Rode NT1 5. Nesil Mikrofon, Kırpma Olmama Sözüyle USB-C ve XLR’yi Eşleştiriyor

İçeride, 192 kHz’e kadar destekleyen bir analogdan dijitale dönüştürücü ile birlikte Rode’s Revolution Preamp bulunur. Kasım ayındaki NT-USB+ gibi diğer yeni Rode mikrofonlarından gördüğümüz gibi, yerleşik DSP’de çalışan APHEX ses işleme de var. Rode Central ve Rode Connect uygulamalarıyla bu, yerel bir kompresör, gürültü geçidi, iki aşamalı yüksek geçişli filtre ve Rode’un Aural Exciter ve […]

Rode NT1 5. Nesil Mikrofon, Kırpma Olmama Sözüyle USB-C ve XLR’yi Eşleştiriyor

İçeride, 192 kHz’e kadar destekleyen bir analogdan dijitale dönüştürücü ile birlikte Rode’s Revolution Preamp bulunur. Kasım ayındaki NT-USB+ gibi diğer yeni Rode mikrofonlarından gördüğümüz gibi, yerleşik DSP’de çalışan APHEX ses işleme de var. Rode Central ve Rode Connect uygulamalarıyla bu, yerel bir kompresör, gürültü geçidi, iki aşamalı yüksek geçişli filtre ve Rode’un Aural Exciter ve Big Bottom efektleri anlamına gelir, ancak USB-C bağlantısını kullanmanız gerekecek hepsine erişmek için.

Ayarlama hızı için, Rode’un VoxLab editörü var: Depth, Sparkle ve Punch için üçlü bir kontrol sunuyor. Alternatif olarak, daha ayrıntılı değişiklikleri göz önünde bulunduranlar, gelişmiş düzenleyicide daha geniş bir ayar yelpazesi düzenleyebilir. Hem Windows hem de macOS desteği ile sekiz adede kadar NT1 5. Nesil mikrofon, USB-C üzerinden aynı anda takılabilir.

Kapsül ise, Rode’un NT1 4. Nesil’de tanıttığı 1 inçlik HF6. 4dBa kendi kendine gürültü, 20Hz-20kHz frekans aralığı ile sıkı bir kardioid kutup modeline sahiptir ve enstrümanlarda olduğu kadar vokallerde de yetenekli olarak faturalandırılır.

Teknory