İstenmeyen Aramaları ve Metinleri Engellemek İçin Gereken Android Ayarları ve Uygulamaları

Android‘nin stok çevirici uygulamasında, potansiyel istenmeyen aramaları da işaretleyen yerleşik bir arayan tanımlama sistemi bulunur. Varsayılan olarak, bu zaten etkinleştirilmiş olmalıdır, ancak tekrar kontrol etmek isterseniz diye, özelliğe şu şekilde ulaşabilirsiniz: Telefonunuzun “Telefon” uygulamasını başlatın. Üç nokta simgesine dokunun ve “Ayarlar”a gidin. “Yardımcı” altında, “Arayan Kimliği ve Spam”, “Spam ve Arama Filtreleme” veya benzer şekilde […]

İstenmeyen Aramaları ve Metinleri Engellemek İçin Gereken Android Ayarları ve Uygulamaları

Android‘nin stok çevirici uygulamasında, potansiyel istenmeyen aramaları da işaretleyen yerleşik bir arayan tanımlama sistemi bulunur. Varsayılan olarak, bu zaten etkinleştirilmiş olmalıdır, ancak tekrar kontrol etmek isterseniz diye, özelliğe şu şekilde ulaşabilirsiniz:

  1. Telefonunuzun “Telefon” uygulamasını başlatın.
  2. Üç nokta simgesine dokunun ve “Ayarlar”a gidin.
  3. “Yardımcı” altında, “Arayan Kimliği ve Spam”, “Spam ve Arama Filtreleme” veya benzer şekilde adlandırılan herhangi bir seçeneğe dokunun.
  4. “Arayan ve spam kimliğini gör” seçeneğinin etkinleştirildiğinden ve daha agresif filtreleme istiyorsanız “Spam aramaları filtrele” seçeneğinin de etkinleştirildiğinden emin olun. Bu, spam numaralarının her zaman bu şekilde tanımlanmasını ve onlardan gelebilecek potansiyel aramaların gerçekleşmemesini sağlayacaktır. Ayrıca, işletme numaralarının sizi neden aradığını görmek istiyorsanız “Doğrulanmış Aramalar”ı da etkinleştirebilirsiniz.

Tüm Google Pixel telefonlarında ve belirli Android telefon markalarında (üzerinden Google). “Spam ve Arama Filtreleme” sayfasındayken, “Arama Filtreleme”ye dokunun ve “Otomatik olarak görüntüle. Otomatik aramaları reddet”i seçin. her alt menü için seçenek.

Sonunda gözden kaçan spam çağrıları alırsanız – normalde, Google bir çağrının spam olduğundan şüphelendiğinde arayan kimliği “Spam Riski” veya benzeri bir şey olarak görünür – bunları manuel olarak işaretleyebilirsiniz. Bir arayanın size ulaşma girişimlerini işaretlemek, numara üzerinde yeni, belirli bir engelleme oluşturacak ve bu nedenle gelecekteki teması engelleyecektir. Telefon uygulamanız açıkken, “Son Aramalar”a gidin, işaretlemek ve bildirmek istediğiniz aramaya uzun basın, ardından “Engelle/Spam Bildir”i seçin.

Teknory