Twitter’dan ayrılmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

Artık “Baş Twit” Elon Musk, Twitter’ı resmi olarak satın aldığına göre, şunu düşünüyor olabilirsiniz: ayrılmak Twitter ama nereye gideceğini merak ediyorum. Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Bazı kullanıcılar cesaretle protesto için platformda kalırken, diğerleri gemiden atlıyor. göre Reuters raporu, Twitter en aktif kullanıcılarını kaybediyor – “ağır tweeter’lar” kullanıcıların yüzde 10’unu oluşturuyor ancak platformun tweet’lerinin yüzde 90’ını […]

Twitter’dan ayrılmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

Artık “Baş Twit” Elon Musk, Twitter’ı resmi olarak satın aldığına göre, şunu düşünüyor olabilirsiniz: ayrılmak Twitter ama nereye gideceğini merak ediyorum.

Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Bazı kullanıcılar cesaretle protesto için platformda kalırken, diğerleri gemiden atlıyor. göre Reuters raporu, Twitter en aktif kullanıcılarını kaybediyor – “ağır tweeter’lar” kullanıcıların yüzde 10’unu oluşturuyor ancak platformun tweet’lerinin yüzde 90’ını oluşturuyor. Ve şimdi sorumlu Musk ile, içerik denetimini azaltma planlarına şüpheyle bakan birçok kullanıcı, Twitter’ı tamamen bırakmayı planladıklarını söylüyor.

Sosyal medya platformuna verecek hiçbir şeyinizin kalmadığını düşünüyorsanız ve bu Musk döneminden yola çıkmaya hazırsanız, doğru yere geldiniz. Aşağıda, Twitter’dan nasıl ayrılacağınız ve kıyametin ötesinde yeni bir hayata nasıl başlayacağınız konusunda kullanışlı bir sağlıklı yaşam rehberi bulunmaktadır.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Twitter için reklamverenlere ihtiyacı olduğunun farkında görünüyor

Sonuçları bilin

Teknik olarak Twitter’dan ayrılmak hesabınızı “devre dışı bırakmak” olarak adlandırılır. Ayarlar > Hesabınız > Hesabınızı devre dışı bırak seçeneğine giderek Twitter hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Ancak adım atmadan önce, sonra ne olacağını bilmek önemlidir. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, fikrinizi değiştirirseniz yeniden etkinleştirmek için 30 gününüz vardır. 30 gün sonra tüm verileriniz silinir. Bu nedenle, bu sonraki adım, Twitter çıkış stratejiniz için kritik öneme sahiptir.

Tüm tweet’lerinizin ve verilerinizin arşivini indirmenin bir yolu var, bu yüzden hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bunu yaptığınızdan emin olun.

İşte verilerinizi nasıl indireceğinize dair adım adım bir kılavuz. Not: Twitter, bu isteği işleme koymanın 24 saat kadar sürebileceğini söylüyor, bu nedenle buna göre plan yapın.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter’dan tüm tweetlerinizi nasıl indirirsiniz?

Twitter alternatiflerini keşfedin

Böylece verilerinizi indirdiniz ve Twitter hesabınızı devre dışı bıraktınız. Şimdi hayatınızdaki Twitter kuş şeklindeki boşluğu doldurma zamanı. Bu, gözleriniz kanayana kadar tweetler arasında gezinme ritüelinin yerini alacak alternatif uygulamalar bulmakla başlar.

İşte bazı öneriler:

Mastodon

Merkezi olmayan bir sosyal medya sunucuları ağı.

kabile

Daha özelleştirilebilir bir Facebook beslemesi gibi, böylece aşırı uçtaki uzak akrabanızla daha az etkileşime girecek ve iletişim kurmak istediğiniz insanlarla daha fazla iletişim kuracaksınız.

anlaşmazlık

Esasen tematik tabanlı sohbet odaları. Oyuncularla büyük.

Gerçekçi ol

Bulunduğunuz yeri yayınlama dürtüsünü kaçırırsanız, BeReal size bir resim göndermeniz için günlük bir istem gönderir.

GerçekSosyal

Bir sosyal medya platformu istiyorsanız az Elon’un Twitter’ının sahip olacağından daha ılımlı, her zaman bu sağcı hayalet kasaba var. Yine de uyarı: Hiç kimse, hatta eski Başkan Donald Trump bile uygulamayı kullanmıyor.

Konuşmak

Hâlâ sosyal medyanızın, sosyal medya şirketi yönetme deneyimi olmayan bencil bir ünlüye ait olmasını seviyorsanız, şanslısınız! Kanye West, 6 Ocak ayaklanmasına yol açan “Stop the Steal” komplo teorilerinin büyüdüğü tartışmalı uygulamayı satın alıyor.

Sosyal medyanın ağır topları

Tabii ki daha yerleşik platformlar da var: Facebook, Instagram, Reddit, TikTok, vb.

Mesele şu ki, Twitter’ı sildiğinizde, sıradan düşüncelerinizi herkese açık bir şekilde dile getirmek için yoğun bir dürtü yaşayacaksınız ve bu dürtüyü tatmin etmek için alternatif sosyal medya kuruluşlarına sahip olarak bu dürtüyü önceden önlemeniz gerekecek.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter’da kalmak artık bir Musk devralma direnişi eylemidir

Gizli göreve git

Twitter’ı tamamen terk etme düşüncesi çok fazla ayrılık kaygısına neden oluyorsa, bir hayalet hesap oluşturmayı düşünün. Doğrulanmış hesabınızın ve uğruna çok çalıştığınız takipçilerin yanındaki o değerli mavi onay işaretine değer verirseniz, bir çözüm bu hesabı tutmak ve yeni bir gizli hesap yapmak olacaktır. Bu şekilde, kendinizi Twitter besleme cehennemine maruz bırakmadan Twitter listelerinizi kontrol edebilir ve olup bitenleri takip edebilirsiniz.

Alternatif başa çıkma stratejileri

Acil bir durumda, örneğin WiFi bağlantınız kesildiğinde veya doğru değiştirme uygulamasını bulamadığınızda veya Twitter’da gezinmenin korkunç heyecanını kaçırdığınızda, düşüncelerinizi herkese açık olarak paylaşmak için bir yedek planınızın olması gerekir. Bunun için sokağa çıkmanızı ve normalde tweetlemiş olabileceğiniz şeyleri haykırmanızı öneririz.

Başka bir seçenek: bu dijital tabelalardan birini pencerenizden dışarı asmak ve sürekli güncellemek.

Belki de Twitter’ı sadece Musk’ın liderliğinde dönüşeceğinden korktuğunuz zehirli çorak arazi yüzünden değil, genel olarak sosyal medya akışlarının amansız çekiminden bir molaya ihtiyacınız olduğu için bırakmaya karar verdiniz. Bu durumda, oturumu kapatmanızı, dışarı çıkmanızı ve çimlere dokunmanızı öneririz.

“Çime dokunmak bir internet şakası olsa da, sessizce uzaklaşıp çimenlere dokunmamızın zamanı geldi mi?” Catriona Morton’dan Mashable’ı ister. “Oturumu kapatmak için tavsiyeden daha fazlasını alabilir miyiz? Ve gerçekten ‘çimlere dokunmak’ gerçekten mümkün mü?”

Buna bahse gireriz, evet, bu mümkün ve uygun.

AYRICA BAKINIZ:

Oturumu kapatıp çimlere dokunma zamanı

Çevrimiçi dünyanın ötesinde bir gerçeklik olduğunu hatırlamak zor olabilir, bu yüzden bebek adımlarında onunla yeniden tanışmanızı öneririz. Çimlere dokunmanın yanı sıra, birine gülümsemeyi, yürüyüşe çıkmayı, hatta belki bir metro direğini yalamayı deneyin. Bir yabancı gülümsemenize şüpheli bir bakışla karşılık verdiğinde ya da o mikrop bulaşmış direkten kaçınılmaz olarak iğrenç bir hastalığa yakalandığınızda, gerçeğe döndüğünüzü anlayacaksınız. Bu harika değil mi?

Teknory