Snapchat’te Sildiğiniz Birini Nasıl Eklersiniz?

İnsanlar neden Snapchat’teki kişileri siler? Bunun nedeni, birinin onları tatsız enstantanelerle rahatsız etmesi olabilir. Ama bazen, tesadüfen olur. Birini kişi listenizden çıkarmanın iki yolu olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur: onu silebilir veya engelleyebilirsiniz. Her biri kendi avantajları ile birlikte gelir. Birini çıkardıktan sonra, istediğiniz zaman kararınızı tekrar gözden geçirebilir ve ona tekrar bir arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz. Ancak, […]

Snapchat’te Sildiğiniz Birini Nasıl Eklersiniz?

İnsanlar neden Snapchat’teki kişileri siler? Bunun nedeni, birinin onları tatsız enstantanelerle rahatsız etmesi olabilir. Ama bazen, tesadüfen olur. Birini kişi listenizden çıkarmanın iki yolu olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur: onu silebilir veya engelleyebilirsiniz. Her biri kendi avantajları ile birlikte gelir.

Birini çıkardıktan sonra, istediğiniz zaman kararınızı tekrar gözden geçirebilir ve ona tekrar bir arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz. Ancak, sonuçları düşünmek önemlidir.

Bir Kişiyi Kaldırma

Başlamak için, birini Snapchat kişi listenizden nasıl çıkaracağınızı açıklayalım.

 1. arkadaş listenizi getirin
 2. Bir ada dokunun ve basılı tutun
 3. “Arkadaşlığı Yönet” üzerine dokunun
 4. “Arkadaş Kaldır”a dokunun

Bir Kişiyi Engelleme

Birini engellerken çok benzer bir süreç söz konusudur.

 1. Arkadaşlarınızın listesine gidin
 2. Bir ada dokunun ve basılı tutun
 3. “Diğer” üzerine dokunun
 4. “Engelle”yi seçin

Kişilerinizi Kaldırma ve Engelleme Arasındaki Farklar

Listenizden bir kişiyi silerseniz, ondan daha fazla anlık görüntü alamazsınız. Anlık puanınız gizli hale gelir, ancak kaydettiğiniz varsayılarak önceki tüm anlık değiş tokuşlar yeniden ziyaret edilebilir.

Kişi listenizden birini sildiğinizde, bu kişi eylemlerinizden haberdar edilmeyecektir.

Bir kişiyi engellemek, daha ciddi değişikliklere yol açar. Örneğin, kaydedilen mesajlar bile kaybolacaktır. Ayrıca, daha önce arkadaş listenizde olan birini engellediğinizde ve ardından engellemesini kaldırdığınızda, bu kişinin otomatik olarak arkadaş olarak eklenemeyeceği gerçeğinden de bahsetmeye değer.

Silinen Arkadaşlar Nasıl Bulunur?

Artık, Snapchat’te başka birini eklemek için uyguladığınız adımları izleyerek arkadaşlarınızı yeniden ekleyebilirsiniz. Ancak bazen Snapchat kullanıcı adlarını bulmak zor olabilir. Snapchat’te birini sildiyseniz ve adını bilmiyorsanız, şunu yapın:

 1. Snapchat Ayarlarını açın
 2. Verilerim’e dokunun
 3. Hesabınızda oturum açın ve “Talep Gönder”e dokunun.
 4. Snapchat’ten gelen e-postayı açın.
 5. Dosyayı ayıklayın.
 6. “Arkadaşlar” dosyasını bulun.
  (HTML>Arkadaşlar>Silinmiş Arkadaşlar)
 7. Silinen arkadaşlarınızı arayın.

Arkadaş listesinde gezinin ve Snapchat’te yeniden eklemek istediğinizi bulun. Ardından, tekrar eklemek için bir sonraki bölümdeki adımları izleyin.

Kişileri Arkadaş Listenize Nasıl Tekrar Eklersiniz?

Açıkçası, sildiğiniz birini eklemek için hesabını hatırlamanız gerekir. Eski bir arkadaşı sildiyseniz, bu zor olmamalı.

 1. Mobil cihazınızda Snapchat uygulamasını açın ve giriş yaptığınızdan emin olun.
 2. Şuna dokunun: Arkadaş olarak ekle simge
 3. Silinen kullanıcıyı eklemek için aşağıdaki dört seçenekten birini kullanın

  Not* Kullanıcı adına, kişilere, Snapcode’a göre kişi ekleyebilirsiniz ve yakınınızdaki kişileri eklemek daha kolaydır. Bunları adres defterinizden bile ekleyebilirsiniz.
 4. “Ekle”yi seçin

Hepsi bu kadar. Artık sabırla isteğinizi kabul etmelerini bekleyebilirsiniz.

Bir kişinin kullanıcı adını hatırlamıyorsanız ancak ortak arkadaşlarınız varsa, kullanıcı adını ve hatta telefon numarasını isteyebilirsiniz.

Daha sonra telefon numarasını adres defterinize ekleyebilir ve onları Snapchat’te bulmak ve tekrar arkadaş olarak eklemek için “Adres Defterinden Ekle” özelliğini kullanabilirsiniz.

Ekstra İpucu

Telefonunuzun kişi listesinden birisini eklemek için Snapchat’e o listeye erişim izni vermeniz gerekir. Cihazın kişi listesi, adres defterinizle tam olarak aynı değil. Snapchat’e ihtiyacı olan erişimi verirseniz, “Arkadaş Ekle” sekmesi yerine “Kişiler” sekmesine dokunduğunuzda, uygulama hangi kişilerin telefon numaralarının bir Snapchat hesabına bağlı olduğunu görüntüler.

Adlarının sağında “+ Ekle” düğmesini göreceksiniz. Uygulamada onlarla bağlantı kurmak için ona dokunun.

Eski Bir Kişiyi Yeniden Eklediğinizde Ne Olur?

Daha önce sildiğiniz birini eklediğinizde, Snapchat, siz arkadaş değilken size gönderdikleri tüm anlık görüntüleri görmenize olanak tanır – davetinizi ikinci kez kabul ettikleri varsayılarak.

İşte pek çok kullanıcının fark etmediği ilginç bir gerçek. Her Snapchat kullanıcı profilinin “Sizi geri ekleyen Snapchat kullanıcıları” başlıklı bir listesi vardır. Birini sildiğinizi ve onun fark etmediğini varsayalım. Tek yapmaları gereken o listeyi kontrol etmek ve adınızı aramak.

Kişileri silmek ve engellemek bildirim göndermediğinden bu önemlidir. Ancak bir kişi, neden yanıt vermeyi bıraktığınızı görmek için yine de kontrol edebilir. Birini sildiğinizde, adınız o kişinin profilindeki listeden kaybolacaktır.

Birini silmeden önce iki kez düşünmeye değer. Şüpheleriniz varsa, onların haberi olmadan sonradan fikrinizi değiştiremeyeceğinizi bilin. Birini silseniz de engelleseniz de işler garipleşebilir.

Arkadaş Listenizi Özenle Yönetin

Kimsenin haberi olmadan arkadaş listenize ekleyemeyeceğinizi asla unutmayın. Haftalarca veya aylarca süren sessizlikten sonra uzlaşma isteğiniz takdir edilmeyebilir.

Birini engellemenin, ikiniz arasındaki önceki anlık görüntüleri ve konuşmaları kesinlikle sileceğini unutmamak da önemlidir. Rastgele bir heckler’ı elden çıkarmıyorsanız, bunun yerine “Sil” özelliğini kullanmak daha iyidir çünkü bu, en azından önemli anlara dönüp bakmanıza olanak tanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıdaki tüm sorularınızı yanıtlamadıysak, okumaya devam edin!

Birisi onları silersem veya engellersem anlayacak mı?

Bir bildirim almasalar da, artık anlık görüntülerinizi göremezler, size mesaj gönderemezler veya Snap puanınızı göremezler.

Ya sildiğim arkadaşı bulamazsam?

Kullanıcı adını bulamıyorsanız veya Snapcode’larına sahip değilseniz, kişilerinizi kullanarak kullanıcı adını bulmaya çalışabilirsiniz. Ayrıca tüm Snapchat verilerinizi web sitesinden indirmeyi deneyebilir ve silinen arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

Onları geri eklediğime dair bir bildirim alacaklar mı?

Evet, bir arkadaşınızı anonim olarak Snapchat’e geri eklemeye çalışıyorsanız, onu yeniden eklediğinize dair bir mesaj alacaklardır.

Teknory