Merhaba Komşu Şirketi TinyBuild, Versus Evil Yayıncı Personelinin Tamamını İşten Çıkardı

Hello Neighbor serisinin arkasındaki oyun şirketi TinyBuild, tatilden sadece birkaç gün önce TinyBuild şemsiyesi altındaki bağımsız yayıncı Versus Evil’in tüm personelini işten çıkardı. Bu haber Twitter’daki çeşitli eski Versus Evil çalışanlarından geliyor. Eski Versus Evil topluluk yöneticisi Chris Trippi, “Maalesef ana şirketimiz Versus Evil’deki tüm ekibi işten çıkarma kararı aldı” diye yazıyor. cıvıldamak. Yayıncının bir […]

Merhaba Komşu Şirketi TinyBuild, Versus Evil Yayıncı Personelinin Tamamını İşten Çıkardı

Hello Neighbor serisinin arkasındaki oyun şirketi TinyBuild, tatilden sadece birkaç gün önce TinyBuild şemsiyesi altındaki bağımsız yayıncı Versus Evil’in tüm personelini işten çıkardı. Bu haber Twitter’daki çeşitli eski Versus Evil çalışanlarından geliyor.

Eski Versus Evil topluluk yöneticisi Chris Trippi, “Maalesef ana şirketimiz Versus Evil’deki tüm ekibi işten çıkarma kararı aldı” diye yazıyor. cıvıldamak. Yayıncının bir başka eski pazarlama ve topluluk yöneticisi de şöyle yazıyor: cıvıldamak“tinybuild az önce kendimi ve tüm Versus Evil ekibini işten çıkardı.”

Resmi Versus Evil Twitter hesabı şunları paylaştı::

“Bugün üzücü bir gün. 10 harika yılın ardından Versus Evil kapılarını kapatıyor. Bulabildiğimiz en iyi bağımsız oyunları size getirmeyi ve harika topluluğumuz olan sizlerle çok mutlu anıları paylaşmayı çok sevdik. kalbimiz, her şey için teşekkür ederiz.”

Başkaları da haberi paylaşan benzer tweetler paylaştı.

TinyBuild işten çıkarmalara değinmedi.

Versus Evil, bağımsız oyunları desteklemek ve yayınlamak için 2013 yılında kuruldu. “Hakkında” sayfasında şöyle yazıyor: “Versus Evil, yayınladıkları bağımsız oyunları desteklemek için eksiksiz bir hizmet paketine sahiptir; diğer platformlara ulaşmak için pazarlama, halkla ilişkiler, sosyal medya, topluluk, QA, yerelleştirme ve geliştirme hizmetleri.”

Versus Evil, PlayStation, Xbox, PC ve mobil platformlarda oyunlar yayınladı ve Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avrupa gibi yerler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından bağımsız stüdyolarla çalıştı. Versus Evil tarafından yayınlanan oyunlar arasında First Class Trouble ve Pillars of Eternity ile Pillars of Eternity II: Deadfire’ın Switch versiyonları yer alıyor.

Bu Versus Evil işten çıkarmaları, 2023’te oyun endüstrisindeki ve oyunlara bitişik endüstrilerdeki işçileri etkileyen, ne yazık ki sürekli büyüyen işten çıkarmalar listesine katılıyor. Geçen hafta, Dungeons & Dragons ve Magic: The Gathering’in ana şirketi Hasbro 1.100 çalışanını işten çıkardı ve aynı hafta Embracer Group, yenilenen TimeSplitters ekibi Free Radical Design’ı resmi olarak kapattı.

Birkaç hafta önce 505 Games’in ana şirketi Digital Bros, personelinin yüzde 30’unu işten çıkardı.

Geçen ay Amazon Games 180 personelini işten çıkardı. Kasım ayı başında Ubisoft’un 100’den fazla çalışanını işten çıkardığını öğrendik. Bundan önceki hafta Destiny 2 geliştiricisi Bungie’de yaklaşık 100 çalışan işten çıkarıldı.

Ocak ayında Microsoft, geçen ay tamamladığı Activision Blizzard’ı 69 milyar dolarlık satın alma işlemi kapsamında 10.000 çalışanını işten çıkarmıştı.

Ağustos ayında, geçen yılki Callisto Protokolü’nün arkasındaki ekip olan Striking Distance Studios, 30’dan fazla çalışanını işten çıkardı ve aynı ay Mass Effect ve Dragon Age geliştiricisi BioWare, uzun süredir stüdyo emektarları da dahil olmak üzere 50 çalışanını işten çıkardı. Ertesi ay, Eylül ayında, Immortals of Aveum geliştiricisi Ascendant Studios, personelinin yaklaşık %45’ini işten çıkardı.

Daha geçen ay, The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog en az 25 çalışanını işten çıkardı ve Telltale Games de işten çıkarmalara maruz kaldı, ancak işten çıkarılan çalışanların gerçek sayısı henüz açıklanmadı. Ekim ayı sonlarında Dreams geliştiricisi Media Molecule 20 çalışanını işten çıkardı.

Kalpleri oyun Bilgilendirici personel bu işten çıkarmalardan etkilenen herkesin yanındadır.

Teknory