Rapora göre Twitter Blue web’de 7$, iPhone’da 11$’a mal olacak

Elon Musk’ın Twitter’ı, abonelik hizmeti Twitter Blue’yu para kazanmaya nasıl dönüştüreceği konusunda hala mücadele ediyor gibi görünüyor. Göre Bilgişirket şimdi kullanıcılar web üzerinden öderlerse Twitter Blue için 7 $ ve iPhone uygulaması aracılığıyla öderlerse 11 $ almayı planlıyor. Bu, muhtemelen Apple’ın App Store’dan satın alınan uygulamalardaki %30’luk kesintisini (bazen Apple Vergisi olarak adlandırılır) telafi etmenin […]

Rapora göre Twitter Blue web’de 7$, iPhone’da 11$’a mal olacak

Elon Musk’ın Twitter’ı, abonelik hizmeti Twitter Blue’yu para kazanmaya nasıl dönüştüreceği konusunda hala mücadele ediyor gibi görünüyor.

Göre Bilgişirket şimdi kullanıcılar web üzerinden öderlerse Twitter Blue için 7 $ ve iPhone uygulaması aracılığıyla öderlerse 11 $ almayı planlıyor.

Bu, muhtemelen Apple’ın App Store’dan satın alınan uygulamalardaki %30’luk kesintisini (bazen Apple Vergisi olarak adlandırılır) telafi etmenin bir yoludur (uygulamanın geliştiricisinin App Store aracılığıyla yılda 1 milyon dolardan fazla kazanması koşuluyla).

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk’ın favori Twitter özelliği, beyaz üstünlükçüler tarafından silah haline getiriliyor

Olarak MacSöylentiler Apple, geliştiricilerin bir iPhone uygulaması aracılığıyla abonelikler için web’de olduğundan daha fazla ücret almasına itiraz etmediğini belirtti; bunun bir örneği, geçmişte Apple Vergisini birçok kez eleştiren Spotify’dır. Şirket, aylık abonelik için 9,99 ABD doları ücret alıyor internette ve 12,99 $ üzerinden Apple’ın App Store’uve hatta bir noktada müşterileri çağırdı Apple aboneliğinden çıkmak ve web üzerinden yeniden abone olmak için.

Musk kısa bir süre önce Apple ile Apple Vergisinden şikayet ettiği kısa süreli bir tartışma yaşadı, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan yasaklamakla tehdit ettiğini iddia etti ve Apple’ın böyle bir şey yapması durumunda kendi akıllı telefonunu yapmaya hazır olduğunu söyledi. . Apple CEO’su Tim Cook ile Apple’ın Cupertino’daki genel merkezinde yaptığı görüşmenin ardından Musk, Cook’la “iyi bir görüşme” yaptığını söyledi ve Cook, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldırmayı asla düşünmeyeceği konusunda güvence verdi.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Chloe Bailey, Twitter parmaklarıyla troller hakkında: ‘Bakamıyorum’


Apple Vergisi olsun ya da olmasın Twitter Blue’dan para kazanmak için Twitter’ın önce onunla ne yapmak istediğini bulması gerekiyor.

Twitter’ın “Resmi” mavi onay işaretini, platformda bir kimliğe bürünme ve sahte haber dalgasına neden olan Twitter Blue’nun bir avantajı haline getirdikten sonra, Twitter, Musk’ın dediği gibi ihtiyaç duyduğu için abonelik hizmetini kullanılamaz hale getirdi “bazı ince ayarlarYaklaşan diğer değişikliklerin yanı sıra Musk, nihayetinde farklı renklerde üç onay işareti olacağını söyledi: şirketler için altın, hükümetler için gri ve bireyler için mavi ve kontrol etkinleştirilmeden önce tüm hesapların kimliği manuel olarak doğrulanıyor. Twitter Blue’nun yeniden lansmanı birkaç kez ertelendi. kez zaten ve yazma zamanında dönüşü için belirlenmiş bir tarih yok.

Teknory