken, Pixel Fold’un iç ekranı geleneksel bir tabletin form faktörüne daha yakın olacaktır. Bu, Pixel Fold’u tabletlere yönelik kullanıcı arabirimi öğelerinden yararlanmak için optimize eder.

Pixel Fold’un ağırlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha büyük bir pil almanız anlamına gelse bile Pixel Fold’un diğer katlanabilir cihazlardan daha ağır olması sizi rahatsız eder mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Google’ın Pixel Fold’u, diğer katlanabilirlere kıyasla şaşırtıcı derecede ağır olabilir

Teknory