Twitter kaosunun ortasında, küresel bir reklam ajansı Twitter reklamlarının duraklatılmasını öneriyor. Bu ilk değil.

Twitter Blue doğrulamasının kullanıma sunulmasındaki kaosun ortasında, bir başka büyük reklam ajansı, müşterileri için Twitter reklam kampanyalarında harcamaların durdurulmasını önerdi. Tarafından elde edilen dahili bir nota göre Sınır, Omnicom Media Group, Twitter’da bulunan güvenlik endişeleriyle ilgili olarak son olayları takiben markalar için “potansiyel ciddi sonuçlar” olduğunu belirtti. Omnicom Media, Apple, Mercedes-Benz ve McDonald’s gibi markaları […]

Twitter kaosunun ortasında, küresel bir reklam ajansı Twitter reklamlarının duraklatılmasını öneriyor.  Bu ilk değil.

Twitter Blue doğrulamasının kullanıma sunulmasındaki kaosun ortasında, bir başka büyük reklam ajansı, müşterileri için Twitter reklam kampanyalarında harcamaların durdurulmasını önerdi.

Tarafından elde edilen dahili bir nota göre Sınır, Omnicom Media Group, Twitter’da bulunan güvenlik endişeleriyle ilgili olarak son olayları takiben markalar için “potansiyel ciddi sonuçlar” olduğunu belirtti. Omnicom Media, Apple, Mercedes-Benz ve McDonald’s gibi markaları temsil eden büyük bir reklamverendir.

Güvenlik endişeleri Omnicom Media, müşterilerini Twitter’ın yeni doğrulama sistemiyle ilgili olduğu konusunda uyardı. Acele bir lansmandan sonra, yeni özellik, uygulamada taklit edilen birçok yüksek profilli figür ve marka gördü. Bu yazı itibariyle, sosyal medya platformu yeni müşteriler için Twitter Blue abonelik hizmetini devre dışı bıraktı.

AYRICA BAKINIZ:

İnsülin üreticisi Eli Lilly, sahte bir mavi çek tweet’i nedeniyle stok düşüşü görüyor

Notta, “Müşterimizin marka güvenliğine yönelik riskin, çoğu kişinin kabul edilemez bulabileceği bir düzeye keskin bir şekilde yükseldiğine dair kanıtlar var” deniyor. Sınır. Platform, güvenlik önlemlerini kabul edilebilir bir düzeye getirdiğini ve ortamının kontrolünü yeniden ele geçirdiğini kanıtlayana kadar kısa vadede Twitter’daki etkinliği durdurmanızı öneririz.”

Omnicom’dan gelen not, Interpublic Group’un bu ayın başlarındaki benzer bir hareketini izliyor. CNBC tarafından bildirildiği gibi, reklam devi ayrıca müşterilerine “sosyal ağın güven ve emniyet planlarında netlik” oluşana kadar Twitter’daki reklam harcamalarını durdurmalarını tavsiye etti. Son haftalarda diğer büyük markalar da Volkswagen, General Motors ve General Mills dahil olmak üzere platformdaki reklam harcamalarını askıya aldı. Playbill gibi bazı markalar uygulamadan tamamen çıkıyor.

Twitter, yeni CEO Elon Musk’ın Ekim ayında görevi devralmasından bu yana çalkantılı bir ay geçirdi. Sosyal medya devi toplu işten çıkarmalar gördü, istifalaryaklaşan haksız fesih davaları ve büyük gelir düşüşleri. Platformdaki nefret söyleminin ve yaygın kimliğe bürünmelerin artmasıyla birlikte Twitter, Musk’ın gözetimi altında olmayacağına söz verdiği “herkes için özgür cehennem” haline geldi.

Omnicom’un dahili notuna göre, şirket “Twitter’ın bu sorunların platformdaki uyumlu süreçleri, operasyonları, ürünleri, marka güvenliğini ve müşteri yatırımını hiçbir şekilde etkilemeyeceğine dair bizi temin etmesini resmen talep etti. Şu anda bu alanlarda üst düzey liderliğin olmaması nedeniyle Twitter bu güvenceleri veremedi.”

Bu yazı itibariyle, Musk ve Twitter ağır FTC cezaları için risk altında kilit gizlilik ve güvenlik yöneticilerinin istifasının ardından. Şirket, reklamları hedeflemek için kişisel kullanıcı bilgilerini kullanırken yakalandıktan sonra Mayıs ayında 150 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Uygulamada daha fazla iş ve içerik denetleme sorunları devam ederse gelecekte daha fazla para cezası gelebilir.

Teknory