Microsoft Edge özelliği ziyaret ettiğiniz web sitelerini sızdırıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Microsoft, Edge tarayıcısına, kullanıcıların içerik oluşturucuları takip etmesine olanak tanıyan bir özellik ekledi. Özellik arızalı görünüyor ve en son Edge güncellemesinde bu özellik varsayılan olarak açık. Artık Edge, ziyaret ettiğiniz her web sitesinden URL’leri Bing API sunucularına gönderiyor. Microsoft Edge, Bing AI entegrasyonuyla yeni kullanıcıları çekmeye başlarken, ivmesinin bir […]

Microsoft Edge özelliği ziyaret ettiğiniz web sitelerini sızdırıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Microsoft, Edge tarayıcısına, kullanıcıların içerik oluşturucuları takip etmesine olanak tanıyan bir özellik ekledi.
  • Özellik arızalı görünüyor ve en son Edge güncellemesinde bu özellik varsayılan olarak açık.
  • Artık Edge, ziyaret ettiğiniz her web sitesinden URL’leri Bing API sunucularına gönderiyor.

Microsoft Edge, Bing AI entegrasyonuyla yeni kullanıcıları çekmeye başlarken, ivmesinin bir kısmını kaybedebilir. Bunun nedeni, tarayıcının, kullanıcılarının gizliliğini etkileyen bir sorun yaşamasıdır.

Microsoft Edge tarayıcısı, ziyaret ettiğiniz her web sitesinin tam URL’lerini Bing API sunucularına gönderiyor gibi görünüyor. Sınır. Redditors sorunu ilk olarak geçen hafta keşfetti. Sorun, kullanıcıların içerik oluşturucuları takip etmesine izin veren bir özellikten kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Microsoft, “yaratıcıları takip et” özelliğini ilk olarak Ocak 2022’de kullanıma sunmuştu. Ancak Microsoft Edge’e yapılan son güncelleme, özelliğin düzgün çalışmamasına neden oldu. İçerik oluşturucuları takip etme de güncelleme nedeniyle varsayılan olarak etkinleştirilmiştir.

Hatayı ilk fark edenlerden biri Reddit kullanıcısı hackermchackface idi:

En son güncellemenin ardından Edge’in ziyaret edilen tüm URL’leri sızdırmasına neden olan nedir? API: bingapis.com/api/v7/followweb/isfollowable ?

GET isteği, gidilen her sayfanın tam URL’sini içerir.

Bu url’ye yapılan Referansları aramak çok az sonuç verir, bu özellikle ilgili hiçbir belge yoktur. Json yanıtı, türü “FollowableStatus” olarak gösterir ve bu, nadiren sıfır Google sonucu verir.

Özelliğin amacı, belirli bir sitede olduğunuzda Bing’i bilgilendirmek gibi görünüyor. Ancak arıza, özelliğin ziyaret ettiğiniz her etki alanını Bing’e göndermesine neden oluyor.

Microsoft’un sorunun farkında olduğu bildiriliyor. Microsoft İletişim Direktörü Caitlin Roulston, The Verge’e şu açıklamayı yaptı:

Raporların farkındayız, araştırıyoruz ve sorunları çözmek için uygun önlemleri alacağız.

Microsoft bu hatayı düzeltene kadar muhtemelen en iyisi farklı bir tarayıcı kullanmaktır. Edge’i kullanmaya devam etmek istiyorsanız, ayarlara gitmeniz ve içerik oluşturucuları takip etme özelliğini devre dışı bırakmanız önerilir.

Microsoft Edge özelliği ziyaret ettiğiniz web sitelerini sızdırıyor

Teknory