Porsche Safari 911’in Arkasındaki Gerçek Hikaye

Şili’de Nevado Ojos del Salado’ya gönderilen Porsche’lerde olduğu gibi, “Porsche 911 Safari”, arazi işlevselliğinin temelleri göz önüne alındığında, klasik bir spor otomobilin ısmarlama yeniden yapılanmasından çok standart bir 911 idi. Başına RennList1978 911 Safariler, yaklaşan Dakar gibi sıfırdan ralli için inşa edilmedi. Klasik 911’lerdi. Bir takla kafesi ve fazladan birkaç ışık rafı dışında iki 911 […]

Porsche Safari 911’in Arkasındaki Gerçek Hikaye

Şili’de Nevado Ojos del Salado’ya gönderilen Porsche’lerde olduğu gibi, “Porsche 911 Safari”, arazi işlevselliğinin temelleri göz önüne alındığında, klasik bir spor otomobilin ısmarlama yeniden yapılanmasından çok standart bir 911 idi. Başına RennList1978 911 Safariler, yaklaşan Dakar gibi sıfırdan ralli için inşa edilmedi. Klasik 911’lerdi. Bir takla kafesi ve fazladan birkaç ışık rafı dışında iki 911 Safari, Doğu Afrika Safari Rallisi’ne doğrudan geldi.

Safari Rallisi, ralli meraklıları arasında bir tür efsanedir. Yarışçılarından olağanüstü taleplerde bulunur – zorlu, belirsiz koşullarda yol bulma, toz, çamur, ormanlar ve fırtınaların üstesinden gelmeye hazır teçhizatlar ve ayrıca ara sıra meraklı bir zürafa sürüsünden kaçma ihtiyacı.

Porsche, 1978’de Kenya’ya geldiğinde bir noktaya değiniyordu. Şirket, bu durumda bir arabada Vic Preston Junior ve John Lyall ve diğerinde Björn Waldegård ve Hans Thorszelius’un doğru ellerde olduğunu, 911’in her yere gidebileceğini ve her şeyi yapabileceğini göstermek istedi.

Teknory