Web aramanıza ‘reddit’ eklemekten bıktınız mı? Bu Google özelliği yardımcı olabilir

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Google, bir sorguya “Reddit” eklemek zorunda kalmadan yararlı arama sonuçları gösterme çabalarını kabul etti. Şirket, bu arayışa yardımcı olmak için bu hafta arama için Perspectives özelliğini yayınladı. Birçok kişinin arama sorgularının sonuna “Reddit” eklediği ortaya çıktı. Aslında, bir Şubat 2022 Android Yetkilisi anket, ankete katılan okuyucuların neredeyse% 70’inin bunu […]

Web aramanıza ‘reddit’ eklemekten bıktınız mı?  Bu Google özelliği yardımcı olabilir

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, bir sorguya “Reddit” eklemek zorunda kalmadan yararlı arama sonuçları gösterme çabalarını kabul etti.
  • Şirket, bu arayışa yardımcı olmak için bu hafta arama için Perspectives özelliğini yayınladı.

Birçok kişinin arama sorgularının sonuna “Reddit” eklediği ortaya çıktı. Aslında, bir Şubat 2022 Android Yetkilisi anket, ankete katılan okuyucuların neredeyse% 70’inin bunu yaptığını buldu. Taktik, Google’ın insanların görmek istediği içeriği göstermediğini gösteriyor.

CNBC Google’ın bu ayın başlarında konunun ele alındığı bir toplantı düzenlediğini bildirdi. Aramadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Prabhakar Raghavan, çalışanlara, Google’ın kullanıcıların sorgularına “Reddit” eklemek zorunda kalmadan yararlı sonuçlar göstermeye çalıştığını söyledi. Ayrıca, arama deneyimiyle ilgili kullanıcı memnuniyetsizliğini de kabul etti.

Raghavan, “Birçoğunuz, tüm bu yeni şeyleri yineleyen ve inşa eden bir arama ekibimiz olmasına rağmen, bir şekilde kullanıcılar hala pek mutlu değil,” diye ekledi. “Kullanıcıları mutlu etmemiz gerekiyor.”

Bununla birlikte, arama sorgularına “Reddit” eklemeye yönelik mevcut taktik bile, platformda devam eden ancak azalan bir karartma nedeniyle bugün o kadar etkili değil. Ve bu gerçek, en az bir Google çalışanının gözünden kaçmadı. Bir çalışan, Reddit kesintisi bu sorguları yürütmeyi zorlaştırdığından, arama motorunun “gerçek tartışmayı” daha kolay bulup bulamayacağını sordu.

Reddit sorgularına Google’ın çözümü

Google’ın arama mühendisliğinden sorumlu başkan yardımcısı HJ Kim, geçen ay Google I/O’da duyurulan Perspectives özelliğine işaret etti ve ABD tüketicilerinin kullanımına sunuldu Dün. Bu seçenek şu anda Google uygulamasında ve mobil web’de mevcuttur.

Google Arama’daki perspektifler, sosyal medya platformlarından ve önde gelen forumlardan görselleri, videoları ve yayınları daha kolay bulmanızı sağlar. Elbette Perspectives, Reddit kesintisi nedeniyle düzgün çalışmayabilir, ancak TikTok, YouTube, Twitter, Quora ve daha fazlasından alınan sonuçları içerir.

Reddit kesintisi sırasında daha düşük kaliteli arama sonuçları fark ettiniz mi?

11 oy

Kim, bu içeriği göstermek için bir çaba olduğunu yineledi, ancak hala iyileştirme için yer olduğunu kabul etti.

“Son birkaç yılda, genel olarak arama, bu tür içeriğin peşinden gitmek için bu büyük, işlevler arası ekipleri geliştirdi. [Reddit and other forum content – ed]Kim’in söylediği aktarıldı. “Daha iyi bir iş çıkarabiliriz. Bunun farkındayız. Ve son birkaç yılda, aslında biraz geliştik.”

Her iki durumda da, Google’ın bir sorguya “Reddit” ekleme ihtiyacını azaltarak Perspectives gibi bir arama özelliğini masaya getirdiğini görmekten memnunuz.


Web aramanıza ‘reddit’ eklemekten bıktınız mı? Bu Google özelliği yardımcı olabilir

Teknory